Tallinna Tehnikaülikool

Monika Metsmaa, toimetaja, Saarte Hääl

Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži lõpetas 26 tudengit, neist seitse pälvis õpitulemuste eest kiituse.


Kui mullu detsembris lõpetasid kolledži ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal Meril Rannala ja Karl Teresk, siis tänavu suvel Grete Pokk, Mariliis Tiit, Liina Vaima, Liis Bulgarin, Katrin Vaher, Piret Aro, Kädi Raadla, Kelly Kuuseväli, Kadri Ann Kiviloo, Maria Traumann, Heily Arend, Grete Silm, Silver Mägi, Silvia Pertens, Merike Treimann, Marite Kaunissaare, Lilian Väster ja Lauri Lend.

Meretehnika ja väikelaevaehituse erialal said diplomi Taaniel Reimers, Hans Korman, Kaspar Mölder, Tanel Niitmets, Egert Lass ja Anni Kull.

Cum laude lõpetasid oma õpingud Kadri Ann Kiviloo, Lilian Väster, Merike Treimann, Piret Aro, Silvia Pertens ja Lauri Lend ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal ning Hans Korman meretehnika ja väikelaevaehituse erialal.

“Tänavu on hea aasta – kiitust väärt lõpetajaid on nii palju,” rõõmustas kolledži direktor ja programmijuht Merit Kindsigo.

Tallinna külje alt Tabasalust pärit Hans Kormani sõnul tal Saaremaaga sügavamat seost ei ole.

“Otsisin insenerieriala, mis oleks mingit pidi võib-olla keskmisest loovama moega, seotud ka esteetilise ja emotsionaalse poole pealt rahulolu pakkuva valdkonnaga,” lausus Korman.

“Ilma mingi liiga hea põhjuseta on laevad, jahid, paadid minu jaoks alati südamelähedased olnud, Tallinna tehnikaülikooli insenerierialasid sirvides jäid meretehnika ja väikelaevaehitus sellest tulenevalt ka üpris kiiresti sõelale.”

Korman, kelle lõputöö kandis pealkirja “Laineparameetrite mõõtmise meetodi arendamine aktiivlainesummuti jaoks nivoomõõdikute abil”, töötab mullu novembrist Kuressaare kolledži juures tegutsevas väikelaevaehituse kompetentsikeskuses spetsialistina.

“Õnnelikul kombel on mu peamiseks tööülesandeks ka minu lõputööle sisu andnud katsebasseini seadmestiku arendamine,” ütles Hans Korman.

5. ja 6. juunil kaitsesid oma lõputööd kokku 24 üliõpilast – 18 ettevõtluse ja elamusmajanduse ning kuus meretehnika ja väikelaevaehituse õppekavalt. Näiteks kirjutasid tänavused lõpetajad korilus-, mesindus- ja hobuturismist, kriiside ja sisendhindade mõjust ettevõtetele, robotlaeva laadimisjaama loomisest ja tekiehitiste paigaldamisest.

Merit Kindsigo hinnangul oli huvitavaid lõputöid palju. “Mõne töö vastu on ka ettevõtjad huvi tundnud,” märkis ta.

Sisseastumine Taltechi Kuressaare kolledžisse juba käib – kolmele õppekavale. Endiselt saab Saaremaal õppida meretehnikat ja väikelaevaehitust, ent täiesti uued on kestlikke sinimajanduse tehnoloogiaid käsitlev õppekava ja meretehnika magistrikava.

“Tõenäoliselt tuleb meile ka kaks doktoranti,” märkis Kindsigo.

Tudengite arvule ülempiiri seatud ei ole. “Õppima pääsevad kõik, kes saavad standardnõuded täidetud,” kinnitas Kindsigo.

Ettevõtluse ja elamusmajanduse erialale tudengeid enam vastu ei võeta, kuna see õppekava suletakse.

Laeb infot...