Biomeditsiinitehnika keskuse tegevusalad
Biomeditsiinitehnika keskus on üks Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi struktuuriüksustest. Keskus tegeleb õppetööga nii magistri- kui doktoriõppe tasemel.
Biomeditsiinitehnika keskuse missiooniks on olla juhtivaks interdistsiplinaarseks institutsiooniks biomeditsiinitehnika alal Eestis ja võrdväärseks partneriks maailmas, mis teostab kõrgetasemelist teadustööd ja viib läbi kvaliteetset õppetööd eri tasanditel.
Keskuse tegevus ja kompetents on suunatud:
- meditsiinis kasutatavate aparaatide ja vahendite põhimõtete loomisele, arendusele ja ka nende otstarbekale ja efektiivsele kasutamisele;
- inimese enesetunde parandamiseks ja isikukesksete vajaduste rahuldamiseks mõeldud süsteemide ja vahendite loomisele;
- tehissüsteemide abil inimese loomulike võimete laiendamiseks-arendamiseks mõeldud tehnoloogia loomisele.
Biomeditsiinitehnika keskuse meeskond väärtustab:
- Tulemuslikkust
- Arengut
- Erialast pühendumust
- Järjepidevust
- Koostööd
- Eetilisust
Biomeditsiinitehnika on insterdistsiplinaarne tehnoloogiavaldkond, mis seob eneses insenerialad, bioloogia ja meditsiini. Uuringud ja rakendused on suunatud:
- Fundamentaaluuringutele nii molekulaarsel- kui kudede ja organite tasemel.
- Innovatiivsete lahenduste arendamisele, väljatöötamisele ja rakendamisele seadmete, protsesside, tehisorganite, materjalide ja tarkvara näol haiguste preventsiooniks, diagnostikaks ja raviks.
- Nutikate tervisetehnoloogiate valdkonna edendamisele.
- Olemasoleva tehnoloogia otstarbekale ja säästlikule kasutamisele.
Biomeditsiinitehnika keskus, mis moodustati TTÜ-s algselt 1994 aastal, seab enesele eesmärgiks koordineerida Eestis tehtavaid biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika-alaseid uuringuid ning anda erialast kõrg- ja kraadiharidust.
Eestisisene koostöö on keskusel haiglate ja tervishoiuasutustega, meditsiinitehnika tootmise- ja müügiga tegutsevates firmadega , meditsiiniinformaatika ja kvaliteedikontrollisüsteemi valdkonna ettevõtete ja asutustega ning ülikoolide ja teadusasutustega.
Rahvusvaheline koostöö on välja kujunenud mitmete ülikoolidega, sealhulgas Duke Ülikooliga USA-s ja Tampere Tehnikaülikooliga bioelektromagnetismi alal, Linköpingi Ülikooliga – laserite ja optiliste meetodite kasutamisel meditsiinis ja Helsingi Tehnikaülikooliga - telemeditsiini alal, Patrase Ülikooliga meditsiinifüüsika alal ning Milaano Tehnikaülikooliga signaalitöötluse alal.
Biomeditsiinitehnika instituudi teadustöö
- Biomeditsiinitehnika keskus osaleb Eesti teaduse tippkeskuses EXCITE
- Projektide kirjeldus EXCITE ajakirjas
- Biooptilised ja bioelektrilised signaalid meditsiinitehnikas – institutsionaalne uurimistoetus
- Publikatsioonid (ETIS)