TalTechi Virumaa kolledž korraldas 24. aprillil neljandat korda rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi. Seekord oli teemaks "Jätkusuutliku tuleviku suunas".
TalTechi Virumaa kolledži partnersuhete juht Anna Kaljusaar toob esile, et konverentsil tehti enam kui kümme ettekannet eesti ja inglise keeles. Ettekandjateks olid nii doktori-, magistri- kui rakenduskõrgharidusõppe tudengid.
„Üliõpilastööd on tänapäeval järjest enam praktilise väärtusega ning seotud ettevõtete, asutuste, keskkonna või reaalse elu poolt püstitatud ülesannetega. Üliõpilaskonverents pakub väärtuslikku kogemust ja õppimisvõimalusi, kus tudengid saavad jagada oma teadmisi ja kogemusi ning luua innustavat atmosfääri üksteise toetamiseks ja inspireerimiseks," ütles Kaljusaar.
BIP ehk Blended Intensive Programs projektis osalenud tudengid tutvustasid samuti oma tegevusi ja kogemusi. BIP on probleemipõhine õppemeetod, mille käigus ühendatakse vahetu meeskonnatöö veebipõhise koostööga. Esmalt toimub lühiajaline kohtumine mõnes välisriigis, kus rahvusvahelistel töögruppidel on võimalik omavahel tuttavaks saada, seejärel jätkub meeskonnatöö veebipõhiselt. See Euroopas populaarne kombineeritud intensiivprogramm arendab võimet rakendada kõrghariduses uuenduslikke õppemeetodeid.
22.-26. aprillil korraldas TalTechi Virumaa kolledž koostöös ettevõttega Elektrilevi OÜ rahvusvahelise projekti, kus osalesid tudengid Soomest, Saksamaalt, Leedust ning Eestist.
Konverentsil tehtavad ettekanded käsitlesid erinevate kohalike omavalitsuste ja ettevõtetega seotud digilahenduste, energeetika, semantika ja rände teemasid.
Konverents toimus TalTech Virumaa kolledžis 24. aprillil kell 11-15.30.