Tallinna Tehnikaülikool

Teisipäeval, 22. veebruaril  leiab Eesti Koostöö Kogu, Riigikantselei ning TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi koostöös aset inspiratsioonipäev „KOV: kohaliku osaluse võimalused”.

KOV inspiratsioonipäev

Inspiratsioonipäevale ootame omavalitsuste juhte, ametnikke ning aktiivseid kodanikke kaasa mõtlema, kuidas kohaliku elu valitsemine muuta Eestis avatumaks:

  • Toome välja põnevamad järeldused rahvusvahelisest TROPICO projektist, mis analüüsis 17 e-osaluse kaasust Euroopa riikidest (sh Eestist). 
  • Jagame Eesti e-demokraatia lipulaeva, Rahvaalgatus.ee portaali senist pooleteise aasta pikkust kogemust kodanike ettepanekute vahendamisel kohalikele omavalitsustele.
  • Toome eri osapooled kokku ja arutleme, kuidas saada kohaliku avatud valitsemisega uuele tasemele, kes ja mida peab selleks tegema. 
  • Ammutame inspiratsiooni erinevate KOV-ide kaasamiskogemustest.
  • Leiame koosloomes võimalikke lahendusi, mis võiksid olla osa Eesti avatud valitsemise partnerluse järgmisest tegevuskavast.

Tutvu ürituse detailse programmiga Eesti Koostöö Kogu veebilehel.

Nurkse instituudist on üritusel kaastegevad professor ja akadeemik Tiina Randma-Liiv ja vanemteadur Veiko Lember. Päevajuhiks on Nurkse instituudi teadmussiirde juht, avaliku halduse ekspert Külli Taro.

KOHT: Tallinn, Roseni torn (Mere puiestee 6). Võimalus osaleda ka Zoomi vahendusel.
AEG: 22. veebruar 2022 kell 11:00-17:00

REGISTREERI END SIIN hiljemalt 15. veebruar 2022 (kohapeal kohtade arv piiratud).

Korraldajad: Eesti Koostöö Kogu, Riigikantselei, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut.

Sündmus on valminud Eesti Koostöö Kogu veebiuudise põhjal.

Laeb infot...