Tallinna Tehnikaülikool
Kohtume raamatukogus

„Kohtume raamatukogus!“ on olnud juba pikka aega üleriigiliste raamatukogupäevade tunnuslause. Seekordne raamatukogude aasta ning ühiskonnas toimuv annab põhjuse seda uuesti ja sügavamalt lahti mõtestada. Selleks aastaks planeeritud raamatukogupäevade üritused, koolitused jm tegevused toimuvad peamiselt kolmel teemal: keelte- ja kultuuridevaheline lõimumine, infopädevuste omandamine ning arutelukultuuri arendamine.

17. oktoober – 20. november
Raamatukogu 2. korrusel sissepääsu juures on avatud lugemisnurk „Keelte mitmekülgne maailm“. Lugemisnurk annab hea võimaluse hetkeks aeg maha võtta ja tutvuda mitmete erinevate TalTechi raamatukogu kogudest esile toodud keele- ja kultuuriraamatutega.

20. – 31. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel saab tutvuda desinformatsioonile keskenduva raamatute väljapanekuga „Väärinfo pole väärtinfo“ ja huvipakkuv raamat kohe kaasa laenata.

01. – 31. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel on üleval raamatunäitus „Investeerimine – käänuline teekond finantsvabaduseni“. Näituse eesmärk on tutvustada investeerimist kui võimalust saavutada suurem rahanduslik vabadus. Näitusel eksponeeritud raamatud annavad ülevaate eraisiku peamistest investeerimisvõimalustest aktsiate, kinnisvara ja krüptovarade valdkonnas. Samuti on välja pandud finantskirjaoskust ja -psühholoogiat tutvustavad raamatud ning Tehnikaülikoolis kasutatav rahanduse ja investeeringute alane õppekirjandus.

20. oktoober – 31. oktoober
Raamatukogu klaasgaleriis on üleval Tõnu Talivee fotonäitus „Rock.ee“. Näitusel kujutatud fotod on tehtud üritustest, kuhu Tõnu on kutsutud või sattunud ega kajasta kõiki Eesti rokkmuusika tähtsamaid sündmuseid või ansambleid, vaid osa sellest. Põnevat foto teekonda täiendavad piltidega haakuvad esemed Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogust ja erakogudest.

24. – 30. oktoober
Toimub ülemaailmne avatud juurdepääsu nädal, mille eesmärk on tutvustada ja suurendada avatud juurdepääsuga teadusinformatsiooni kasutamist ning avaldamist. Avatud teaduse ja andmehalduse spetsialistid ootavad raamatukogu sissepääsu juures infonurgas kõiki huvilisi konsultatsioonile iga päev kell 13-14 ning lisaks sellele on pikem koolituste päev teisipäev, 25. oktoober. Täpsem kava on leitav raamatukogu kodulehelt.

Kohtume raamatukogus!

Laeb infot...