Energiamuundus- ja
juhtimissüsteemid

Oluline info
Õppekava
Õppe tase: Magistriõpe
Õppe kestus: 2 aastat
Teaduskond: Inseneriteaduskond
Õppekava: 120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpe: Doktoriõpe
Õppekorraldus
Keel ja vorm: Eesti keel, päevaõpe
Koormus: Nominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Tingimused: TalTechi sisseastumistingimused
Eriala sisu
Tänu tehnoloogia arengule, elektri hajatootmisele ja taastuvenergia kasutuselevõtule on energeetikas tekkimas tarkvõrgud, mis ühendavad endas elektri ja infotehnoloogia ning muudavad kogu energiamaailma üheks tervikuks.
Energiamuunduse ja juhtimise laiapõhjaline õppekava ühendab teadmised energia- ja mehhaanilistest, tööstus- ning olmesüsteemidest, elektrotehnikast ja elektroonikast, automatiseerimisest ning IT-st. Käsitleme elektritarbimist energeetikas, tööstuses, transpordis, avalikus ruumis ja hoonetes. Samuti vaatleme elektri muundamist liikumiseks, soojuseks, valguseks ning uurime vastavaid tehnoloogilisi lahendusi. Lisaks õpid tundma elektrimasinaid, - ajameid ja muundureid. Need on tööstus- ja hooneautomaatika, robotite, elektertranspordi ning olmetehnika loomulik osa, ning tagavad energiamuunduse juhtimise ja energia tõhusa kasutamise.
Pane tähele, et osad loengud toimuvad inglise keeles, näiteks kohustuslik erikursus jõuelektroonikast. Valikainetena saab inglise keeles õppida robotite ja masinate dünaamikat, elektertransporti ning mehhatroonikasüsteemide modelleerimist ja juhtimist.
Vaata energiamuundus- ja juhtimissüsteemide klassiruumi virtuaaltuuri
TalTechis on elektri- ja energeetikaalane haridus ja teadus pikkade traditsioonidega, ulatudes ülikooli asutamisaega 1918. aastal. Täna on TalTech selles valdkonnas Eesti juhtiv ülikool ja kompetentsikeskus.
Pane tähele! Riiklike õppetoetuste kõrval on võimalik saada ka ettevõtete poolt välja pandud stipendiume (Eesti Energia, ABB, Harju Elekter, Elering jne). Õppida ja praktikat sooritada saab ka välismaal. Meil on topeltkraadilepingud Saksamaa kõrgkoolidega, mis tähendab, et võid saada nii TalTechi kui Saksamaa ülikooli lõputunnistuse.
Tutvu energiamuundus- ja juhtimissüsteemide õppekava täisversiooniga
Tulevik
Energeetika on valdkond, mis on riigi ja majanduse toimimise alustala. Lisaks majanduslikule otstarbekusele on vaja arvestada riigi julgeoleku-, keskkonna- kui sotsiaalpoliitiliste otsustega, aga ka Euroopa Liidu poliitikatega. Energiamuunduse ja juhtimise eriala lõpetajate rakendusvaldkond ja võimalus Eesti arengusuundi mõjutada on väga avar.
Erialal on kinnitatud kutsestandardid ja lõpetaja saab diplomeeritud elektriinseneri 7. taseme esmase kutse.
Pärast magistriõppe lõpetamist oled oodatud elektroenergeetika, elektroonika, elektrotehnika, mehhatroonika, masinaehituse, automaatikaga tegelevatesse ettevõtetesse või mujale töötleva tööstuse ettevõtetesse juhiks või inseneriks. Meie lõpetajatest saavad ka elektriala ettevõtetes töötavad projekteerijad, planeerijad või elektrisüsteemide hooldust korraldavad käidujuhid. Võid tööle asuda elektri-, elektroonika- ja robootikasüsteemide arendajana, valgustite ja valgustuse valdkonnas, automaatikainsenerina või hoopis tootmisliinide insenerina erinevates töötleva tööstuse ettevõtetes.
Enamus magistriõppe üliõpilasi leiavad töökoha juba õpingute vältel ning paljud tööandjad soosivad magistriõpingute lõpetamist töötamise käigus.
Põnevat lisainfot
TalTechi vanemteadur ja energiamuunduse ja juhtimissüsteemide õppekava programmijuht Toomas Vaimann ja sama eriala magistrant Karolina Kudelina tutvustavad oma eriala
Energiamuunduse – ja juhtimissüsteemid: miks valida just see eriala?
Sisseastumine
- Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedasel erialal
- Kandideerimise nõuded: vestlus
- Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt
- Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10
- Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui vestluse tulemus on vähemalt 5 punkti
Küsi lisa
Vastuvõtu peaspetsialist
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee
Programmijuht
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Toomas Vaimann
620 3803
toomas.vaimann@taltech.ee
Õppekonsultant
oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:
Tuuli Möldre
620 2796
tuuli.moldre@taltech.ee