Tallinna Tehnikaülikool

Geoloogia: kliimast ringmajanduseni

2024. aasta Aprillikonverents toimub 5. aprillil Tallinna Tehnikaülikoolis. 

Aprillikonverents 2024

Konverentsi põhiteemad on sel aastal seotud kliima ja ringmajandusega. Need märksõnad on viimastel aastatel saanud kõigile hästi tuttavaks ning paljudele geoloogidele toovad need ka leiva lauale, kuid nende geoloogiline sisu vajab jätkuvalt avamist ja tutvustamist. Lisaks on kavas ettekannete plokk "vaba mikrofon", mis koos posterite sessiooniga katab ära viimase aasta olulisemad uudised Eesti maapõuest ja merepõhjast.

Päevasele konverentsile järgneb koosviibimine Nõmmel Glehni lossis. Tartust Tallinnasse ja tagasi saab tellitud bussiga. Registreerunud osalejatele pakutakse kehakinnitust nii päeval kui õhtul. Üritus on osalejatele tasuta.

Registreeri oma osalemine juba täna!

Konverentsi korraldavad: Eesti Geoloogia Selts, Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut, Eesti Geoloogiateenistus ja Tartu Ülikooli geoloogia osakond.

Aprillikonverentsi korraldajad

Konverentsi ajakava

Konverents toimub TalTechi linnaku Mektory majas, Raja tn 15

Orienteeruv ajakava:

  • 7.00 Buss Tartust Tallinna
  • 9.30 Tervituskohv
  • 10.00-12.00 Konverentsi 1. osa: Kliima ja geoloogia
  • 12.00-13.00 Lõuna
  • 13.00-15.00 Konverentsi 2. osa: Aasta Eesti geoloogias
  • 15.00-15.30 Kohvipaus
  • 15.30-17.30  Konverentsi 3. osa: Ringmajandus ja kestliku(ma)d mineraaltoormed
  • 18.00-00.00 Arutelu jätkub Glehni lossis
  • 22.00 Buss Tartusse

Ettekanded ja kogumik

Tavaettekannete pikkuseks on 15 min. Ettekanded salvestatakse ja tehakse peale konverentsi vabalt kättesaadavaks. 

Posterid traditsioonilises A0 formaadis, püstpaigutusega (portrait).

Kõigilt esinejatelt, sh posterettekanded, on oodatud 1-2 lk (u 2-6 tuh tähemärki) teesid, mis avaldatakse konverentsi kogumikus. Teesid saata: leeli.amon@taltech.ee. Tähtaeg: 10. märts 2024. 

NB! Ettekanded ja kokkuvõte võivad olla ka inglise keeles.

Esinejad

Konverentsi sisuprogramm on valmimas ja ettekannete pealkirjad täpsustumas. Teada on, et 2024. a Aprillikonverentsil esinevad tuntud geoloogid ja maavarade eksperdid ülikoolidest, geoloogiateenistusest ning erasektorist: Erik Puura, Siim Veski, Alvar Soesoo, Olle Hints, Alar Rosentau, Ene Jürjens, Arnout Lugtmeijer, Erki Niitlaan, Peeter Talviste, Heidi Soosalu, Alla Šogenova, Ivo Sibul, Annette Talpsep, Martin Liira, Sophie Graul, Madis Osjamets jt.

NB! Veel on üksikuid võimalusi suulisteks ettekanneteks. Lisaks on oodatud posterettekanded. 

Õhtune programm

Õhtune koosviibimine toimub Nõmmel Glehni lossis, 15 min jalutuskäigu kaugusel Mektory majast. 

See on hea võimalus küsida konverentsi esinejatelt küsimata jäänud küsimusi, kohtuda vanade sõpradega ja leida uusi tuttavaid.

Kavas on traditsiooniline Erik Puura mälumäng ja mitmesugused kultuurilised ja meelelahutuslikud tegevused, pakutakse süüa, avatud on baar ja saun.

Registreerumine

Registreerumine on avatud 31. märtsini või kuni vabu kohti jätkub. NB! Väga enam ei jätku!

Registreeri oma osalemine juba täna!

Osalejad

28.02.2024 seisuga on registreerunud juba ligi 180 huvilist. Vaata alljärgnevast nimekirjast, kellega on lootust konverentsil kohtuda.

