Tallinna Tehnikaülikool

Laagrid

Tehnotrennilaager

Järgmine Tehnotrennilaager toimub veebruaris.

Suve- ja talvekoolid

  • Kolm kuni viis päeva kestvates suve- ja talvekoolides osaleme põnevates töötubades nagu animatsioon-multifilm, 3D-printimine, virtuaalreaalsus ja palju muud.
  • Suve- ja talvekoolid annavad noortele võimaluse tutvuda uute inimestega ja saada uusi oskusi.
  • Kõik töötoad toimuvad TalTechi lektorite ja tudengite juhendamisel.
Sünnipäevapeod

Tule tähista oma sünnipäeva põnevas tehnoloogiamaailmas!

Sünnipäevapeod

Mitmekülgsed LEGO komplektid võimaldavad osa saada robootika, mehaanika ja matemaatika põnevast maailmast. Komplektide abil saavad osalejad roboteid ehitada ning programmeerida – pannes need lahendama erinevaid ülesandeid. Lisaks on meieni jõudnud uudsed Matatalab Pro Set komplektid, mis võimaldavad osalejatel programmeerida roboteid nii, et need mängivad nn. robojalgpalli või joonistavad paberile kujundeid.

Töötubade valikut rikastab veel animatsiooni töötuba. See on kaasaegse tehnikaga töötuba, kus saab tutvuda programmidega, mida kasutavad professionaalsed animaatorid. Töötubades loovad noored ise oma lühifilmi – tegutsedes samaaegselt nii kunstniku, animaatori, monteerija kui helitehniku rollis.

Kui oled juba 13-aastane või vanem, pakume suurepärast võimalust osa saada VR-töötoast "Seiklus virtuaalses maailmas".

Puidulaboris "Cool tool" saab meistri juhendamisel ise valmistada puidust ja vineerist esemeid, kasutades selleks lastele mõeldud ohutuid Unimati ja Playmati puidutöötlemise tööpinke. Töötoa lõpuks saab iga osaleja kaasa enda poolt valmistatud puidust eseme.

Peopaketi hind sõltub valitud töötoast ja osalejate arvust. Pakett (23 tundi) sisaldab:

  • ühte kuni 2-tunnilist töötuba (nimekiri allpool)
  • ruumi kasutust sünnipäevapeo pidamiseks (mahutab kuni 40 inimest)
  • ligipääsu Mektory kööginurgale (külmkapp, kraanikauss, mikrolaineahi)

Paketti on võimalik tellida:  E–R kell 16.00–20.30, L kell 11.00–15.30

Peopaketid

Matemaatika ei pea olema ainult igav ainetund, mida õpetaja koolis õppida käsib. Üheskoos toredate LEGO tegelastega saate lahendada igapäevaseid olukordi ja ülesandeid, mis on lõbusamad, kui oodatagi oskate. Lähenege seekord tähtpäevale teistmoodi ja kogege ise matemaatika võlusid!
Töötuba sobib lastele vanuses 7–9 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 175 € (12–20 osalejat) või 230 € (24 osalejat).

Väikesed insenerid saavad oma oskused ja teadmised proovile panna hammasrataste, hoobade, telgede ja paljude teiste mehhanismide ehitamisel. Pane ise kokku masinaid, katseta, mõõda, kogu andmeid ja tee järeldusi nagu tõeline insener!
Töötuba sobib lastele vanuses 7–9 aastat.
Kestvus: 1 tund
Hind: 155 € (12–20 osalejat) või 195 € (24 osalejat).

Töötuba, kus osalised programmeerivad ilma arvutita. Matatalab komplekti abil on võimalik õppida programmeerimist läbi mängulise ja käelise tegevuse. Programmeerimisklotside abil laotakse programm ja selleks, et ülesanne laheneks, peab iga järgmise sammu ette mõtlema. Teeme robotile selgeks, kuidas mööda väljakut ilma takistuste otsa koperdamata sihtpunktini jõuda ning õpetame ka seda, kuidas tantsida muusika taktis.
Töötuba sobib lastele vanuses 6–8 aastat.
Kestvus: 1 tund
Hind: 165 € (12 –16 osalejat) 
 

Töötuba, kus õpilased programmeerivad ilma arvutita. Programmeerimisklotside abil koostatakse programm ja ülesande edukaks lahendamiseks peab roboti iga järgmine samm olema hoolikalt planeeritud. Mängime nn. robojalgpalli. Programmeerime oma roboteid liikuma jalgpalliväljakul, eesmärk on viia pall edukalt väravasse. Mängitakse võistkondades.
Töötuba sobib 2.–5. klasside õpilastele.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 185 € (12–16 osalejat)
 

