Tallinna Tehnikaülikool

18.-22. septembril ja 25.-29. septembril korraldab TalTechi Virumaa kolledž koostöös ettevõttega HANZA Mechanics Narva rahvusvahelise projekti, kus osalevad 20 tudengit Saksamaalt, Lätist ja Leedust ning viis tudengit Virumaa kolledžist. Projekti rahastab Erasmus+ programm.

bip3

Projektis osalevatel tudengitel tuleb rahvusvahelistes meeskondades töötades digitaliseerida HANZA Mechanics Narva ASi juhtimissüsteem, visualiseerida ja analüüsida andmeid, genereerida aruandeid, koostada juhtpaneele, arvutada tulemuslikkuse võtmenäitajaid, teha statistikat, leida trende ja mustreid.

Lisaks nimetatud ülesande täitmisele toimuvad Virumaa kolledžis nädala jooksul erinevad ettevõtmised, aitamaks projektmeeskondadel Eestist rohkem teada saada ning oma silmaringi laiendada. Teisipäeval toimus kolledžis eesti kultuuri õhtu bingo ja viktoriiniga. Kolmapäeval esines tudengitele ja Virumaa kolledži töötajatele Marcel Bartholet, MSc (Technische Hochschule Mittelhessen, Saksamaa) loenguga „Human-Robot Collaboration” („Inimese ja roboti koostöö”).

Samuti külastatakse projekti raames Ida-Virumaa kauneid paiku ja tutvutakse ettevõttega TNC Components. Projekti teine osa toimub veebipõhiselt. Tudengid kohtuvad nädala jooksul kokkulepitud aegadel veebis ja viivad meeskondades ülesande lõpuni. Viimast osa projektist täidavad tudengid juba oma koduriikides.

Projektijuht, Virumaa kolledži arukate süsteemide ja rakendusinfotehnoloogia õppekava programmijuht Žanna Gratšjova kommenteerib ettevõtmise olulisust järgmiselt: „Virumaa kolledži tudengid ja õppejõud on sarnases projektis osalenud varasemalt kahel korral. Seekord korraldame esimest korda ise. Projektis osalemine on kasulik nii õppejõududele kui tudengitele: tudengid saavad reaalses ettevõttes töötamise kogemuse ning neil on võimalus meeskonnatöö käigus jagada oma teadmisi teistest riikidest pärit osalejatega. Ka õppejõududele on kasulik väliskolleegidega mõtteid ja ideid vahetada.”

Saksamaalt Frankfurtist pärit tudeng Cong Nguyen: „Põnev on töötada reaalse ettevõttega ja lahendada päris probleeme.” Samuti hindab ta ilusat Eesti loodust ja korrastatud teid. Cong peab imetlusväärseks, et Eestis on internet kättesaadav ka kõige kaugemates paikades.

Kombineeritud intensiivprogramm (Blended Intensive Programs, BIP) on probleemipõhine õppemeetod, mille käigus ühendatakse reaalne meeskonnatöö veebipõhise meeskonnatööga. Töö on jaotatud kaheks: esialgu toimub lühiajaline kohtumine välismaal, kus rahvusvahelistel töögruppidel on võimalik omavahel tuttavaks saada. Seejärel jätkub meeskonnatöö veebipõhiselt. Kombineeritud intensiivprogramm suurendab võimet arendada ja rakendada innovaatilisi õppemeetodid kõrghariduses. Antud intensiivprogrammid on muutunud populaarseks üle terve Euroopa.

Lisainfo: Žanna Gratšjova

Tel: +372 336 3930

zanna.gratsjova@taltech.ee