13. oktoobril Kohtla-Järvel TalTech Virumaa kolledžis toimuval infopäeval tutvustatakse arendustegevuste rahastamist ja ülikooli koostöövõimalusi.

VK_nupud

Infopäeva avasõnad ütleb Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land.

Seminaril on võimalik saada ülevaade Virumaa digi- ja rohetehnoloogiate innovatsioonikeskuse (ViDRIK) ja Põlevkivi Kompetentsikeskuse plaanidest. ViDRIK muutub lähiaastatel suurimaks maakondlikuks ettevõtluspartneriks pakkudes nii tuge olemasolevatele ja uutele ettevõtetele, kuid olles ka ühenduslüliks tehnikaülikooli instituutide ja uurimisrühmade vahel.

„Infopäev on esimene samm selles suunas, et suurendada kontakte ja koostööd ettevõtjate ning teadus- ja arendustegevustega tegelevate inimeste vahel. Edukas koostöö on rohepöörde eesmärkide täitmisel ja õiglasel üleminekul võtmetähtsusega. Sama tähtsad on koostöö ergutamiseks ja soodustamiseks riigipoolsed toetusmeetmed, milles infopäeval saab samuti ülevaate,“ märkis Virumaa kolledži Virumaa digi- ja rohetehnoloogiate innovatsioonikeskuse juhataja Heiko Põdersalu.

Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna instituutide esindajad tutvustavad infopäeval oma plaane seoses plasti, mineraalsete ja orgaaniliste jäätmete ringlussevõtuga, uutest bioplastidest, aga ka tervisetehnoloogiatest, mehaanikast, elektroenergeetikast ja nutika tootmise taristust. Eraldi ettekanded on vee, õhu ja pinnase puhastustehnoloogiatest ning põlevkivituha baasil ehitusmaterjalidest.

Õiglase Ülemineku Fondist ja toetusmeetmetest teevad ülevaate Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ekspert Kaupo Karelson ning Haridus- ja Teadusministeeriumist peaekspert Hella Lood ja nõunik Toomas Murulo.

Infopäeva korraldab kolledži struktuuriüksusena aprillis loodud Virumaa Digi- ja Rohetehnoloogiate Innovatsioonikeskus (ViDRIK). Keskuse eesmärgiks on luua koostöös ettevõtetega ja teiste partneritega neile vajalikke tänapäevaseid efektiivseid ja säästlikke lahendusi  tehnika- ja IT-valdkonnas.

Kohtumise täpsema kava: https://taltech.ee/virumaa-kolledz/vidrik#p51773

Lisainfo: Heiko Põdersalu, tel 337 3067, heiko.podersalu@taltech.ee