Tallinna Tehnikaülikool

Juba 25 aastat Tallinna Vees töötanud ja praegu torustike info osakonna juhina tegutsev TalTechi vilistlane Margus Koor peab oma südameasjaks ülikooli poolt loodava teoreetiliste teadmiste pagasi sidumist praktiliste ülesannete lahendamisega. Nii tekiks tudengitel isiklik arusaam sellest, miks valitud erialal õppimine on vajalik ja kuidas teadmisi tulevikus kasutada saaks.

Margus Koor
Margus Koor. Foto: erakogu

Miks läksite õppima TalTechi ja kuidas valisite eriala?

Ma olen TalTechis õppinud kaks korda, esimene kord läksin TalTechi õppima eelmisel sajandil ja siis mul ei olnud veel täpset arusaama, mida ma õppida tahan. Ei suutnud otsustada kahe paeluva valdkonna vahel — ehitus või IT. Tollal oli IT-eriala kiirelt tõusev täht, aga lõpuks otsustasin ikkagi ehituse kasuks. Ehitus tundus olevat ikkagi selline mainekas praktiline valdkond, mis toob tulevikus insenerina leiva lauale.

Aastal 2011 astusin peale enam kui kümneaastast pausi doktorantuuri. Põhjus, miks ma doktorantuuri läksin, oli selles, et avanes DORA3 toetusmeetme programm, mille raames oli võimalik taotleda stipendiumi nõndanimetatud tööstusdoktorantide õpingutele, kes edendaks ettevõtete ja ülikoolide vahelist koostööd. See oli oluline just selleks, et doktorantide teadustööle tekiks selge praktiline väljund. Mul ei olnud ambitsiooni tulevikus teadlaseks saada, aga see ettevõtte-ülikooli vahelise koostöö viljelemine tundus huvitav väljakutse.

Kuidas koolis läks?

Viieaastase inseneriõppe jooksul võtsin vist ainult pool aastat akadeemilist puhkust, aga muidu läks edukalt. Kindlasti aitas kaasa, et osalesin aktiivselt Tallinna Tehnikaülikooli akadeemilise meeskoori tegevuses. Meeskooris oli dirigent Jüri Rendi eestvedamisel koos ca 120 erineva valdkonna meest, kellest paljud on oma valdkonnas kaugele jõudnud.

Näiteks minu kõrval istus teise tenori sektoris Andrus Hiiepuu, kes on nüüd Elisa Eesti tegevjuht. See oli justkui omamoodi aatelisuse ja teotahtelise eliidi kasvulava, alati silmad särasid. Soovitan tulevastel tudengitel kindlasti osaleda sedasorti ettevõtmistes ja liituda tudengikorporatsioonidega, sest see ongi tegelikult see, mis viib edasi ja loob inimestevahelised seosed kogu eluks.

Millised olid Marguse meeldejäävamad kursused, kuidas ta õppimisest vaba aega sisustas ja mida tema arvates peaks tudengitele rohkem õpetama, saad lugeda täispikast intervjuust Ehituslehes