Laulupeo nädalavahetusel toimusid Käärikul juba 23. korda Üliõpilaste Suvemängud, kus osales pea 2000 tudengit kõikidest Eesti kõrgkoolidest, üldvõidu võttis Tallinna Tehnikaülikool.

TalTechi tiim suvemängudel

Suvemängudel said osalejad võistelda enam kui 40 erineval spordi- ja meelelahutusalal, kus tuli proovile panna nii enda füüsiline kui ka vaimne võimekus. Alade paremusjärjestuse põhjal kogusid kõrgkoolid punkte ning punktide kogusumma põhjal selgitatigi välja võitja. TalTechi tiimijuhi Kristina Keerdo sõnul oli vahe teise kohaga küllalti väike: ”Iga ala edu oli meile märgilise tähtsusega ning tõi meid võidule lähemale. Et viimati tuli karikas meile 2016. aastal, oli sellesuvine edu veelgi magusam.”

Kokku võitis Tallinna Tehnikaülikool tänavustelt suvemängudelt 43 medalit: 14 kulda, 15 hõbedat ja 14 pronksi.

Kristina Keerdo sõnul oli eriti meeldejäävaks alaks nii naiste kui ka meeste autolükkamine, kus saavutati kokku neli poodiumikohta. ”Autolükkamine nõudis osalejatelt tõelist eneseületamist, mis sai aga teoks suuresti tänu TalTechi massilisele kaasaelamisele ja vaimujõuga toetamisele,” märkis Keerdo.

Tehnikaülikool näitas eeskuju ka aktiivsusega

Lisaks tulemuskarikale antakse suvemängudel välja ka aktiivsuskarikas, et motiveerida ning tunnustada ka pisemaid Eesti kõrgkoole. Aktiivsuskarika selgitamisel kasutatakse koefitsiente – mida väiksem kool, seda suurem skoor iga osaleja pealt – ning läbi aastate pole Eesti suurimatel kõrgkoolidel aktiivuskarika edetabeli tippu asja olnud. Tänavuste suvemängudega tegi TalTech ajalugu, kui saavutati aktiivsuses lausa teine koht.

Suvemängudest võtsid osa lisaks tudengitele paljud TalTechi vilistlased ja ka töötajad. Õppeprorektor Hendrik Voll, kes tõi kõrged punktid rektorite arvestuses ja osales nii ujumise, autolükkamise, noolemängu kui ka naisekandmise võistlustel, kiitis tehnikaülikooli üliõpilasi. ”Kui Tartu ülikool eelmiste viie suvemängude võitjana avatseremoonial rändkarikat näitas ja teatas, et ka sellel aastal läheb karikas Tartusse, siis käis tehnikaülikooli üliõpilaste leerist läbi ühtne kohin. Olin juba siis kindel, et seekord tuleb karikas koju. Nii läks. Meil on parimad üliõpilased, pole kahtlustki. Võimas üritus, ootan järgmisel aastal veel rohkem töötajaid kaasa lööma,” rääkis õppeprorektor.

TalTechi vilistlase ja töötaja ning suvemängudel aastaid osalenud Sten Kalderi sõnul oli tähtis aktiivne osalus ja tahtejõud, intensiivne kaasaelamine ning väga kõrge motivatsioon. „TalTech tiimi moodustas kokku 420 inimest, kes ühise võidu nimel kolm päeva ennastohverdavalt pingutasid,“ ütles Kalder.

Kindlasti aitas motivatsioonile kaasa ka Tehnikaülikooli Vilistlaskogu välja pandud 2x500 eurot, mis loositi välja nende tipikate vahel, kes osalesid vähemalt 10 erineval alal.

Kristina Keerdo sõnul paistsid TalTechi tudengid kõigile silma ka oma roosade särkidega, mida tundus olema terve meretäis. ”Terve nädalavahetuse ülikooli värvides võistlemine suurendab ühtsustunnet ning võistlejad said kindlasti sellest ka lisaenergiat,” leidis Keerdo.

Suvemängudel pidid kõrgkoolid endi seast ka valima kõige väärtuslikuma esindaja. TalTechi ridadest valiti selleks üliõpilaskonna esimees Joosep Perandi.