Nimekiri viimati uuendatud 22.02.2024

  1. Allar Aamer (Heidelberg Materials Kunda AS)
  2. Joosep Aia (Tartu Ülikool )
  3. Leho Ainsaar (Tartu Ülikool, LT)
  4. Tarmo All (Eesti Energia)
  5. Aleksandra  Altmets  (Taltech )
  6. Leeli Amon (Tallinna Tehnikaülikool)
  7. Leivi Arumäe (Reaalprojekt OÜ)
  8. Markus Ausmeel (TÜ, EGT)
  9. Aivo Averin (IPT Projektijuhtimine)
  10. Gennadi Baranov (TalTech geoloogia instituut)
  11. Tõnis Eensaar (TESK Engineering)
  12. Rein Einasto (Tallinna Tehnikakõrgkool )
  13. Riho Enni (REI Geotehnika OÜ)
  14. Helena  Gailan  (Kliimaministeerium)
  15. Arina Gotsenko (Taltech)
  16. Sophie Graul (TalTech)
  17. Andre Gregor (Geoloogia instituut)
  18. Anne Greete Gribulis (Tartu Ülikool)
  19. Sigrid Hade (MTÜ Gaia Natura)
  20. Tiina Harak (TÜ)
  21. Tõnis Haube (Merko Kaevandused OÜ )
  22. Catleen Haube (OÜ Eesti Killustik )
  23. Veljo Haube (Väo Paas OÜ)
  24. Olga Heinloo (pensionär)
  25. Kai Helm (SA Keskkonnainvesteeringute Keskus)
  26. Triin Hinnosaar (Maa-amet)
  27. Rutt Hints (Tallinna Tehnikaülikool)
  28. Olle Hints (TalTech)
  29. Linda Hints (TTU Geoloogia Instituut)
  30. Marlen Hunt (Eesti Geoloogiateenistus)
  31. Mare Isakar (TÜ LM geoloogilised kogud)
  32. Riho Iskül (Heidelberg Materials Kunda AS)
  33. Triinu Jairus (Tartu Ülikool)
  34. Lauri Joosu (Eesti Geoloogiateenistus)
  35. Trinity Jõgisalu (Geoloogia instituut)
  36. Kadri-Piibe Järve (Tulevane ettevõtja)
  37. Ene Jürjens (Kliimaministeerium)
  38. Tiit Kaasik (EGT)
  39. Kristin Kahu (Eesti Mäeselts)
  40. Katrin Kaljuläte (Eesti geoloogiateenistus)
  41. Sander Kanter (TalTech)
  42. Eliise Kara (TalTech)
  43. Maarika Karimova (Maa-amet)
  44. Vladimir Karpin (Transpordiamet)
  45. Kaidi Karro (Keskkonnaamet)
  46. Veiko Karu (TalTech geoloogia instituut)
  47. Vello Kattai (Pensionär)
  48. Tõnis Kattel (OÜ J.Viru Markšeideribüroo)
  49. Kerstin Kerner (Keskkonnaamet)
  50. Eelika Kiil (Tartu Ülikool)
  51. Kelly Kittus  (Tartu Ülikool, ÖMI)
  52. Hendrik Klaas (OÜ Inseneribüroo STEIGER)
  53. Anne Kleesment (Pensionär)
  54. Anne Kleesment (Pensionär)
  55. Rasmus Kont (Eesti Geoloogiateenistus)
  56. Timmu Kreitsmann (Tartu Ülikool)
  57. Annamaria Krull (Maves OÜ)
  58. Tiia Kurvits (Eesti Maaülikool)
  59. Katrin Kuslap (Reaalprojekt OÜ)
  60. Laura Kuusemets (Tartu Ülikool)
  61. Carmel Kuusk (TÜ/EGT)
  62. Elina Kuusma (EGT)
  63. Sonja Kõrvits (Tallinna Tehnikaülikool)
  64. Lauri Kütt (TTJA)
  65. Mare Laan (Maa-amet)
  66. Janika  Laht (TalTech)
  67. Vlada Lanbert (TalTech)
  68. Kristjan Leben (Eesti Geoloogiateenistus)
  69. Andres Leht (Mäetööde Konsultatsiooni OÜ)
  70. Evelyn Lehto (Nordea)
  71. Ekke Kõu Leitham (Taltech)
  72. Martin Liira (EGT, TÜ)
  73. Merlin Liiv (TalTech Geoloogia instituut)
  74. Laura Lobjakas (Taltech)
  75. Valdi Lootus (Põhjakivi Oü)
  76. Kärt Luik (Tartu Ülikool)
  77. Kaarel Lumiste (Tartu Ülikool)
  78. Lennart Maala (Eesti Geoloogiateenistus)
  79. Aare Mark (Keskkonnaamet)
  80. Imre Andreas Martin (Tartu Ülikool)
  81. Tõnu Martma (TTÜ geoloogia instituut, pensionil)
  82. Anett Lee Melts (Tartu Ülikool )
  83. Jaana Merisaar (TalTech)
  84. Birgit Mets (Eesti Geoloogiateenistus)
  85. Mari-Liis Mihhailov (Tartu Ülikool)
  86. Hannah Mikenberg (Tallinna Tehnikaülikool)
  87. Ogechukwu Ann Moghalu (Tallinn University of Technology)
  88. Eriina Morgen (Eesti Geoloogiateenistus)
  89. Sandra Morozov (Mustamäe Gumnaasium)
  90. Jevgenia Mussatova (TalTech)
  91. Kaarel Mänd (Steiger)
  92. Helen Männamets (Eesti Killustik OÜ)
