Tallinna Tehnikaülikool

Kohvihommik "Ülikooli vilistlastegevuse ja arengufondi uus hingamine"

Vilistlasliikumise ja toetussuhete osakonna eestvedamisel toimub  16.02 kell 9-10.30 peamaja kohvikus kohvihommik „Ülikooli vilistlastegevuse ja arengufondi uus hingamine“. Kohvihommikul tutvustab vilistlasliikumise ja toetussuhete osakond oma tegevusi ja plaane ning kutsub teid aktiivselt kaasa rääkima:

Vilistlane – aita mõelda kuidas saaks ülikool olla Sulle ja Sina ülikoolile lähedal ja lähemal!
Tudeng – tule ja ütle, milline peaks olema vilistlaselu ja- tegevus, mis paneks Sul vilistlasena silma särama ja ülikoolielu kaasa lööma!
Hea kolleeg – tule ja ole mentoriks, kuidas uus osakond saaks kiiresti ja mõnusalt sinuga sõbraks!
Palume kohvihommikule tulla oma kohvitassiga, kohvi ja teed saab kohapeal.

Kutsume Sind püstitama või valima järgmise kohvihommiku teemat. Selleks palun hääleta ja lisa oma teemad SIIN.

Loome koos parema tuleviku!

Sinu Alma Mater

Sa oled meile oluline!

Tehnikaülikool on veendumisel, et ta on just nii edukas, kui edukad on tema vilistlased. Tallinna Tehnikaülikoolist saadud haridus ja meie vilistlased on omamoodi kvaliteedimärk. Eesti majandus ja meie tulevik võlgnevad tänu suuresti just Tallinna Tehnikaülikooli vilistlaste teadmistele, kogemustele ja ettevõtlikkusele.

Kutsume Sind panustama vilistlasliikumisse ning ülikooli ettevõtmistesse, hoida sidet teiste vilistlaste ja liikumise järelkasvuga.

Hoiame kokku ja aitame kaasa meie ühise alma mater´i arengule!

Täiendkoolitused

Täienduskoolituste seast leiate suure valiku koolitusi erinevates valdkondades: ehitus, energeetika, infotehnoloogia, keemia- ja materjalitehnoloogia, majandus, mehaanika, matemaatika ja loodus- ning sotsiaalteadused.

TalTech´s main building

Arengufond: Toeta ülikooli ja talente

Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi eesmärgiks on toetada noori andekaid üliõpilasi, noori teadlasi ja õppejõude. Arengufondi partnerite poolt välja pandud stipendiumid annavad võimaluse keskenduda õppetööle ning tunnustada neid töötajaid, kelle pühendumus on eeskujuks teistele.

Vali endale taas haridustee

Vahetevahel võib tunduda, et maailm on hulluks läinud. Elon Musk tallub jalge alla viisaka arutluskultuuri, roheenergeetika asemel räägitakse uuest fossiilkütuste kasutamisel põhineva elektrijaama ehitamisest ja ka lapse põhikooli matemaatikaülesande lahendamisest ei käi enam jaks üle. Siis oleks aeg mõelda, kuidas sa saad ise midagi ära teha, et oma teadmisi maailmast värskendada. 

Elukestev õpe

Tallinna Tehnikaülikool pakub teist aastat mikrokraade, mille valik on laienenud ja mis püüavad arvestada ka tööturu vajadusi. Väga edukas on Ago Lubergi juhitav programmeerimise mikrokraad, mille vastu on erakordselt suur huvi. Nüüd on võimalik jätkukursus valida. Hästi töötavad ka turundusele, ettevõtlusele ja äriprotsesside korraldamisele mõeldud 2-3 aine suurused õpiampsud, mida saab omandada tuttavast ülikoolist. Füüsika tõuseb järjest suuremasse hinda, sest andmete analüüsimisel ja raskemate ülesannete lahendamisel on just neist teadmistest abi. Samuti on olulised ka jätkusuutlikkusega seotud teemad, säästlik majandamine või ringmajandus materjalitööstuses. Kõiki neid valikuid pakume me jaanuari lõpus algavatel mikrokraadikavadel. Vaata lähemalt 

Valikuid on aga erinevaid ja võib-olla on lihtsam uuesti alustada ühe aine kaupa teadmiste omandamisest. Selleks on võimalus valida avatud õppe kaudu endale sobiv õppeaine enam kui tuhande ainega TalTechi õppeainete kataloogist. Vaata lähemalt 
 
Tähtis on, et tehtav valik oleks sulle sobiv ning vastaks sinu elurütmile ja soovidele. Esimest korda avame vastuvõtu paralleelselt nii avatud õppesse kui mikrokraadidele juba 5. detsembril. Selleks, et valiku tegemiseks aastalõpu virrvarris piisavalt aega jääks, kestab vastuvõtt kuni 27. jaanuarini 2023. 

