14.–16. maini väisas Virumaa kolledžit solitonide uurija Fransisca Martin-Vergara, PhD.
Vasakult: ViDRIKu doktorant-nooremteadur Karle Nutonen, juhataja Heiko Põdersalu, PhD. Fransisca Martin-Vergara ning doktorant-nooremteadur Vjatšeslav Kekšin Virumaa kolledži laboris.
Málaga ülikooli tippteadlane Fransisca Martin-Vergara külastas Virumaa kolledžit Erasmus+ programmi raames, et tutvuda Virumaa kolledži õppetöö korralduse ja IT-lahendustega. Fransisca Martin-Vergara kohtus eelmisel aastal kolledži direktor Mare Roosilehega ERASMUS+ lähetusel Iirimaal. Roosilehe poolt tehtud esitlus Virumaa kolledžist pakkus hispaania teadlasele elavat huvi ning ta otsustas ise oma silmaga vaatama tulla, kuidas toimub õppe-, teadus- ja arendustegevus emaülikoolist kaugemal asuvas regionaalses kolledžis.
Lisaks Virumaa kolledži õppekavade arenduse, laborite ning Virumaa digi- ja rohetehnoloogiate innovatsioonikeskuse tegevusega tutvumisele külastas Fransisca Martin-Vergara ka Ida-Virumaa vaatamisväärsusi: Valaste juga, Toila parki, Narva-Jõesuud. Linnatuur viidi läbi nii Kohtla-Järvel kui ka Narvas. Külaline oli vaimustuses siinse linnaruumi rohelusest ja avarusest.
Virumaa kolledži puhul avaldas Fransisca Martin-Vergarale kõige enam muljet, et töötavad inimesed saavad omandada kõrgharidust nädalavahetustel. Málaga ülikoolis tema sõnul sellist võimalust praegu ei ole. Samuti oli ta positiivselt üllatunud Virumaa kolledži aktiivsest koostööst üldhariduskoolidega. „Mõlemaid ülikoole ühendab koostöö ettevõtetega ning õppekavade sarnasus. Praktiliselt kõikide Virumaa kolledži erialadega sarnased õppekavad on Málaga ülikooli tööstusinseneeria teaduskonnas. See võimaldab teha ülikoolide vahel tulevikus sisukat koostööd, sh õppekavade arenduse ja teaduse valdkonnas,“ märkis Mare Roosileht.
PhD. Fransisca Martin-Vergara on omandanud doktorikraadi masinaehituses ja magistrikraadid informaatikas ning mehhatroonikas, ta on uurinud erinevate teadusprojektide raames matemaatilisi mudeleid ja solitone. Ta on EduGaini juhtkomitee liige ning töötab Málaga ülikoolis süsteemianalüütikuna.