  93. EERO MÄSS (Osaühing TEPSO)
  94. Martin Nurme (Keskkonnaamet/Tallinna Tehnikaülikool)
  95. Jaak Nõlvak (Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut)
  96. Johanna Maria Ojap (Tartu Ülikool)
  97. Sander Olo (Oloolo OÜ)
  98. Liina Ordlik (EMG Karjäärid OÜ)
  99. Raul Paat (Tartu Ülikool)
  100. Arno Paikles (TTJA)
  101. Kärt Paiste (Tartu Ülikool)
  102. Tõnn Paiste (Tartu Ülikool)
  103. Daria Panasiuk (Tartu Ülikool)
  104. Pirje Pappel (Maa-amet)
  105. Saima Peetermann (EGEOS)
  106. Marilin Peters (Tartu Ülikool)
  107. Karel Pettai (OÜ Inseneribüroo STEIGER)
  108. Helis Pormeister (OÜ Inseneribüroo STEIGER)
  109. Tauri Põldema (OÜ Inseneribüroo Steiger)
  110. Kairi Põldsaar (Tartu Ülikool / Eesti Geoloogiateenistus)
  111. Ain Põldvere (Maavarauuringud OÜ)
  112. Jane Pärnalaas (REI Geotehnika OÜ)
  113. Margus  Raha (Kliimaministeerium)
  114. Georg Rahu (Tartu Ülikool)
  115. Valle Raidla (EGT)
  116. Kersti Rannamäe (Eesti Turbaliit)
  117. Martin Riives (TÜ geoloogia osakond)
  118. Karin Robam (TalTech Geoloogia instituut)
  119. Katre Rohumägi (Tartu Ülikool)
  120. Reet Roosalu (Maa-amet)
  121. Siim Roov (TTÜ geoloogia instituut )
  122. Eyleen Roov (TalTech)
  123. Agnes Rosenberg  (Tartu Ülikool)
  124. Remo Rumm (TalTech, Geoloogia Instituut )
  125. Carl-Richard Saks (Eesti Energia AS / TalTech)
  126. Grete Sabine Sarap (IPT Projektijuhtimine OÜ)
  127. Jürgen  Sarjas (Tartu Ülikool)
  128. Pille Sedman (IPT Projektijuhtimine OÜ)
  129. Ole Sein (Eesti Killustik oÜ)
  130. Mikhail Shtokalenko (Eesti Geoloogiateenistus)
  131. Mikhail Shtokalenko (Eesti Geoloogiateenistus)
  132. Ivo Sibul (Maa-amet)
  133. Reet Siilaberg (Keskkonnaamet)
  134. Karmen Siim (Maa-amet)
  135. Terje Sild (Maa-amet )
  136. Siret Sillar (TalTech)
  137. Sirli Sipp Kulli (Eesti Geoloogiateenistus)
  138. Kadri Sirg (Eesti Energia)
  139. Alvar Soesoo (TTÜ)
  140. Heidi Soosalu (Eesti Geoloogiateenistus)
  141. Aleks Strazdin (Merko Kaevandused OÜ)
  142. Greete Sumin (Tartu Ülikool)
  143. Šten Suuroja (EGT)
  144. Kazbulat Šogenov (SHOGenergy )
  145. Alla Šogenova (TalTech, Geoloogia Instituut)
  146. Epp Zirk (Hendrikson&Ko OÜ)
  147. Brigitta Taling (Tartu Ülikool)
  148. Annette Talpsep (IPT Projektijuhtimine OÜ / Tartu Ülikool)
  149. Janne Tamm (Eesti Geoloogiateenistus)
  150. Kadriann  Tamm (EGT)
  151. Ethel Tamm (EGT)
  152. Mairy Tammekänd (OÜ Inseneribüroo STEIGER)
  153. Olavi Tammemäe (KL PS)
  154. Tiina  Tampuu  (Kodune)
  155. Siim Tarros (Eesti Geoloogiateenistus)
  156. Sim Tarros (EGT)
  157. Ursula Toom (TalTech)
  158. Rauno Torp (Eesti Geoloogiateenistus)
  159. Marko Troon (Kliimaministeerium)
  160. Karin Truuver (Eesti Loodusmuuseum)
  161. Teele Tuuna-Lootus (Spark & Stone Concept OÜ)
  162. Krista Täht-Kok (pensionär)
  163. Kersti Türk (Kliimaministeerium)
  164. Lizet Tüvi (Tartu Ülikool)
  165. Kaari Uibomägi (Tartu Ülikool)
  166. Aileen Umal (TalTech)
  167. Marina Vaganova (Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit)
  168. Jan-Erik Vaher (Geoloogia instituut)
  169. Rein Vaikmäe (Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut)
  170. Kristel Veersalu (OÜ Inseneribüroo STEIGER)
  171. Anu Veski (Eesti Geoloogiateenistus)
  172. Siim Veski  (Taltech Geoloogia Instituut )
  173. Arvo Veskimets (Tallinna Looduskaitse Selts)
  174. Heini Viilup (Dozerland OÜ)
  175. Johannes Vind (Eesti Geoloogiateenistus)
  176. Rein Voog (Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liit)
  177. Erik Väli (TalTech Geoloogia instituut)