TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL

Site logo

Instituudist

Tervisetehnoloogiate instituut ühendab endas biomeditsiinitehnika ja digitaalse tervise (E-tervise) pädevused, teeb nimetatud valdkondades innovaatilist teadus- ja arendustööd ning pakub haridust magistri- ja doktori tasemel.

MEDITSIINITEHNIKA JA -FÜÜSIKA ÕPPEKAVA

Meditsiinitehnikas põimuvad inseneriteadused, meditsiin, IT ja füüsika. Tervishoid vajab pidevalt uusi tehnoloogiaid, mis aitaksid paremini diagnoosida või kiiremini ravida. Meil on spetsiaalne õppekava, mille lõpetanud insenerid tegelevad funktsionaaldiagnostika ja intensiivraviga aparatuuriga või vastutavad haiglates erinevate meditsiiniseadmete hankimise, hoolduse ja ohutuse eest. Teaduspoolel katame nii biomeditsiini, neuroloogia, nefroloogia kui ka kardiovaskulaarse meditsiini valdkondi.

 MEDITSIINITEHNIKA JA -FÜÜSIKAMore

E-TERVISE ÕPPEKAVA

21. sajandil on tervishoid juba rohkem infoteadus, kui meditsiiniteadus. 30% maailmas salvestatud andmetest on terviseandmed. 80% Eesti x-tee andmevahetusest moodustavad terviseandmed. TalTechis toimub e-tervise ja tervishoiu digitaliseerimise teemal nii õppe-, teadus- kui ka arendustöö. Meie rahvusvaheline magistriõppekava annab teadmised, kuidas e-tervise innovatsioone luua ja neid päriselt rakendusse viia. Meie missioon on muuta tervishoid targa digitaliseerimisega tulevikukindlaks.

eHealthMore

Tudengile

Meditsiinitehnika ja -füüsika õppekava on ainus Eestis, kus saab õppida meditsiinitehnika inseneriks. Õppekava ühendab insenerialad, füüsika, bioloogia, meditsiini ja IT valdkonnad, arvestades kaasaegse digitaliseeritud tervishoiusüsteemi vajadusi. Tegemist on inseneriõppega, mille eriala vilistlastelt oodatakse innovaatiliste tehniliste vahenduste väljamõtlemist, mida saab kasutada ka igapäevaelus.

TudengileMore

BIOSIGNAALIDE TÖÖTLUSE LABOR

Uurimisrühm omab kompetentsi interdistsiplinaarsel infotehnoloogia ja aju füsioloogia puutealal. Uuringud on suunatud aju elektroentsefalograafilises (EEG) signaalis mentaalsete häirete, tööstressi või keskkonna (mikrolainekiirgus) poolt tingitud muutuste avastamisele ja tõlgendamisele. Uurimisrühma poolt väljatöötatud EEG spektraalse asümmeetria indeks (SASI) on tõestanud end kui perspektiivne meetod erinevates rakendustes. 

Biosignaalide töötluse labori liikmedMore

TERVISERAKENDUSTE HINDAJA

Terviserakenduste hindaja loodi selleks, et patsientidel ja tervishoiutöötajatel oleks informeeritud ülevaade Eestis kasutatavatest tervise- ja tervisekäitumise mobiilirakendustest. Iga selline rakendus omab rohkem või vähem mõju tervisele ning enamasti töötlevad need ka terviseandmeid. Terviserakenduste Hindaja annab Eestis loodud ja kasutatavate terviserakenduste kohta ülevaatlikku infot kõigis kategooriates, mis võivad potentsiaalselt kasutajaid mõjutada.

Terviserakendus hindajaMore

Loading...

Uurimis- ja teadussuunad

 • biovedelike optika
 • nutikate tööriiete arendamine
 • neeruasendusravi kvaliteedi monitooring;
 • kliinilise info automatiseeritud ja digitaliseeritud infosisestus automaatse kõnetuvastuse süsteemiga.

Loe täpsemalt

 • aju elektriliste võnkumiste ja kognitiivsete protsessidega seotud bioelektriliste signaalide analüüs;
 • objektiivsete indikaatorite väljatöötamine depressiooni varaseks avastamiseks;

Biosignaalide töötluse labor
 

 • tervishoiu digitaliseerimisega seotud infotehnoloogiliste lahenduste arendamise toetamine ja digilahenduste rakendamiseks vajalike koosvõimet tagavate tegurite (strateegiad, standardid, infotehnoloogiline arhitektuur, andmekoosseisud, andmebaasid) uurimine;
 • Kaugtervishoiuteenuste hindamine;
 • personaalmeditsiini arenguga seotud lahenduste testimine ja arendamine.

Loe täpsemalt

 • uute optiliste meetodite ja tehnoloogiate väljatöötamine ning juurutamine ateroskleroosi varajaseks diagnostikaks;
 • personaalmeditsiinis kasutatavate digitaalsete otsustustugede ja kommunikatsiooni töövahendite arendus südame-veresoonkonna haiguste diagnostikaks ja raviks;
 • perekondliku hüperkolesteroleemia diagnoosimise ja ravi uute tehnoloogiate väljatöötamine rahvusvahelise FHSC projekti raames;
 • oksüdatiivse stressi markerite määramine kardiovaskulaarsete haiguste ja suhkrutõve haigetel.

Loe täpsemalt

Loading...