TalTech Virumaa kolledži lektor ja Tallinna Tehnikaülikooli doktorant Oleg Shvets tutvustas möödunud nädala Riias toimunud Baltimaade äri- ja infotehnoloogia konverentsil RigaComm2019 oma rakenduslikku uurimust. Shvets on keskendunud Virumaa kolledžis pilveplatvormi loomisele laboriseadmete ja andmete kaugkasutamiseks e-õppes.

„See rakendus võimaldab kasutada erinevaid tehnoloogiaid ja kalleid laboriseadmeid õppuritel, kes soovivad sooritada laboritöid ja erialapraktikaid kaugtööna, nt kaugõppurid, teise struktuuriüksuse, sh välisülikoolide tudengid jne, peamiselt pilve- ja IoT tehnoloogia ja tööstusautomaatika valdkonnas,“ ütles Shvets.

TalTech Virumaa kolledžis on valminud esimesed pilveplatvormil tegutsevate laboriseadmete prototüübid. Juba praegu on võimalik kolledžis kasutada kaugõppes mõningaid laboriseadmeid.

See projekt on esimeseks sammuks erialase digitaristu väljaarendamisel ja uute rakenduste juurutamisel. Vahetulemused ja projektirühma kogemus kinnitavad valitud lähenemisviisi otstarbekust ja vajadust digitaristu ning digiõppe edasiarendust samal moel jätkata.