Tallinna Tehnikaülikool

Swedbank esitleb: Rektori Karika etapid

Eelmisel aasta (2022/23 hooaeg) toimus kokku 13 erinevat Rektori karika etappi. Kuna tegemist oligi prooviaastaga, siis võtsid korraldajad endale veidi suurema koormuse ära testida võimalikult palju erinevaid etappe. Käesoleval 2023/24 hooajal otsustati korraldada õppeaasta jooksul 12 erinevat etappi.  2023/24 hooajal lisandus uue etapina Rektori Karikas  võsitlussarja siseergomeetril sõudmine, milles on kõigil võimalik ennast proovile panna juba 2024. aasta märtsis. Pokkerist, mobiiliheitest ning orienteerumisest sel hooajal loobuti.

2023/24 aasta Swedbank esitleb: Rektori Karika 10 etappi hooajal 2023/24:

 • 8. september 2023- Tallinna Tehnikaülikooli Üliõpilasorganisatsioonide Eesti-maailmameistrivõistlused viievõistluses 

 • 20. September 2023 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Teatejooks 

 • 13. oktoober 2023 - Swedbank esitleb: Rektori Karika ÖÖpimevõrkpall

 • 14. oktoober 2023 - Swedbank esitleb: Rektori Karika ÖÖkorvpall 

 • 14. November 2023 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Mälumäng

 • 7. detsember 2023 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Longero pong

 • 20. veebruar 2024 – Swedbank esitleb: Rektori Karika  Noolevise

 • 27. veebruar 2024 - Labürindijooks*

 • 19. märts 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Sisesõudmine

 • 20. märts 2024 - TalTech/OPTIBET vs Tartu ülikool Maks & Moorits*

 • 16. aprill 2024 - Üle võrgu: võrkpalli- ja lauatennise turniir*

 • 24. aprill 2024 - Orienteerumismäng*

 • 25. aprill 2024 -  TalTech/OPTIBET vs Avis Utilitas Rapla*

 • 26. aprill 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika Rannavolle

 • 2. mai 2024 - TalTech jooks*

 • 1.-10. mai - Rektori Karika sammuchallenge

 • 14. mai 2024 - Swedbank esitleb: Rektori Karika autolükkamine

*27. veebruaril toimuv Labürindijooks toimub Avatud Uste raames ning annab igale TalTechi liikmeskonnast pärit jooksjale aktiivsuspunkte, paremusjärjestust ei arvestata! Labürindijooksust on võimalik osa võtta alates kella 18.oo kuni 21.00. 

*20. märtsil toimuv korvpallimäng annab igale TalTechi liikmeskonnast pärit kaasaelajale aktiivsuspunkte. 

*16.aprillil toimuv üle võrgu: võrkpalli- ja lauatennise turniir  annab TalTechi liikmeskonnast pärit osalejale aktiivsuspunkte

*24.aprillil toimuv orienteerumismäng annab  TalTechi liikmeskonnast pärit osalejale aktiivsuspunkte

*25. aprillil toimuv korvpallimäng annab igale TalTechi liikmeskonnast pärit kaasaelajale aktiivsuspunkte. 

Swedbank esitleb: Rektori Karika 2023/24 hooaja etappide tutvustus

Tegu on suurejoonelise võistlusega, kus selgitatakse välja nii kiireim, osavaim kui nutikaim tudengiorganisatsioon. Spordialad on meelelahutuslikku laadi ja võistlusalad avalikustatakse kohapeal. 2023/24 hoojal kuulusid viievõistluse kavasse zorbpall footdarts, Ruubiku kuubiku kiirlahendamine, slippar og flippar, munaheide ning hot dogi kiirsöömine

Kõik võistlejad ja kaasaelajad on oodatud kandma organisatsioonide sümboolikat, lippe, vimpleid, pusasid ja plakateid. Tavaliselt liigutakse suurejoonelise rongkäiguga võistluspaika, kus kõik organisatsioonide saavad oma nõu ja jõu proovile panna.

