Ootame õppima kõiki, kes oma igapäevatöös tunnevad vajadust IT-teadmiste järele ja soovivad oma erialast tööd muuta efektiivsemaks IT-süsteemide evitamise teel. Tule täienda oma seniseid oskusi ITga ja laienda oma karjäärivõimalusi!
Õppe tase: magistriõpe
Õppe kestus: 2 aastat
Teaduskond: Infotehnoloogia teaduskond
Õppekava: 120 EAP (vaata õppekava)
Edasiõpe: doktoriõpe
Keel ja vorm: eesti keel päevaõpe, loengud toimuvad õhtuti
Koormus: nominaalkoormusega õpe tasuta (30 EAP semestris)
Tingimused: TalTechi sisseastumistingimused
Viimastel aastatel on tarkvaraarenduses toimunud suured muudatused. Kui seni oodati tarkvaraarendajalt programmeerimiseks tarvilikke teadmisi (nt programmeerimiskeeled) ja erinevate programmeerimistehnikate valdamist, siis tänu võimsate instrumentaalvahendite arengule on vahetu kodeerimine asendunud disaini ning arhitektuuri analüüsimise ja projekteerimisega. Analüütikute töö tõhusus on eelduseks kogu järgnevale tarkvaraarendusele.
Selleks, et infosüsteemi kavandada või analüüsida, peab vastavast valdkonnast olema kindlasti ka laiem arusaam ja ülevaade. Seetõttu pole õppima asumise eelduseks IT-alane baasharidus, vaid sobib ka mõne muu valdkonna kõrgharidus.
Õppetöö toimub pealelõunasel ajal. Õppetöö toimub eesti keeles, õppematerjalid (sh. õppekirjandus, slaidid) on valdavalt ingliskeelsed. Eksamid ja arvestused võivad toimuda nii eesti- kui inglise keeles. Õppekava põhineb Eesti Infotehnoloogia Kolledži endisel infosüsteemide analüüsi õppekaval.
TUTVU INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜSI JA KAVANDAMISE ÕPPEKAVA TÄISVERSIOONIGA
Vajadus infosüsteemi analüütikute, eriti aga arhitektide järele on kasvavas trendis kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis. OSKA IKT valdkondlikku eksperdikogu hinnangul vajatakse järgneva kümne aasta jooksul juurde 165 tarkvaraanalüütikut ja –arhitekti aastas.
Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia uute võimaluste juurutamine ja kasutamine erinevates majanduse valdkondades on üks olulisemaid majanduse arenguvõimalusi. IKT võimaldab tõsta traditsiooniliste majandusharude konkurentsivõimet ja aidata kaasa majanduse struktuuri muutmisele.
Meie juurest saad kaasaegse hariduse ning oskuse enda teadmisi ka edaspidi pidevalt täiendada, kuna valdkond areneb väga kiiresti.
oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:
Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee
oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:
Paul Leis
515 3081
paul.leis@taltech.ee