Teaduskonnast
Õppetöö korraldus
Dekanaat korraldab teaduskonnas õppetööd: nõustab üliõpilasi ja õppejõudusid õppetöö korralduse alal, korraldab teaduskonda kuuluvate üliõpilaste õpitulemuste arvestamist, valmistab ette korraldused ja käskkirjad üliõpilaste kohta, annab tõendeid õppimise kohta, tegeleb õppeteenustasude arvestamisega, vahendab teavet erinevate struktuuriüksuste vahel.
Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu INSÜK
INSÜKi moodustavad teotahtelised inseneriteaduskonna tudengid. Meie ülesandeks on olla inseneritudengite häälekandjaks. Soovime, et teaduskonnas antav haridus oleks mitmekesine ja kvaliteetne - teeme koostööd erialaettevõtete ja -liitudega, korraldame hariduslikke väljasõite üle Euroopa ning mitmesuguseid suurüritusi.
Eesti inseneripedagoogika keskus
Eesti inseneripedagoogika keskuse eesmärgiks on õpetajate ja õppejõudude pedagoogilise taseme- ja täiendusõppe läbiviimine. Pakume tuge mentoritele ja didaktikaekspertidele, osaleme teadustöös ja haridusprogrammides ning korraldame koolitusi, seminare ja õpitubasid.
Õppearenduse keskus
Toetame õppearendusprotsessis, aitame kaasa õpetamise kvaliteedi tõstmisele. Pakume: õppe- ja ainekava sidususe analüüs; õpetamise ja hindamise metoodika valik; õppe-metoodiliste materjalide koostamine; portfoolio koostamine; tunnivaatlused; tandemõpe; CDIO põhimõtete kasutuselevõtu toetamine; seminaride ja koolituste korraldamine; mentorlus.
Põnevad saavutused
Näiteid inseneriteaduskonna instituutide ja kolledžite viimaste aastate suurematest saavutustest ja projektidest.
Teaduskonna juhtimine
Meie juhid – dekaan, prodekaanid, instituutide juhid, programmijuhid ja nõukogu – annavad näo kaasaegsele ja uuendusmeelsele teaduskonnale.
Tule inseneriteaduskonda õppima!
BRENDA: INSENERIÕPINGUD AVASID UKSE PÖÖRASELT KULGEVASSE MAAILMA Brenda soovib tulevikus arendada Eesti meretuuleenergiat, kuna usub, et sel on väga suur potentsiaal. Tema südameasjaks on lõhkuda Eesti arengut pidurdavaid stereotüüpe, et tuumajaam on paha või noor naine ei sobi inseneriks. Kõik uus ei ole halb, vastupidi! Uus energia on Eestile just ülioluline. Kuskilt me peame ju seda särtsu saama!
Teaduskonna uudised
TalTechi Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht, Jõhvi abivallavanem Ilmar Aun ja Jõhvi kontserdimaja juht Mihhail Kastritski avasid 5. novembril pidulikult TalTechi uue õppekoha Jõhvis...
Ülikoolis toimub
RetroEV
TelTech Autonoomsete sõidukite uurimisgrupi juhtimisel ning Tootearendus ja robootika programmi raames käivitati insenertehniline võistlussari RetroEV, mille raames erinevad meeskonnad ehitavad neile meelepärase retroauto ümber kaasaegseks elektriautoks koos võimalike juhiabisüsteemide ja isejuhtivuse funktsioonidega. Jälgi RetroEV videopäevikut Tootearenduse ja robootika Youtube kanalil.
Jälgi meie tegemisi
- Mida tulevik merre toob - kas ulmefilm või meie homne?
- Isejuhtivad autod võivad muuta meie liikluskorraldust, eetilisi tõekspidamisi ja arusaamu
- TalTech Taskus podcast: Elektroenergeetika on rohepöörde selgrooks
- Kas biomajandus saab olla sinine
- TalTech Taskus podcast: rektor Tiit Land: laia ja kitsa matemaatika valik on ebaõnnestunud
- Eestil on vaja materjalitehnolooge, kes rohepöörde päriselt ellu viiksid
- TalTech Taskus podcast: Mirko Arrase teekond TalTechist aasta inseneriks
- Vaata: Meie teadlaste abiga tahetakse hakata Kuul energiat tootma
- Inseneripedagoogika aitab leevendada olukorda Eesti põuasel õpetajaturul
- Andrus Durejko: kui inseneriõpe lonkab, kannatab kogu ühiskond
- Doktoritöö, mille pakutud lahendused ei lase elektrit ega soojust raisata
- Kas tulevikus hakkame riideid kompostima?
- Teaduskonna projektid Eesti Teadusinfosüsteemis ETIS
- Jälgi meie tegemisi Facebookis