Tallinna Tehnikaülikool

Tule meile külla

Ootame Sind, Sinu kollektiivi, õpilasi või lasteaiarühma avastama Kuressaare kolledži imelist maailma. 

Pakume programme vastavalt sihtrühmale.

Võta ühendust: Evelin Mesila, evelin.mesila@taltech.ee 

  • näitame teile ajaloolist hoonet aadressil Tallinna 19
  • lisaks on võimalus tutvuda meretehnoloogia kompetentsikeskusega – riiklikult oluline teadustaristu!
  • saab osaleda taastuvenergia õpitoas.

Meil saate korraldada ka oma sündmusi – ruumid sobivad nii suurema konverentsi, erinevate osalejate arvuga seminari, nõupidamise, töökoosoleku, esitluse korraldamiseks, samuti väiksema vastuvõtu või piduliku ürituse läbiviimiseks.

Palju erinevaid võimalusi! Meie väike sõbralik kollektiiv aitab teie külastusel meie majas igati õnnestuda.

kolledži taristu

Programm

Näitame teile ajaloolist hoonet aadressil Tallinna 19 – kunagine kohtuhoone projekteeriti 1786. aastal ja ehitati aastatel 1789–1790 Johann Friedrich von Oettingeri, endise Riia insenerikomando ülema juhtimisel. Majas asusid veel vangla, rentei ja politsei ning hiljem ka pank. Et hoones tegutsesid mitmesugused riigiasutused nagu maksuamet, politseijaoskond, vangla jm, siis kutsuti seda rahvasuus „kantsliks”, mis oli suupärane mugandus sõnast kantselei.

II maailmasõja ajal süttis hoones tulekahju, kuid fassaad koos rikkaliku raidkivist dekooriga säilis. Hoone juurde kuulus suur põlispuudega krunt, mida ümbritseb kõrge paekivist aed. 1945. aastal tõi piirivalve väeosa Kuressaarde saksa sõjavangid, kes taastasid maja piirivalvurite staabihooneks. Pikka aega kuulus hoone Eesti Piirivalvele, kuid mõni aeg tagasi sai sellest TTÜ Kuressaare Kolledži õppehoone.

kolledž

Lisaks on võimalus tutvuda meretehnoloogia kompetentsikeskusega – riiklikult oluline teadustaristu!

Kompetentsikeskus on asutatud 2011. aastal ja suurim katselabor on 60 meetri pikkune ja 3 meetri sügavune mudelkatsebassein. Veel saate näha mehhatroonikalaborit ja materjalilaborit – meie spetsialistid räägivad teile kõike huvitavat, mis seal teha saab. Ehk võimalus ka ise käed külge panna!? Soovi korral pakume praktilisi tegevusi ja eksperimente, mis muudavad külaskäigu haaravaks ja interaktiivseks.

katsebassein

Osalemine taastuvenergia õpitoas:

Õpitubade raames tutvustatakse 5-12. klassi õpilastele (max 20 osalejat) erinevaid taastuvenergia tootmise viise, demonstreeritakse, millised on efektiivsemad tootmisvõimalused, millised tegurid mõjutavad tootmise efektiivsust ning millised piirangud on taastuvenergia tootmisel. Töötoa ülesannete lahendamiseks kasutatakse Horizon taastuvenergia komplekte, mille käigus õpilased omandavad vajalikke teadmisi taastuvenergia tootmisvõimalustest ja sellega seonduvast.

Lähtudes osalejate varasematest oskustest ja vanusest on võimalik pakkuda erinevaid formaate. Noorematele osalejatele on võimalik pakkuda lihtsamaid ülesandeid ja tuulikud eelnevalt osaliselt ette valmistada. Vanematele vanuserühmadele on võimalik luua laiema sisuga töötoad, mis hõlmavad endas ka projekteerimist, komponentide valmistamist erinevate meetoditega ja elektroonikaosade koostamist.

taastuvenergia