Projektid
Värskeim info meie instituudi teadusprojektide, -publikatsioonide ja -töötajate kohta on hästi leitav Eesti Teadusinfosüsteemist (ETIS).
ETIS koondab informatsiooni teadus- ja arendusasutuste, teadlaste, teadusprojektide ning erinevate teadustegevuse tulemuste kohta. Eesti Teadusportaal on avalikkusele suunatud osa ETISest. Eesti Teadusportaal koondab Eesti teadus- ja arendustegevust puudutavat infot ning pakub operatiivset infovahetuskeskkonda.
Projekti arendamine piirkondlike biomassiressursside termokeemilise muundamise aktiivseks juhtimiseks koos toodetud energia parema kvaliteedi ja Euroopa kliimaneutraalsuse suurendamisega (BioTech).
Projekti eesmärk: Rahvusvahelise teadus-, arendusprojekti tegevuste elluviimine Horizon või teiste rahvusvaheliste kliimamuutuste ja keskkonnakaitse valdkonna programmide välja kuulutatud konkursside raames.
Projektis kavandatud tegevused:
- Horizon ja teiste 2023. aastal välja kuulutatud programmide hangete monitooring, et leida biokütuste gaasistamise ja bioenergia tootmisprotsesside kontrolli ja parendamisega seotud pakkumisi;
- Väljavalitud konkursi hindamine biokütuste ja bioenergia tootmise juhtimise ja arendustehnoloogiate, protsesside juhtimise, arvsimulatsiooni ja jätkusuutlikkuse valdkonnas;
- Edasi jõudnud projektide tegevuste ette valmistamine BioTech projekti raames;
- Partnerite otsimine parendusettepanekute elluviimiseks;
- BioTech projekti raames täpsustatud projektitaotluse koostamine, selle esitamine ja tulemuste planeerimine.
Projekti viib ellu: Läti Ülikooli füüsika instituut koostöös partneritega Leedust (Kaunase Tehnikaülikool), Eestist (Tallinna Tehnikaülikool) ja Norrast (SINTEF).
Projekti elluviimise periood: 11.05.2023 - 30.04.2024.
Projekti lepingu number: EEZ/BPP/LZP/2023/2
Projekti ID number: EEA-RESEARCH-55RC
Projekti rahastus kokku: 60 000,00 EUR, millest 51 000,00 EUR (85%) on Euroopa Majanduspiirkonna rahastus ja 9 000,00 EUR (15%) Läti riigieelarve kaasfinantseering.
Projektijuht: Maija Zaķe, Leedu Tehnikaülikooli füüsika instituudi juhtivteadur.
CO₂ heitmete vähendamise võimalused põlevkivienergeetikas
13. põlevkivikonverentsi ettekande presentatsioon: