Tallinna Tehnikaülikool

Laagrid

Tehnotrennilaagrid Mektorys toimuvad koolivaheaegadel. Järgmine laager on 26.-29. august 2024. Registreerimine on avatud!

Enerhack 5

Laagrisse ootame osa võtma kõiki 3.-6. klasside õpilasi, kellel on soov veeta oma koolivaheaeg sisukalt ja põnevalt.

Tehnotrennilaager sisaldab erinevaid tegevusi huvitavates ja õpetlikes töötubades ning sportlikke mänge. Kavas võib olla näiteks: animatsiooni tegemine, erinevad robootika töötoad, 3D modelleerimine ja printimine, puidutöö, erinevad teaduskatsed ja veel palju muudki. Lõplik laagrikava selgub alles laagri esimesel päeval.

Laagris on igal päeval soe ja maitsev lõunasöök ning väikesed vahepalad. Palun registreerimisel märkida ära ka lapse erisused, millega peaksime arvestama, et laps tunneks end meie juures hästi ja turvaliselt. Kõik laagripäevad algavad ja lõppevad TalTech Mektorys.

 • Sihtrühm: 3.-6. klasside õpilased
 • Toimumisaeg:  26.-29.08.2024   Kell 10:00-15:30
 • Koht: TalTech Mektory (Raja 15, Tallinn)
 • Grupi suurus: max 16 osalejat
 • Hind: 120 € (sisaldab toitlustust)

Registreeru siin!

HTM Logo

Tehnotrennilaagreid toetab Haridus- ja Teadusministeerium

Suve- ja talvekoolid

 • Kolm kuni viis päeva kestvates suve- ja talvekoolides osaleme põnevates töötubades nagu animatsioon-multifilm, 3D-printimine, virtuaalreaalsus ja palju muud.
 • Suve- ja talvekoolid annavad noortele võimaluse tutvuda uute inimestega ja saada uusi oskusi.
 • Kõik töötoad toimuvad TalTechi lektorite ja tudengite juhendamisel.

Sünnipäevapeod

Mitmekülgsed LEGO komplektid võimaldavad osa saada robootika, mehaanika ja matemaatika põnevast maailmast. Komplektide abil saavad osalejad roboteid ehitada ning programmeerida – pannes need lahendama erinevaid ülesandeid. Lisaks on meieni jõudnud uudsed Matatalab Pro Set komplektid, mis võimaldavad osalejatel programmeerida roboteid nii, et need mängivad nn. robojalgpalli või joonistavad paberile kujundeid.

Töötubade valikut rikastab veel animatsiooni töötuba. See on kaasaegse tehnikaga töötuba, kus saab tutvuda programmidega, mida kasutavad professionaalsed animaatorid. Töötubades loovad noored ise oma lühifilmi – tegutsedes samaaegselt nii kunstniku, animaatori, monteerija kui helitehniku rollis.

Kui oled juba 13-aastane või vanem, pakume suurepärast võimalust osa saada VR-töötoast "Seiklus virtuaalses maailmas".

Puidulaboris "Cool tool" saab meistri juhendamisel ise valmistada puidust ja vineerist esemeid, kasutades selleks lastele mõeldud ohutuid Unimati ja Playmati puidutöötlemise tööpinke. Töötoa lõpuks saab iga osaleja kaasa enda poolt valmistatud puidust eseme.

Peopaketi hind sõltub valitud töötoast ja osalejate arvust. Pakett (23 tundi) sisaldab:

 • ühte kuni 2-tunnilist töötuba (nimekiri allpool)
 • ruumi kasutust sünnipäevapeo pidamiseks (mahutab kuni 40 inimest)
 • ligipääsu Mektory kööginurgale (külmkapp, kraanikauss, mikrolaineahi)

Paketti on võimalik tellida:  E–R kell 16.00–20.30, L kell 11.00–15.30

Sünnipäevapeod

Tule tähista oma sünnipäeva põnevas tehnoloogiamaailmas!

Peopaketid

Töötuba, kus osalised programmeerivad ilma arvutita. Matatalab komplekti abil on võimalik õppida programmeerimist läbi mängulise ja käelise tegevuse. Programmeerimisklotside abil laotakse programm ja selleks, et ülesanne laheneks, peab iga järgmise sammu ette mõtlema. Teeme robotile selgeks, kuidas mööda väljakut ilma takistuste otsa koperdamata sihtpunktini jõuda ning õpetame ka seda, kuidas tantsida muusika taktis.
Töötuba sobib lastele vanuses 6–8 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 230 € (12 –16 osalejat) 
 

Töötuba, kus õpilased programmeerivad ilma arvutita. Programmeerimisklotside abil koostatakse programm ja ülesande edukaks lahendamiseks peab roboti iga järgmine samm olema hoolikalt planeeritud. Mängime nn. robojalgpalli. Programmeerime oma roboteid liikuma jalgpalliväljakul, eesmärk on viia pall edukalt väravasse. Mängitakse võistkondades.
Töötuba sobib 2.–5. klasside õpilastele.
Kestvus: 1 tund
Hind: 215 € (12–16 osalejat)
 