Viievõistluse raames võistluspunkte teaduskondade vahel ei jagata, kuid iga osaleja toob oma teaduskonnale aktiivsuspunkte. Lisaks saab parim organisatsioon enda valdusesse hinnalise rändkarika.

Swedbank esitleb:Rektori Karika Teatejooksust saab osa võtta 5-liikmelise tiimina. Võisteldakse kokku neljas erinevas kategoorias: mehed, naised, sega ning TalTech. TalTechi kategooriasse, nagu ka nimi vihjab, kuuluvad tiimid, mille kõik liikmed olid pärit Tallinna Tehnikaülikoolist. Segatiimide puhul peab võistkonnas olema vähemalt 1 naine.

5-liikmelise tiimina tuleb läbida kõigil 4,22 km pikkune ring, et kokku saada poolmaratoni distants. Rada kulgeb peamiselt metsateedel ning on kogu raja ulatuses tähistatud punase-valge siltidega, suunavate postidega ning mehitatud punktidega.

Auhinnatakse kolme kiireimat nais-, mees- ja segatiimi. Kõik TalTechiga seotud osalejad ja võistlusraja läbinud inimesed toovad oma teaduskonnale aktiivsuspunkte. Rektori karika võistluspunkte teenivad võistkonnad, kelle liikmed kuulusid kõik ühte teaduskonda.

Rektori Karika teatejooks

Swedbank esitleb: Rektori Karika öökorvpall on mugandatud reeglitega 3x3 korvpall, milles võivad osaleda mees- või naiskonnad.

3x3 korvpalli võistkonna suurus on kuni 4 mängijat (korraga on väljakul 3 mängijat). Võistkonna võivad moodustadat mehed ja naised (kõik mängivad koos, olenemata koosseisust). Võistkonna võivad moodustada ainult Tallinna Tehnikaülikooli liikmed - üliõpilased, töötajad, vilistlased.

Mängitakse alagrupisüsteemis. Alagruppide suurused ja arv selgub peale registreerimistähtaja lõppu ning täpse võistlussüsteemi info ja võistlusmäärused edastatakse osalejatele enne ürituse toimumist. Mänguaeg on 10 minutit või kui üks võistkond saavutab enne normaalaja lõppemist 21 punkti.

Swedbank esitleb: Rektori Karika öövõrkpall on pimevõrkpalli reeglitega võrkpalliturniir, kus võrk on kaetud maani kilega ning osalevad segavõistkonnad. 

Öövõrkpalli võistkonna suurus on kuni 7 mängijat (korraga on platsil 6 inimest, kellest vähemalt 3 on naised).

Mängitakse alagrupisüsteemis. Alagruppide suurused ja arv selgub peale registreerimistähtaja lõppu ning täpse võistlussüsteemi info ja võistlusmäärused edastatakse osalejatele enne ürituse toimumist. 

Kõikides mängudes mängitakse kaks geimi 15 punktini (otsustava punktiga). Kui kohamängud lõppevad viigiga (mõlemad võistkonnad võidavad 1 geimi), arvestatakse geimipunktide paremust. Kui geimipunktid on võrdsed, mängitakse võitja selgitamiseks vajadusel otsustav geim kuni kahese vaheni (serviõigus loositakse).

14. novembril 2023 toimunud Swedbank esitleb: Rektori Karika mälumäng kujunes Rektori Karika kõige osavõturohkeimaks etapiks, mis siiani toimunud on, tuues kokku lausa 394 osalejat, mis tähistab ka Eesti läbi aegade kõige suurima mälumängu rekordit.
Mälumängu küsimused on tavaliselt loonud ning mängu läbi viinud tuntud mälumängur Jaan Allik. Mälumängul osalemiseks tuleb kokku panna kuni 5-liikmeline võistkond.  

