Tallinna Tehnikaülikool

Aasta õppejõud 2023 - Siim Veski

men in suits shaking hands

Loodusteaduskonna aasta õppejõud on geoloogia instituudi täisprofessor tenuuris Siim Veski.

Palju õnne!

Aprillikonverents

Aprillikonverents "Geoloogia: kliimast ringmajanduseni"

2024. aasta aprillikonverents toimub 5. aprillil Tallinna Tehnikaülikoolis. Konverentsi põhiteemad on sel aastal seotud kliima ja ringmajandusega. Need märksõnad on viimastel aastatel saanud kõigile hästi tuttavaks ning paljudele geoloogidele toovad need ka leiva lauale, kuid nende geoloogiline sisu vajab jätkuvalt avamist ja tutvustamist. Lisaks on kavas ettekannete plokk "vaba mikrofon", mis koos postrisessiooniga katab ära viimase aasta olulisemad uudised Eesti maapõuest ja merepõhjast. Konverentsi korraldavad: Eesti Geoloogia Selts, Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut, Eesti Geoloogiateenistus ja Tartu Ülikooli geoloogia osakond. Üritus on osalejatele tasuta.

Täienduskoolitus 14. märtsil geoloogia instituudis

14. märtsil 2024 toimub täienduskoolitus teemal "Maapõuepoliitika. Maavarade teemaplaneeringud, kokkulepped ja koostöö".
Koolituse teemad:
- Eesti maapõuepoliitika sihid aastaks 2050
- Rahvusvaheline koostöö - Eesti riigi osalus Euroopa Liidu toormete valdkonna koostöövõrgustikes
- Maavarade teemaplaneering
- Kohalike elanike murekohad karjääride või kaevanduste läheduses
- Käimasolevad kohtuvaidlused

Registreerimine on avatud kuni 12.03.2024.

Täienduskoolitus TalTech
Japanese men behind desks

Jaapani olümpiaadidelegatsioon geoloogia instituudis

6. veebruaril väisas Tallinna Tehnikaülikooli Jaapani rahvuslik olümpiaadiõppe 6-liikmeline delegatsioon. Delegatsioon külastas ka geoloogia instituuti, kus professor Alvar Soesoo pidas neile ettekande Eesti kooliõpilaste osalemisest rahvusvahelisel Maateaduste olümpiaadil ja sellest, kuidas meie riiklik Maateaduste olümpiaad korraldatud on. 

Poolas keskkonna- ja kliimatingimusi uurimas

8.-11. veebruarini külastas Maa-teaduste doktorant Eliise Kara Linje raba Poolas. Looduskaitsealal asuv raba on üks kolmest vaevakase kasvukohast Poolas. Rabasetete ja vaevakase subfossiilsete lehtede uurimise abil taastab Eliise viimase 10 000 aasta Linje keskkonna- ning kliimatingimused. Nii Linje välitöödel kui uurimustöös oli ja on talle toeks kolm juhendajat: Mariusz Lamentowicz (Poznani ülikool, Poola), Friederike Wagner-Cremer (Utrechti ülikool, Madalmaad) ning Leeli Amon (Tallinna Tehnikaülikool).

girl and misty bog

Foto: Erakogu.

Laeb infot...

Laeb infot...