LEGO WeDo 2 on komplekt, mis on edasiarendus esialgsest WeDo komplektist. Selle abil saab ehitada erinevaid liikuvaid objekte, näiteks helikopteri või auto. Ehitades kiirendusauto, saab sellele juurde valmistada programmi. Katsetame erinevaid võimalusi selle kiiremaks muutmiseks, kasutades selleks ülekandeid.
Töötuba sobib lastele vanuses 8–10 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 230 € (12–20 osalejat)
 

Korraldage omaenda vallatute kurvidega robotiralli! Ehitage ja programmeerige koos sõpradega just endanäoline masin. Seejärel pange robotid joont järgima ning selgitage sõbraliku võistlusega välja kõige kiiremad, osavamad ja täpsemad robotid!
Töötuba sobib lastele vanuses 10–14 aastat.
Kestvus: 2 tundi
Hind: 260 € (12–20 osalejat)

Kiivrid pähe ja rihmad kinni, sest nüüd sõidame Marsile! Meie missioonide hulgas on näiteks päästa kinni jäänud marsikulgur, korjata kivinäidiseid teadlastele uurimiseks ja püstitada Marsile päikesepatarei!
Töötuba sobib lastele vanuses 11–14 aastat.
Kestvus: 2 tundi
Hind: 260 € (12–20 osalejat)

Töötoas katsetame LEGO® Education SPIKE™ Prime robootikakomplekte ja nende võimalusi. Tootja poolt on kirjeldatud komplektina, mille võimalused jäävad LEGO WeDo 2.0 ja keerulisema Mindstorms EV3 vahele. Komplekt SPIKE Prime abil saab lahendada ülesandeid lihtsamalt keerukamateni, kasutades värvilisi ehitusklotse lihtsasti kasutatava riistvarana ja uudset Scratchil baseeruvat tarkvara. Õpilased arendavad läbi mängulise tegevuse kriitilist mõtlemist ja probleemiarendamise oskust. Töötoas saab lahendada erinevaid ülesandeid, ka joonejärgimist.

Töötuba sobib 3.–9. klasside õpilastele.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 230 € (12–20 osalejat)

See on kaheosaline töötuba neile, kes soovivad endas arendada ruumilist mõtlemist ning kellele meeldib joonestamine. Töötoas õpitakse koostama lihtsamaid kolmemõõtmelisi mudeleid, kasutades programme SketchUp ja Blender. Nimetatud programmide abil saavad osalejad teada, kuidas kolmemõõtmelist maailma kirjeldada ning kuidas oma mõtetele selge kuju ning proportsioon anda. Arvutis kujundatud kolmemõõtmeline mudel valmistatakse printimiseks ette UltimakerCura programmi abil. Lisaks tutvuvad osalejad töötoa jooksul erinevate 3D printerite kasutusvõimaluste ja tööpõhimõtetega. Valminud kolmemõõtmelised kujundid saavad kõik osalejad välja printida TalTech Tehnoloogiakooli 3D printerite laboris.
NB! Väiksemate esemete printimine võtab töötoas aega kuni 60 minutit, suuremate esemete printimine kestab kauem ning osalejatel tuleb arvestada võimalusega, et eset ei pruugi samal päeval kätte saata.

Töötuba sobib 3.–9. klasside õpilastele.
Kestvus: 2 tundi
Hind: 280 € (12–18 osalejat)

Mis on animatsioon? Animatsioon on protsess, mille kaudu luuakse mulje, et liikumatud objektid liiguvad. Animatsiooni protsess algab ideest ning kui see on olemas, luuakse tegelased ja keskkond. Objekti pildistatakse igas uues asendis ning piltide järjestikuse esitamise kaudu tekib vaatajal illusioon objekti(de) liikumisest.
Animatsiooni sisu loomiseks on mitmeid võimalusi - tegelased ja taustad võib ise joonistada, samas võib kasutada ka väljalõikeid ajakirjadest. Pärast animeerimisprotsessi eksporditakse pildid arvutisse ning alustatakse järeltöötlusega. Selles etapis on võimalik korrigeerida värve, lisada tiitreid ning luua uusi graafilisi elemente. Järeltöötluse käigus lisatakse animatsioonile ka muusikaline taust või muud audioelemendid. Töötoa lõppedes vaatavad osalejad üksteise loodud animatsioone, mille nad on valmistanud 4-liikmelistes gruppides.
Töötuba sobib 3.–9. klasside ja 10.–12. klasside õpilastele.  
Kestvus: 2 tundi
Hind: 280 € (12–16 osalejat)       

Cool Tool stuudios saab iga laps käed saepuruseks teha ning vineerist ja puidust enda soovi järgi eseme valmistada! Lõika, lihvi, trei ja puuri meie turvaliste tööpinkide abil näiteks malenupp, võtmehoidja, munatops või hoopis midagi muud.
Töötuba sobib lastele vanuses 7–14 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 230 € (12–20 last)