Esimesed kokkupuuted robootikaga ja lihtsa programmeerimisega saab just selles töötoas! Kavanda ja ehita erinevaid liikuvaid mudeleid: pane ahv trumme mängima, tuuleveski tiivad liikuma või lennuk käskluste järgi lendama!
Töötuba sobib lastele vanuses 8–10 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 175 € (12–20 osalejat) või 230 € (24 last)

LEGO WeDo 2 on komplekt, mis on edasiarendus esialgsest WeDo komplektist. Selle abil saab ehitada erinevaid liikuvaid objekte, näiteks helikopteri või auto. Ehitades kiirendusauto, saab sellele juurde valmistada programmi. Katsetame erinevaid võimalusi selle kiiremaks muutmiseks, kasutades selleks ülekandeid.
Töötuba sobib lastele vanuses 8–10 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 175 € (12–20 osalejat) või 230 € (24 osalejat)
 

Korraldage omaenda vallatute kurvidega robotiralli! Ehitage ja programmeerige koos sõpradega just endanäoline masin. Seejärel pange robotid joont järgima ning selgitage sõbraliku võistlusega välja kõige kiiremad, osavamad ja täpsemad robotid!
Töötuba sobib lastele vanuses 10–14 aastat.
Kestvus: 2 tundi
Hind: 195 € (12–20 osalejat) või 270 € (24–30 osalejat)

Kiivrid pähe ja rihmad kinni, sest nüüd sõidame Marsile! Meie missioonide hulgas on näiteks päästa kinni jäänud marsikulgur, korjata kivinäidiseid teadlastele uurimiseks ja püstitada Marsile päikesepatarei!
Töötuba sobib lastele vanuses 11–14 aastat.
Kestvus: 2 tundi
Hind: 195 € (12–20 osalejat) või 270 € (24–30 osalejat)

Mis on animatsioon? Animatsioon on protsess, mille kaudu luuakse mulje, et liikumatud objektid liiguvad. Animatsiooni protsess algab ideest ning kui see on olemas, luuakse tegelased ja keskkond. Objekti pildistatakse igas uues asendis ning piltide järjestikuse esitamise kaudu tekib vaatajal illusioon objekti(de) liikumisest.
Animatsiooni sisu loomiseks on mitmeid võimalusi - tegelased ja taustad võib ise joonistada, samas võib kasutada ka väljalõikeid ajakirjadest. Pärast animeerimisprotsessi eksporditakse pildid arvutisse ning alustatakse järeltöötlusega. Selles etapis on võimalik korrigeerida värve, lisada tiitreid ning luua uusi graafilisi elemente. Järeltöötluse käigus lisatakse animatsioonile ka muusikaline taust või muud audioelemendid. Töötoa lõppedes vaatavad osalejad üksteise loodud animatsioone, mille nad on valmistanud 4-liikmelistes gruppides.
Töötuba sobib 3.–9. klasside ja 10.–12. klasside õpilastele.  
Kestvus: 2 tundi
Hind: 230 € (12–16 osalejat)       

Virtuaalreaalsus lubab liikuda ringi ulmefilmis, reisida ajas ja sattuda enneolematult põnevatesse kohtadesse aga samuti luua virtuaalselt skulptuure või viia ohutult läbi keemiakatseid. Virtuaalreaalsuse maailmas on alati äärmiselt põnev ja köitvaid ning harivaid tegevusi lõputult!
Töötoas tutvustame, kuidas pilt prillide sisse saab ning räägime, kuidas erinevad tavaline ja virtuaalreaalsuse nägemisviis ehk perspektiiv. Näitame praktiliselt, kuidas virtuaalreaalsust erinevatel elualadel kasutada saab ning katsetame erinevaid aplikatsioone – alates 3D-joonistamisest kuni kosmoselennuni. Töötoa lõpus on igaühel võimalik kasutada seadmeid just oma lemmiktegevuse jaoks ja saada unustamatu virtuaalne elamus. Loo oma virtuaalne ruum või virtuaalne skulptuur, vaata ringi ISS kosmoselaevas või võta ette jalutuskäik avakosmosesse – valik on Sinu! 
Kasutame töötoa läbiviimiseks tipptasemel seadmeid.
Töötuba on sobiv õpilastele alates 13. eluaastast
Kestvus: 2 tundi 
Hind: 230 € (kuni 12 osalejat)
 

Cool Tool stuudios saab iga laps käed saepuruseks teha ning vineerist ja puidust enda soovi järgi eseme valmistada! Lõika, lihvi, trei ja puuri meie turvaliste tööpinkide abil näiteks malenupp, võtmehoidja, munatops või hoopis midagi muud.
Töötuba sobib lastele vanuses 7–14 aastat.
Kestvus: 1,5 tundi
Hind: 195 € (12–20 last)