Tallinna Tehnikaülikool

Rattamatk

Rattamatk on Tipikate Rattamatkaklubi vanim ja suurim traditsioon, mis on järjepidevalt toimunud alates 2001. aastast. Matk viib igal aastal osalejad tutvuma ühe Eesti piirkonnaga ning sellel osaleb tavapäraselt veidi üle saja inimese. Üritus kestab põhigrupile kolm päeva ja kaks ööd, selle käigus läbitakse jalgratastel kokku 170-200 km.

Vaata 2023. aasta Rattamatka videomeenutust!

Tipikate Rattamatka programmi hulka kuuluvad kohtumised kohaliku elu arendajatega, eesrindlikemate ettevõtete külastused, ujumispausid, vaatamisväärsused, giidide poolt räägitud kohajutud, muuseumid, lossid ja tornid, looduskaunid peatuspaigad, aga ka ajaloolised ehitised, huvi- ja linnakeskused ning harivad vestlusringid oma ala ekspertidega. Selleks, et osalejad saaksid matkal keskenduda programmi nautimisele, lahendame korralduse käigus ära ka kõikvõimalikud olmelised mured – korraldame inimeste ja rataste transpordi matka piirkonda ja sealt tagasi, korraldame ära söögikorrad, veame kaubikutega osalejate pakke laagripaikade vahel, abistame tehno- ja tervisemuredega rattureid teekonnal, jagame vett, mineraalvett ja magneesiumi, pakume laagripaikades sauna, pesemisvõimalust ja meelelahutuslikku programmi, varustame osalejad piisava retkeinfoga.

Järgmine Rattamatk toimub 2. - 4. augustil 2024, kus sadakond TalTechi tudengit, vilistlast ja töötajat ratastel matka mööda kuplilisi Lõuna-Eesti teid Karulast Otepääle!

Esimene päev algab ekskursioonidega kohalikesse ettevõtetesse ning läbitakse 37 kilomeetrit. Matka programmijuhi ja TalTechi vilistlase Kairi Kivistiku sõnul on sellel aastal matkal rohkem rõhku kultuuril, kuna matkame siiski kultuuripealinna aastal. 

Laupäeva hommikut alustavad matkalised Paju lahingu mälestusmärgi juures, seejärel tutvuvad Sangaste kirikuga. Suurem vaatepaus on planeeritud Harimäe vaatetorni, et minna 75 kilomeetrisest matkast puhkama Annimatsi kämpingusse.

Pühapäeval väntavad matkalised uudistama Otepää eluoluga ning läbivad 40 kilomeetrit. 

Ratturitele on korraldatud bussitransport Tallinnast matkapiirkonda ja tagasi. Suuremad rattasõbrad aga alustavad oma matka päev varem TalTechi peamaja eest Tallinast, et jõuda matka alguspunkti omal jõul. Nii on suuremad rattafännid starti jõudes läbinud 265 kilomeetrit, et alustada 150 kilomeetrist matka koos põhigrupiga.

TIPIKATE RATTAMATKAKLUBI KODULEHELE