Kolmapäeval, 21. septembril tähistab Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) vaba tarkvara päeva (Software Freedom Day).

Tähistamine toimub IT Kolledžis läbi töötubade, hübriidseminari ja lähedal asuva IT Kolledži vilistlaste loodud K-Space`i hackerspace külastuse.

Vaba tarkvara päeva tähistamisele on oodatud kõik huvilised, vajalik on eelnev registreerumine.

Ürituse viivad läbi TalTechi IT Kolledži õppejõud Edmund Laugasson ja TalTechi IT-teaduskonna IT-didaktikakeskuse vedaja Birgy Lorenz. K-Space`is võtab huvilised vastu ja teeb ettekande IT Kolledži vilistlane Lauri Võsandi.

Vaba Tarkvara Päev 2022

Vaba tarkvara päeva ajakava 21.09.2022

• kell 10:00-15:00 Huvilistele Linuxi õpetused koos Edmund Laugassoni ja abilistega (TalTechi IT Kolledž (Raja 4C, Tallinn), eesti keeles). Võimalus tulla ja panna oma arvutile peale Linux ja ajada tarka pingviinijuttu.

NB! Võta kaasa laetud (sülearvuti) ja vaba ruumiga arvuti, millele soovid peale panna Linuxi. Olulistest andmetest tasub eelnevalt teha varukoopia.

• kell 15:00-16:30 Hübriidseminar koos Anto Veldre ja ekspertidega (TalTechi IT Kolledž, 3 .korrus, ruum ICO-314 (Raja 4C, Tallinn) / ülekanne veebis, eesti keeles):
    - Peaesineja Keio Piiroja (Telia) "Telia ja Linux kogemuslugu"
    - Paneelarutelu "Quo vadis vaba tarkvara ja kool?" Kaido Kikkas (TalTechi IT Kolledž), Triin Muulmann (Kehtna Kutsehariduskeskus), Imre Anton (Tallinna linna IT teenistus)

Jalutame ühiselt TalTechi IT Kolledžist K-Space`i.

• kell 17:00 K-Space`i külastus (Akadeemia tee 21/1, Tallinn) k-space.ee ja tutvustamine + Pitsa! (K-Space)
  • kell 17:30 Lauri Võsandi ettekanne "Self-Hosting Kubernetes - Benefits and Challenges" (K-Space/ülekanne veebis: k-space.ee Facebookis, inglise keeles)
  • kell 19:00 Klaus Agnoletti ettekanne "Detecting Log4J on a global scale using collaborative security" (K-Space/ülekanne veebis: k-space.ee Facebookis, inglise keeles)

Järgneb õhtune võrgustumine.

Lisainfo ja registreerumine

NB! Registreerumisel vali endale sobivad ürituse osad, kus osaleda soovid.

Liitu sündmusega Facebookis

Lähemalt vaba tarkvara kasutamisest Tallinna Tehnikaülikoolis saab lugeda siit wikist.

Lisateave: Edmund Laugasson, tel +372 5865 9428, edmund.laugasson@taltech.ee