Tallinna Tehnikaülikool

Üldinfo

Üliõpilaselamusse koha saamiseks pead alustama kohataotluse täitmisest.

 • Korraga saad esitada vaid ühe kohataotluse ning valida endale kaks meelepärast maja. Tutvu kindlasti eelnevalt ka meie üliõpilaselamutega!
 • Kohataotlust täites pead kõigepealt otsustama, millist toatüüpi Sa üürida sooviksid. Valida saad ainult ühe kohamäära, seega kindlasti veendu eelnevalt, et valitud toatüüp vastab Su soovidele. Kõige kergemini saab kohta jagatavas toas ehk "üks koht kahekohalises toas".
 • Kui soovid tuba jagada sõbraga, siis peate koos esitama rühmataotluse. Kui oled esimene taotleja, jäta rühmataotluse lahter tühjaks, kuid märgi üles oma taotluse ID number, mille saad pärast taotluse kinnitamist. Järgnev taotleja peab rühmataotluse lahtrisse märkima kaastaotluse ID numbri. 
 • Taotlust pead pikendama iga 60 päeva tagant, vastasel juhul kaotab see kehtivuse. Pikenda taotlust senikaua kui saad majutuspakkumise. Taotluse pikendamiseks saadetakse Sulle e-kiri koos veebilingiga, mille kaudu saad taotluse pikendada. Kiri saadetakse Sulle 5 päeva enne taotluse aegumist. 
 • Pärast taotluse esitamist ei ole võimalik esitatud andmeid muuta ega taotlust vaadata. Taotluse registreerimise kohta saadetakse Sulle kinnituskiri.

Esmakursuslased

ESMAKURSUSLASED SAAVAD KOHATAOTLUSI ESITAMA HAKATA ALATES 15. JUULI 2024 KELL 9.00

Soovitame kohataotluse esitada väljakuulutatud kuupäeva esimestel minutitel. Majutust pakume peamiselt kraadiõppe täisaja tudengitele. Kaugõppe, Avatud Ülikooli ja teiste ülikoolide tudengeid majutame vaid vabade kohtade olemasolul.

Õigeaegselt kandideerinud esmakursuslastele kehtib voodikoha saamiseks eelisjärjekord. NB! Eelisjärjekord ei laiene privaatsematele tubadele (nt ühekohaline tuba või boks). 

Kui Sul tekkis küsimusi, võta meiega julgelt ühendust telefonil 620 3651 või e-kirja teel. Palume varuda kannatust, sest suvine aeg on väga töine ning me ei pruugi koheselt vastata! Enne helistamist või kirjutamist veendu, et oled lugenud ka korduma kippuvaid küsimusi.

Meelespea:

 • Esmakursuslase eelisjärjekord ei laiene nendele toatüüpidele, mis võimaldavad suuremat privaatsust (nt ühe- ja kahekohaline boks, ühekohaline tuba, kaks kohta kahekohalises toas). Neid tube pakume üldjärjekorra alusel.

 • Ära esita kohataotlust varem kui 15. juuli kell 9.00. Kõik varem esitatud kohataotlused jäävad ootele üldjärjekorda ning Sa ei pruugi majutuspakkumist saada

 • Esmakursuslaste kohapakkumisi saadame vastavalt taotluste laekumise järjekorrale kuni 30. septembrini. Alates 1. oktoobrist on järjekord kõikidele taotlejatele ühtne (nii vanemate kursuste tudengid kui esmakursuslased).

 • Soovitame kohapakkumist ilma Üliõpilaskülaga eelnevalt kontakteerumata mitte tagasi lükata. Vastasel korral võib juhtuda, et uut pakkumist niipea ei tehta ja võid kohast ilma jääda. Kui tundub, et esimesena tehtud pakkumine ei sobi, siis võta kindlasti meiega e-kirja teel ühendust. 

 • Kindlasti arvesta ühiselamusse sissekolimise kuupäeva valides ülikooli poolt korraldatava eelnädalaga! Sellel aastal toimub TalTechi esmakursuslaste eelnädal vahemikus 26.-30. august. Eelnädalal tutvustatakse keeleõppe- ja sportimisvõimalusi, toimuvad erinevad loengud kus saad rohkem infot õppekorraldusest ning palju muud vajalikku informatsiooni sujuva õppeaasta jaoks.

esita kohataotlus

Õppiv tudeng

Kui Sa oled juba aktiivselt õppiv tudeng võid kohataotlust esitada aastaringselt, kuid ajavahemikul 1. juuli kuni 30. september saabunud kohataotlustele hakkame kohapakkumisi tegema alates 1. oktoobrist. Seetõttu palun veendu, et oled oma kohataotluse esitanud enne 30. juunit, kui soovid elukohta eelseisvaks õppeaastaks (k.a kui soovid kolida). Kui esitad kohataotluse 1. juuli (või hiljem), siis läheb Su taotlus üldjärjekorda ning naaseme selle juurde jälle 1. oktoobrist. Ühekohalistele tubadele ning boksidele on alati järjekord, palun veendu selle pikkuses enne kui esitad kohataotluse! Taotluse esitamine ei garanteeri kohest majutuspakkumist, see sõltub vabade kohtade olemasolust.

NB! Kui Sul on hetkel kehtiv leping ning Sa ei pikenda seda lepingu pikendamise perioodil, siis me ei sõlmi Sinuga uut lepingut sügise alguses. Kõik tudengid, kellel on kehtiv leping ning soov üliõpilaselamus sügisel edasi elada, peavad pikendama olemasoleva lepingu.

saada kohataotlus

Kaitseväest tulija

Kui astusid oma õpingute kestel käitseväkke ning soovid kaitseväest naasmisel saada Üliõpilaskülas majutustkohta, esita taotlus hiljemalt 30. juuniks. Alates 1. juulist tehtud taotlused lähevad üldjärjekorda ning naaseme nende juurde 1. oktoobrist. Kohataotluse esitamisel vali taotluse põhjenduseks „Tulen ajateenistusest“. Meenutame, et ühekohalistele tubadele ja boksidele on aastaringne järjekord ning neid toatüüpe tuleb oodata mitmeid kuid.

 • Kaitseväest tulijate tingimused kehtivad ka neile, kes asusid kaitseväkke kohe peale ülikooli vastuvõtmist ja alustavad õpinguid käesoleva aasta sügisest. Näiteks: tegid sisseastumiskatsed aastal 2022 ning said ülikooli sisse, kuid otsustasid enne õpingute algust kaitseväe kohustuse täita ning õppima asuda aastal 2023. Sellisel juhul ei ole Sa 2023. aastal enam esmakursuslane ning pead kohataotluse saatma hiljemalt 30. juuniks (mitte esmakursuslaste perioodil).
 • Kaitseväest tulijatel palume lepingu sõlmimisel Üliõpilasküla kontoris või e-kirja teel esitada kaitseväe läbimise kohta tõendav dokument.

saada kohataotlus