Tallinna Tehnikaülikool

TalTech majandusteaduskonnal on muljetavaldav hulk vilistlasi, keda on kokku juba pea 30 000. Koostöö vilistlastega on teaduskonna jaoks oluline, et luua uusi väärtusi nii üliõpilastele kui ka vilistlastele. Meie vilistlane ja ettevõtte Nordic Investment Banki infotehnoloogia juht Kirke Saar osales majandusteaduskonna  eksperimentaalses mentorlusprogrammis „Vilistlaselt üliõpilasele.“ Uurisime temalt, miks meeldib talle teha koostööd ülikooliga ning miks tema valis õpingud TalTechis.
 

Kirke Saar_1

Millistel õppekavadel õppisite?
Õppisin ärikorraldust bakalaureuseõppes ja rahvamajandust magistris. Lisaks ka Tartu Ülikoolis õigusteadust. 
Miks just need erialad teid kõnetasid?  
Kõigepealt, miks ma valisin TalTechi (tookord veel TTÜ) ärikorralduse, kuigi majandusharidust õpetati  siis ju igal pool? Põhjus oli selles, et TalTechi ärikorralduses oli võimalik juurde võtta IT-d, ehitust jms aineid ja õppekava oli palju rohkem matemaatika- ja statistikakeskne. 
Kus töötate täna ja milline teekond (juhus/tegevus) viis teid tänasele ametipositsioonile?
Hetkel töötan IT-juhina Põhjamaade Investeerimispangas. Sattusin IT-sse, kuna peale ülikooli läksin tööle Oracle-sse, olin seal ametikohal, mis vajas arusaamist nii ärist, juriidikast, protsessidest kui ka IT-st. Sealt edasi olengi jäänud IT-sse, olles töötanud erinevatel juhtimisalastel ametikohtadel ja ennast pidevalt täiendanud. 
On teil meeles mõni lõbus seik või meenutus oma ülikooli õpingute ajast?
Konkreetselt vist mitte, aga minu arust olid kõik õppejõud alati nalja viskamas või oli igaühel mõni armsalt omapärane seik. 
Täna olete liitunud ka TalTech majandusteaduskonna mentorlusprogrammiga „Vilistlaselt üliõpilasele“. Millist väärtust pakub programm teile ja miks otsustasite osaleda?
Olin TalTech diginõukogus ja ülikooli tegemised on mulle alati südamelähedased olnud. Olen oma erinevatel ametikohtadel üritanud ülikooli tegemistele varemgi kaasa aidata (Telia Eesti CTO-na olid mulle väga olulised TalTechiga seotud projektid).  Nüüd, olles mitu aastat töötanud rahvusvahelises organisatsioonis, tundus see olevat hea võimalus mõnda noort aidata oma karjäärivalikute tegemisel ja jagada oma kogemust. 
Mis on üks asi, mida ülikool või teaduskond või õppetool võiks täna teisiti teha, et üliõpilastel kohe selgem siht silme ees oleks?
Ma arvan, et võib olla aidata veelgi enam nn praktikakohtadega. Mulle tundub, et noortel on ikka tänapäeval väga raske saada esimest töökohta ja tihtipeale on ka hirm, kuidas hakkama saadakse. Ise olen vägagi huvitatud TalTechis pakutavatest mikrokraadidest, sest see on ülihea võimalus ennast täiendada. 
Ma arvan, et see on väga äge, et TalTech on hakanud rohkem oma vilistlasi kaasama. See säilitab ülikooliga hea sideme ja ehk on sellest kasu ka tänastele üliõpilastele. 
 

Laeb infot...