REEGLID:

 1. Rektori karika raames võisteldes peavad kõik tiimiliikmed kuuluma ühte teaduskonda (ülikooli töötajad on nö vaba-agendid ja saavad ise endale teaduskonna valida; õppejõud palun valige teaduskond, milles õpetatate; vilistlased palun valige teaduskond, mille lõpetasite).
 2. Rektori karika võistluspunkte jagatakse laiali vaid iga teaduskonna parimale võistkonnale.
 3. Juhul, kui võistkond ei koosne ainult ühte teaduskonda kuuluvatest liikmetest, siis on selle võistkonna liikmetel võimalik teenida vaid aktiivsuspunkte.
 4. Mälumäng on eesti keeles.
 5. Keelatud on mälumängu ajal kasutada abivahendeid (nutiseadmed)
 6. Mälumängul autasustatakse kolme parimat võistkonda
Rektori Karika mälumäng 2022

Swedbank esitleb: Rektori Karika Longero Pong on kujunenud ülikoolipere üheks lemmikuimaks etapiks.

Miks just Longero pong? Väga lihtne - meie ägeda etapi joogipartneriks on legendaarne Hartwall, kes on Eesti-Soome vennasrahva meelisjooki tootnud juba aastast 1952. 


VÕISTLEJAD

 • Tiimi moodustab kaks inimest (kaks meest, kaks naist või segavõistkond).

 • Rektori Karika võistluspunktide teenimiseks peab võistkond koosnema samast teaduskonnast pärist inimestest.

 • Aktiivsuspunktide toomiseks võivad võistkonnas olla ka erineva teaduskonna inimesed.
  Muid piiranguid ei ole, mis tähendab, et osa võivad võtta nii kaks meest, kaks naist või lausa segavõistkonnad.

 • Osalema on oodatud kõik Tipikad ja Tipikate sõbrad- tudengid, töötajad, õppejõud ja vilistlased!

VÕISTLUSSÜSTEEM:

 •  Kõik võistkonnad asetatakse loosiga turniiri alguses play-off "kahvlisse", koos miinusringiga (v.a olukorras, kus osavõtvate võistkondade arv on piisavalt madal, et viia läbi ka alagrupiturniirid).
  PS! Miinusringi mängud mängitakse oma jookidega (3 topsi, 3 minutit, 1 purk jooki mängu kohta)

 •  Kivi-Käärid-Paber otsustab alustaja paari

 •  Mängu alguses on mõlemal võistkonnal 6 topsi

 • Mängu ajaks 6 minutit

 • Korraldajate poolt on igale võistkonnale, igaks mänguks 2 purki Hartwalli Gin Long-Drinki

 • Autasustatakse kolme parimat võistkonda! 

Rektori Karika longero pong

Lihtsa olemusega noolemäng on jõukohane praktiliselt kõikidele inimestele.  Kogu osavõtu protsess võtab aega kõigest umbes 1-2 minutit, alustades registreerimise ning lõpetades 9 noole viskamisega.  Seega on see ideaalne ka kõigile neile, kes tahavad lõunapauside või loengute vahel ennast lihtsalt veidi sirutama tulla.

20. veebruaril on võimalik alates kella 10.00-18.00 terve päeva jooksul võistlusel osaleda nii Mustamäe peahoone fuajees, Mereakadeemias ja TalTechi kõikides kolledžides.

Igal osalejal on kokku üheksa viset ja eesmärgiks on saada üheksa viskega võimalikult suur skoor. Maksimaalseks skooriks on 540 punkti. Kõik osalejad toovad oma teaduskonnale aktiivsuspunkte ning võistluspunktide arvestuses läheb arvesse iga teaduskonna parim tulemus. Eelmisel aastal osutus võitjaks Eesti Mereakadeemia tudeng Markus Lepmets skooriga 232 punkti.

Rektori Karika darts

Swedbank esitleb: Rektori Karika sisesõudmise näol on tegu uue alaga, mis paneb proovile osalejate sitkuse, kiiruse ja vastupidavuse.

Võistlusel kasutame audentseid sõudeergomeetreid, kus igal osalejal on võimalik valida endale sobiv raskusaste. Igal võistlejal tuleb läbida 1 minuti jooksu võimalikult pikk distants.

