Heiko Põdersalu on Virumaa digi- ja rohetehnoloogiate innovatsioonikeskuse (ViDRIK) juhataja alates 16. augustist.
Palun tutvusta ennast.
Olen pärit Virumaa metsade keskelt. Ilmselt sealt on saanud alguse ka minu huvi keskkonnateemade vastu. Hariduselt veemajanduse insener, kuid mulle pakuvad huvi uued lahendused ja tehnoloogiad, mis aitavad majandada ja elu korraldada keskkonnasäästlikumalt. Vabal ajal meeldib mulle tegeleda tervisespordiga, käia mõnel põneval kontserdil ja tegutseda maakodus.
Milliseid kogemusi ja teadmisi ülikooli tood?
Minu tööelu on möödunud peamiselt keskkonnateemadega. Aastaid tegelesin KIKis mitmesuguste toetusmeetmete ja projektide ettevalmistamise ja rakendamisega ning projektide rahastamise korraldamisega. Mul on pikaaegsed eri suurusega üksuste ja meeskondade juhtimise kogemused. Peamiselt olen tegutsenud avalikus sektoris, kuid oman keskkonnavaldkonna ja arendustegevuste juhtimise kogemusi ka Virumaa tööstusettevõtetest.
Mida tahad ViDRIKu juhina korda saata?
Minu esmaseks eesmärgiks on käima lükata teadus- ja arendustegevuse koostöö ettevõtete ja teiste partneritega Virumaal, et leida lahendusi tänastele sõlmküsimustele ning uusi võimalusi keskkonnasäästlike toodete ja teenuste loomiseks alternatiivina põlevkivitööstusele. Selleks ViDRIK loodigi.
Veidi pikemas plaanis on eesmärgiks kolledži ja Virumaa teadus- ja arendustegevuse võimekuse laiendamine. Teadus- ja arendustegevus võiks saada siinsete ettevõtete igapäevase osaks, mis aitaks ettevõtetel ja maakonnal areneda ning laiemas plaanis ellu viia õiglase ülemineku eesmärke.
Üks üllatus, mis uuel töökohal on olnud?
Tore oli see, et esimestel tööpäevadel tulid mitmed kolledži töötajad uurima, millega ViDRIK tegelema hakkab ja kuidas nemad saaksid panustada. Selline aktiivne hoiak ja valmisolek kaasa lüüa oli meeldiv üllatus. Samuti oli veidi üllatav, et kolledžis on väga heal tasemel esindatud ja mehitatud infotehnoloogia, telemaatika ja arukate süsteemide valdkonnad.