Õppekava koosneb neljast moodulist, kus kaks moodulit „Ärijuhtimine“ ja „Äriprotsesside juhtimine“ sisaldavad majanduse valdkonna aineid ning kaks moodulit „Tööstustehnika“ ja „Tehnoloogiapõhine ettevõtlus“ inseneeria valdkonna aineid.
Õppides saad süvendatud teadmised kaasaegsetest integreeritud tootmissüsteemidest ning oskused analüüsida ja sünteesida tehnilisi süsteeme. Samuti uurid põhjalikult tootmise juhtimise nüansse ja tootmise ning tootmissüsteemide projekteerimise meetodeid. Majanduse poole pealt saad teadmisi finantsplaneerimise, juhtimise ja personalijuhtimise valdkondadest ning ettevõtete, teadus- ja arendusasutuste koostöövõimalustest.
Olulisemateks erialaaineteks, mille õppekava käigus läbid, on äriprotsesside juhtimine, strateegiline ja finantsjuhtimine, tootmise digitaliseerimine, tööstusrobootika ja kaasaegne tootmine (projekt), tootmistehnika (planeerimine ja kontroll), samaaegne tootearendus, kulusäästlik tootmis- ja teeninduskorraldus, kvaliteedijuhtimine.
Õpetöös kasutame toote elutsükli halduse, tootmise planeerimise ja juhtimise ülesannete lahendamiseks ERP ja PLM tarkvarasid. LEAN-tootmise, 5S ja tootmise katsetamiseks viime läbi interaktiivseid mänge. Külastame ka erinevaid ettevõtteid (näiteks ABB AS, Ericsson Eesti AS, Bestnet AS, Cybernetica AS, Mehhatroonikum OÜ), et vaadata, kuidas ülikoolis õpitut praktikas ellu rakendatakse.
Tudengid saavad õppetöös kasutada erinevaid seamdeid ProtoLab’is (3D-skannerid, 3D-printerid ja laserpaagutusseadmed), paindtootmissüsteemide ja robootika demokeskuses (virtuaal- ja liitreaalsuse vahendeid) ning CNC freespinke ja töötlemiskeskuseid.
Tutvu tööstustehnika ja juhtimise õppekavaga