Tallinna Tehnikaülikool

Majandusteaduskonna vilistlane Eveli Hübner töötab Lennuliiklusteeninduse ASis kvaliteedijuhina ja veab MTÜ Naisinvestorite klubis õpigruppe ja raamatuklubi. 

Foto: erakogu

Eveli Hübner

Nimi: Eveli Hübner

Aastad, mil õppisid Tallinna Tehnikaülikoolis: 2008–2012

Teaduskond ja eriala: majandusteaduskond, ärikorraldus

Tänased tegemised töises ja ühiskondlikus plaanis?

Minu jaoks on väga oluline teha tööd organisatsioonis, mis loob ühiskondlikku väärtust ja mille valdkond on samal ajal proovikivi mulle endale. Tahan lahendada keerulisi ülesandeid ja kui seisan silmitsi valdkonnaga, milles mul teadmisi pole, annab see suurepärase võimaluse õppida. Niimoodi ei lõppe õppimine kunagi ja areng toimub terve elu. Töötamine AS Lennuliiklusteeninduse kvaliteedijuhina pakub mulle täna just selliseid erialaseid proovilepanekuid.

Vabatahtliku tiimi liikmena olen tegev Naisinvestorite klubi MTÜ juures. Klubi eesmärk on julgustada naisi enda rahalise olukorraga tegelema ja üldse tuua rohkem naisi investeerimise juurde. Teen ka eraisiku rahaasjade kordasaamise koolitusi, et läbi teadliku rahajuhtimise tekiks kindlus oma rahaasjades ja jääks rohkem raha investeerimiseks.

Kas ja kuidas oled vilistlasena ülikooliga seotud?

Aktiivselt ülikooli vilistlaselus ei osale, kuid ülikooli raamatukogu on endiselt mu lemmikpaik Tallinnas ning aegajalt eelistan just ülikoolist võtta lisa- või täiendkursuseid. Nii kordasin ka Paavo Siimanni finantsaruandluse analüüsi kursust aastaid hiljem pärast ülikooli lõpetamist ja avatud ülikooli kaudu täiendasin end andmekaitse spetsialisti kursusel. Kui soovin end täiendada, vaatan alati esmalt ülikoolis pakutava poole, sest siinsete kursuste kvaliteet on kõrge.

Räägi üks meelde jäänud hetk või lugu ülikooliajast.

Kõige unustamatumad on inimesed meie kursusel, kellest mitmega on tänagi veel suhtlemist. Kindlasti on raske unustada Kostel Gerndorfi juhtimise õppeainet, mille eksamit kõik kartsid, sest kuuldavasti oli sellel statistiliselt väga kõrge läbikukkumise protsent. Lisaks tekitas õppejõud ise teatud aukartust – juba loengus küsimuste esitamine nõudis julgust ja ajas peopesad higiseks. Kindlasti oli õppeaja jooksul minu jaoks üks uhkemaid hetki, kui tema eksami kohe esimesel korral viiele tegin.

Mida oled elus saavutanud tänu sellele, et käisid just Tehnikaülikoolis?

Ülikoolis käimine õpetab sihikindlust, kannatlikkust ja eesmärkide täitmise oskust – see on suurim oskus, mida ülikool annab, olenemata erialast. Sa õpid seda seeläbi, et annad enda ajast mitu aastat, loed läbi palju raamatuid, teed umbes kümme närvesöövat eksamit õppeaastas, piinled mitu kuud lõputööga ja enne kaitsmiskomisjoni ette astumist mõtled, et ei iial enam. Kuid diplomit saades võid öelda, et selline õppimise maraton on muutnud sind teiseks inimeseks.

Omandatud haridus on tulnud kasuks erialases töös, et mõista paremini organisatsioonide toimimist ja juhtimist. Lisaks võtsin ülikoolis mitmeid finantsaineid, millest on täna eriti kasu minu investeerimishuvialaga tegelemisel. Majanduse baasteadmised on tulnud kasuks, et teha igapäevaseid otsuseid töös ja eraelus.

Mis oleks sinust saanud, kui sa poleks Tehnikaülikoolis õppinud?

Sellist võimalust poleks olnudki, mul oli kindel plaan vähemalt kord elus Tehnikaülikoolis õppida.

Ütle üks mõte, kuidas Tehnikaülikooli veelgi inspireerivamaks teha, kui ressursipiiranguid ei oleks.

Eesti üliõpilaste välisülikoolidesse saatmise kaudu, mainekate õppejõudude siia kutsumisega ja tehes avatud ülikooli rahvale tasku järgi kättesaadavamaks.

Üks põhjus, miks peaks Tehnikaülikooli õppima tulema?

Sest Eestis on ainult üks TEHNIKAülikool!

Laeb infot...