Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Virumaa kolledži lõpetavate tudengite lõputööd on 90% tehtud olemasolevate lahenduste parendamiseks ja uute leidmiseks ning enamus töödest on seotud ettevõttetega.

VK_lopetajadtalv2022
TalTech Virumaa kolledžis kasvavad tõelised insenerid, leiutajad ja innovaatorid.

Maksim Akavantsev töötas inseneribüroole Teamwork Engineering OÜ välja uue ebastandardse raskeveoki haagise veotiisli. Eelprojekt oli ainulaadne ning ettevõttel endal puudus varasem kogemus sellise seadme projekteerimisel. Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimise eriala õppinud Maksim kaitses edukalt oma ideid ja tehnilisi lahendusi. Autori jaoks oli kõige tähtsam mõista, milline ristlõige peab tiislil olema ja milline on esiplaadi paksus, millele kinnitub pukseerimisaas. Teadaolevalt ei ole Eestis sellist veotiislit toodetud ning tegemist on uute tootega.

Alexey Basalaev automatiseeris kallurite koksituhajääkidega laadimist masinnägemise abil. See lahendus on ainulaadne nii kõrge temperatuuri juures. Ehkki masinnägemist kasutatakse maailmas juba pikka aega võimaldab uus lahendus infrapunakaamerate abil täpselt kindlaks määrata laaditud tuha taset kalluris. Kolledžis tootmise automatiseerimist õppinud Alexey lõputöö aitab vabastada Viru Keemia Grupi tuhahoidla operatiivtöötajad tsüklilisest ja monotoonsest tööst.

Jaroslav Savelitševi lõputöö tulemusena valmis Siemensi kontrolleri jaoks pumbajaama juhtimise algoritm. Häälestati veebiserver, kus realiseeritud protsesse jälgida ja veebi kaudu juhtida. Töö valmis tootmise autoriseerimise ettevõttele ABC Service.

Katoodjaam tagab terastorustikele nõutud piirides kaitsepotentsiaali. Pavel Kaptelinin automatiseeris oma lõputöös vanad maagaasi ülekandevõrkude katoodsüsteemid ehk muutis need kaugjuhitavaks. Katoodjaamade asendamise protsess kestab üldiselt ligikaudu 6 aastat. Selle lõputöö kirjutamise hetkeks on automatiseeritud 50 katoodjaama. Paveli lõputööl on väga suur praktiline väärtus, sest automatiseeritud süsteem, mida kirjeldab, on juba ellu viidud ja töötab efektiivselt.

Keemiatehnoloogias kirjutas Jelena Mamedguseinova praktilise töö AS VKG Oil fenoolvee jahutamiseks chilleri abil. Chillerid on gaasitaolise või vedela soojuskandja jahutamiseks mõeldud süsteemid. Fenoolvesi läheb aurugaasisegu niisutamisele, kuid seadme aurugaasisegu niisutussüsteemis on suvisel ajal vaja fenoolvett rohkem jahutada. Jelena tehtud arvutused lubavad põlevkivitööstuse ettevõttel lahendada fenoolvee jahutamisega seotud probleemi suvisel ajal jahutussüsteemi freooni õhkjahutusega.

Vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli on avatud alates 1. jaanuarist 2022 kuni 6. juuli keskpäevani 2022. Virumaa kolledžis saab õppida kolmel rakenduskõrghariduse õppekaval IT, keemia ning masina- ja energeetika valdkonnas ning magistriõppes keemiat. Õppekavade valikuga saad tutvuda siin.

Laeb infot...