Võitjad selgitatakse kahes kategoorias: mehed ja naised. Kõik osalejad toovad oma teaduskonnale aktiivsuspunkte ning võistluspunktide arvestuses läheb arvesse iga teaduskonna kiireim tulemus.

Võistlusest on võimalik osa võtta TalTechi Mustamäe peahoone fuajees ja Mereakadeemias. 

Swedbank esitleb: Rektori Karika rannavolle näol on tegemist väga populaarse ning sportliku etapiga. Hetkel on planeeritud Rektori Karika rannavolle kuupäevaks 26. aprill ning toimumiskohaks Beach House Ülemiste (Valukoja 12).

Swedbank esitleb: Rektori Karika rannavolle reeglid:

 • Üks mäng koosneb ühest 21-punktilisest geimist, geimi võitmiseks on vaja kahe-punktilist vahet;
 • Turniirisüsteem luuakse peale registreerimise lõppu ning oleneb osavõtvate võistkondade arvust;
 • Mängitakse mugandatud saalivõrkpalli reeglite järgi (st lubatud on näppudega puuted ja hanitused)
 • Tiimide koosseisu tohib kuuluda maksimaalselt kuni 6 liiget (4 väljakul, 2 vahetuses). Väljakul peab igal ajahetkel olema vähemalt 1 naisterahvas.
 • Meesmängija ei tohi blokeerida naismängija rünnakut.
 • Servimine toimub ilma hüppeta!

Rektori Karika üldreeglid

 • Rektori karika raames võisteldes peavad kõik tiimiliikmed kuuluma ühte teaduskonda (v.a ülikooli töötajad, kes on nö vaba-agendid)
 • Rektori karika võistluspunkte jagatakse vaid iga teaduskonna parimale võistkonnale
 • Isegi, kui võistkond ei koosne ainult ühte teaduskonda kuuluvatest liikmetest, siis selle võistkonna liikmetel on samuti võimalik teenida aktiivsuspunkte

Kõik töötajad (k.a ülikooli juhtkond ja need töötajad, kes konkreetselt kuskile kuuluvad) saavad ülikoolis olla nö vaba-agendid. Ülikooli töötajad ehk vaba-agendid võivad igal Rektori Karika etapil endale ise teaduskonna valida või lasta end teiste ülikoolipere liikmete poolt värvata.

Rektori Karika võrküall

TalTech Rektori Karika ”kaardisegaja” eesmärgiks on anda kõikidele teaduskondadele võimalus lüüa Rektori Karika punktitabelis sõna otseses mõttes kõik kaardid segamini ning seeläbi tõusta pjedestaali kõige kõrgemale astmele. 

Alates Rektori Karika 2023/24 hooajast on igal aastal Rektori Karika võistluskalendris üks salajane etapp ”kaardisegajana”, mis annab  kõikidele teaduskondadele võimaluse DUUBELDADA enda teaduskonna AKTIIVSUSPUNKTE!!! 2023/24 aasta Rektori Karika ”kaardisegajaks” on 1.–10. mai toimuv SAMMUCHALLENG, kus teaduskonnad saavad võidu suunas sammuda. Iga samm loeb!

Swedbank esitleb: Rektori Karika autolükkamise näol on tegu jällegi etapiga, mis nõuab küll natukene jõudu, kiirust ja vastupidavust, kuid millega on võimalik pulss loengute või töötoimetuste vaheajal kiiremini tööle panna. Võistluse toimumispaigaks on planeeritud NRG hoone ning raamatukogu hoone vaheline ala. Võistlus toimub 14.05.2024, kell 12.00-18.00.

Reeglid on autolükkamisel väga lihtsad:

 • Autot lükatakse aja peale
 • Autolükke distants on ca 50 meetrit
 • Autot on võimalik lükkamas käia alates kella 12 kuni kella 18ni
 • Võistlema pääsevad segapaarid ehk tiimis peab olema üks naine ja üks mees
 • Registreerimine toimub võistluspäeval kohapeal
Rektori Karika autolükkamine

Rektori Karika nimisponsor