Kui ambitsioonikus on sinu DNAs, panusta kõige tormilisema arenguga valdkonnale. Meditsiinitehnika ja -füüsika magistrina oled tulevikuks valmis.
See on ainus õppekava Eestis, mis annab nii meditsiinitehnilist kui ka meditsiinifüüsika-alast haridust ning seda sessioonõppe vormis.
Õppekava ühendab insenerialad, füüsika, bioloogia, meditsiini ja IT-valdkonnad, arvestades kaasaegse digitaliseeritud tervishoiusüsteemi vajadusi. Tegemist on inseneriõppega, mille eriala vilistlastelt oodatakse innovaatiliste tehniliste lahenduste väljamõtlemist, mida saab kasutada ka igapäevaelus. Potentsiaal on töötada tervishoiusüsteemis, teaduses, meditsiinitehnika ettevõtetes, IT-lahendusi pakkuvates firmades ning tööstuses.
Õppekava on mõeldud sulle, kui vaatad tulevikku ja tahad teada, miks ja kuidas:
- töötavad meditsiinitehnika seadmed;
- arendatakse uusi meditsiinidiagnostika meetodeid;
- analüüsitakse uuritavate tervisenäitajaid;
- mõjutab kiirgus inimest;
- kasutatakse tervishoius IT-lahendusi.
Siin saab sinust spetsialist, kes tunneb tehnikat, orienteerub meditsiinis ja bioloogias ning teeb koostööd erinevate erialade arstidega, et kasutada ja arendada meditsiinitehnoloogiat haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks.
Olulised erialaained on näiteks: digitaalne signaalitöötlus MatLabis, piltdiagnostika füüsikalised alused, biomeditsiiniseadmed, elektromagnetväljad ja –lained meditsiinitehnikas, meditsiinis kasutatavad kiirgused, tehisintellekt tervishoius, andmeedastusstandardid ja -formaadid tervishoius, biooptika.