Anna endale sel aastal lubadus leida uuesti hariduse tee ja tule õppima! 

Intervjuud mikrokraadide kavajuhtidega

PROGRAMMEERIMINE II. MÄNGU- JA VEEBIRAKENDUSE PROJEKTEERIMINE

Mikrokraadi kavajuht Ago Luberg vastab

1.    Miks tasuks just praegu asuda õppima pakutaval mikrokraadikaval?
Programmeerimine II on väga hea jätk Programmeerimine I mikrokavale. Eesmärk on anda oskused ja kogemused tiimiprojektiga tegelemiseks. Kui Programmeerimine I kava raames oleme saanud selgeks programmeerimise algteadmised, siis siin alustame juba sellest, et hakkame eelnevalt omandatud teadmisi kokku panema suuremaks projektiks.

2.    Millise tööturu vajaduse katab antud kava lõpetaja/läbinu?
Mikrokava annab oskuse ja kogemuse töötada tiimiga ühise eesmärgi nimel. Rakendame projektihaldustarkvara, kus jagatakse ülesandeid, planeeritakse sprinte, tehakse koodi ülevaatamist (code review). Veebirakenduse kursuse tulemusena tekib tudengil oskus luua Java Spring rakendus koos kasutajaliidese ja andmebaasiga. See oskus on tööturul väga nõutud. Kava lõppedes on tudeng valmis tööturul juunior arendajaks minema.

3.    Mida ainulaadset mikrokraadi läbija saab?
Mikrokraadi läbinu saab praktilise kogemuse Java programmeerimiskeelest, luues ühe mänguprojekti ja ühe veebirakenduse. Projekte teostatakse tiimitööna, mille tulemusena tekib kogemus töö jagamisest tiimis, ajaplaneerimisest, koodi ülevaatamisest. Mänguprojekti raames luuakse üle võrgu töötav mäng, mille käigus saab õppida andmevahetust serveri ja kliendi vahel. Veebirakenduse raames luuakse kasutajaliidese ja andmebaasiga Java Spring rakendus. Loodud rakendused on väga sobilikud oma portfooliosse lisamiseks ning hiljem töövestlusel neid tööandjale ette näidata.

 ÄRIÜHINGU OMANIKU MEISTRIKLASS

Mikrokraadi kavajuht Mike Franz Wahl vastab

1.    Miks tasuks just praegu asuda õppima pakutaval mikrokraadikaval?
Elame kriisiajastul ja parim viis sellest välja tulla on haridus. Pakutav kava annab selleks suurepärase võimaluse. Nagu sügisele järgneb talv ja sellele kevad, nii lõppeb kord ka kriis ja siis peame uueks õitsenguks valmis olema.

2.    Millise tööturu vajaduse katab antud kava lõpetaja/läbinu?
Igasugune organisatsioon vajab juhtimist ja valitsemist ning seda tuleb teha targalt. Kitsamas mõttes vajab tööturg professionaalseid juhte, aga laiemas mõttes loob omanikkond tööturu.

3.    Mida ainulaadset mikrokraadi läbija saab?
Ainulaadne on „mikro“ jaoks liiga kõva sõna, aga teadmised ja oskused sellest, kuidas üks organisatsioon säilenõtkelt toimib, saab ikka selgeks. Pigem on ikkagi tegemist isutekitajaga, aga eks millegagi alguse tegemine ja muutumine ongi tihti kõige raskem.

4.    Kuidas antud mikrokraadikava võiks kõnetada TalTech vilistlast?
Ideaalne on kava inseneridele, kellel on soov ja võimalus saada targaks omanikuks ja/või juhtida organisatsiooni.

Otsime tekleid

Tallinna Tehnikaülikooli muuseum otsib kahte teklit, mis on meie kogust puudu. Ehk on Teil või Teie pereliikmetel/sõpradel varasematest õpingutest üle pildil oleva disainiga teklit/tekleid? Ülikooli muuseum on väga tänulik abi või vihjete eest teklite leidmisel. Meiega saab ühendust aadressil muuseum@taltech.ee

tekkel1