Tallinna Tehnikaülikool soovitab oma tudengitel ning töötajatel, kes pole end veel vaktsineerinud, kindlasti esimesel võimalusel vaktsineerida, et ülikooliperel oleks õppeaasta alguseks tõhus kaitse koroonaviiruse eest. Nii saame hoida ülikooli avatuna.

Tervisebuss

Tehnikaülikool pakub võimalust end vaktsineerida ilma eelregistreerimiseta ning järjekorra alusel. Vaktsineerimspartneriks on Qvalitas, kes toob kohale oma vaktsineerimisbussid:

• TalTechi peahoone parklas Mustamäel 24. ja 31. augustil kell 10-17
  • Eesti Mereakadeemia sisehoovis (Kopli 101) 2. septembril kell 10-17
  • Virumaa kolledžis (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve) on vaktsineerimine kolledži ruumides 2. septembril kell 10-15
  • Eelregistreerimata vaktsineerimisvõimalust pakub ka ülikooli naaber Tehnopol 30. augustil kell 10-17 (Roheruumi kõrval keskväljakul)

Vaktsineerimine toimub isikut tõendava dokumendi alusel ning on kõigile tasuta.

Lisaks tehnikaülikooli perele on vaktsineerima oodatud ka meie töötajate ja tudengite lähedased, samuti ümberkaudsed elanikud.

TalTechi haldusdirektor Aivar Uutar rõhutas: „Eriti oluline on, et meie uued tudengid, nii Eesti kui välisriikide kodanikud end aegsasti vaktsineeriksid, et maksimaalselt pühenduda õppe- ja teadustööle.“

Nii ilma eelregistreerimiseta kui ka eelbroneerimisega vaktsineerimise kohta üle Eesti leiab infot SIIT.

Tehnikaülikooli Mustamäe linnakule lähimad eelregistreerimisega vaktsineerimiskeskused on kultuurikeskuses “Kaja” ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Vaktsineerimine on vajalik, kuna Vabariigi Valitsus kavandab erinevaid võimalusi töös ja õppes osalemiseks lähtuvalt sellest, kas inimesel on kaitse viiruse suhtes kas läbi vaktsineerimise või covid-19 läbipõdemise. Ülikooli stabiilseks toimimiseks on oluline, et liikmeskond oleks vaktsineeritud.

Miks vaktsineerida:

• väheneb (raskelt) haigestumise tõenäosus
  • saab toimuda kontaktõpe (loengud, seminarid, harjutustunnid, konsultatsioonid)
  • väheneb eneseisolatsiooni vajalikkus
  • avatud on raamatukogu ja spordiklubi
  • saab tööalaselt reisida
  • saab toimuda taidlus (kooriproov või tantsutund)
  • saab rebaseid ristida ning seltskondlikke koosviibimisi pidada
  • väheneb haiguspäevade hulk

Tutvu ka tehnikaülikooli juhistega koroonaviirusega seoses: taltech.ee/covid19info