Tallinna Tehnikaülikool

Projektibüroo on professionaalne partner ettevõtjatele ja avaliku sektori asutustele projekteerimistöödes. Sealhulgas aitavad nad klientidel hoonete ehitus- ja kasutuslubasid taotleda ja sellega seotud dokumentatsiooni korrastada. Sel sügisel on Projektibüroo taas TalTechi tudengitele välja pannud stipendiumi – selle saab üks hoonete süsteemidele keskenduva eriala üliõpilane.

Rasmus-Richard

Projektibüroo on andnud stipendiume välja alates 2021. aastast. Miks olete otsustanud talente oma tegutsemisvaldkonnas toetada ja tunnustada? Mis on stipendiumi eesmärk? 

TalTechi stipendium on meile ettevõttena hea võimalus toetada valdkonnaga seotud noore inimese arengut ning ühtlasi saame seeläbi luua kontakte oma tulevaste talentidega. Meie eesmärk on tunnustada edukaid üliõpilasi ja innustada neid oma õpingutest võtma maksimumi. Ühtlasi pakume oma stipendiaatidele praktilist kogemust läbi erialase praktika meie büroos.  

Milliseid üliõpilasi ootate Projektibüroo stipendiumile kandideerima? Mis võimalused on tudengil peale ülikooli lõppu Projektibüroos tegutsemisel?  

Ootame ennekõike kandideerima üliõpilasi, kes tunnevad, et nad on teinud oma elus õige karjäärivaliku ja neil on kindel siht areneda oma valdkonna tipptegijaks ning kes sooviksid saada praktilist kogemust. Oluline on ka läbitud õppeainete maht ja keskmine hinne.    

Mis soovitusi annate tudengile dokumentide kokku panemisel ja motivatsioonikirja kirjutamisel? Millele tasuks tähelepanu pöörata? 

Soovitame üliõpilasel tuua välja oma õpingute käigus tema jaoks kõige olulisemad kogemused tööalaselt või kooli projektide kaudu. Lisada võib ka üldist tööalast kogemust. Näiteks, kas on teinud suviseid praktikaid või muid tööampse. Ei pea olema õpingutega seotud. Motivatsioonikirjast soovime lisaks teada saada, miks tudeng valis just selle eriala ning miks ta arvab, et on selles tulevikus edukas. 

Lisaks stipendiumi andmisele, milline on olnud Projektibüroo kokkupuude Tehnikaülikooliga?

Projektibüroo on käinud ülikoolis karjäärimessil oma tegevusi tutvustamas ning andnud mitmetele praktikantidele võimaluse saada meie büroos praktilist kogemust ka stipendiumivälisel ajal.  

Kui palju Tehnikaülikooli vilistlasi töötab täna Projektibüroos? 

Meil on Tehnikaülikoolis õppinud läbi aegade pea pooled büroo töötajatest. Mõned neist õpivad praegugi. Peamisteks eriala suundadeks on ehituse projekteerimine ja ehitusjuhtimine, kuid on ka arhitektuuri, kinnisvara ning hoonete energiatõhususe eriala läbinuid. Meie büroo tegevjuht Andero Mardo on ärikorralduse magistrant. Sealhulgas töötab meie juures stipendiaat ehitiste projekteerimise erialalt, kes täna lisaks igapäevasele ehitusinseneri tööle on ka osakonna juhi kohatäitja rollis ning taotlemas ehitusinseneri 7. taseme kutset.

Mõni soovitus noortele, kes stipendiumi ei pälvi.  

Kõigile küll stipendiume ei jagu aga tublimad üliõpilased saavad võimaluse meie büroosse praktikale tulla. Kõigil ülejäänutel soovitame olla teadmishimulised ja võtta oma õpingutest maksimum. Samuti võiksid tudengid ise rohkem initsiatiivi üles näidata ning julgelt kandideerida erinevatesse büroodesse.  

Stipendiaadi edulugu ja soovitused kandideerijatele:

Olen Rasmus-Richard, kandideerisin TalTechis õppides stipendiumile oma viimasel kursusel, kui oli parasjagu lõputöö käsil. Ma ei teinud seda varem, sest arvasin, et olen keskpärane õpilane ja ei vasta paljudele kandideerimistingimustele, rääkimata veel stipendiumi võitmisest. Viimasel aastal otsustasin siiski proovida ning kandideerisin enda mäletamist mööda neljale stipendiumile (kus iganes tingimused täidetud olid).

Stipendiumile kandideerimine ei tohiks olla üliõpilastele hirmutav protsess, samuti ei tohiks karta  põrumist. Keegi ei naera ega mõista kohut, kui kandideerimine pole edukas ning selle tõttu ei lange ka keskmine hinne. Veel vähem peaks osaleja negatiivseid vastuseid võtma isiklikult. Paljud ettevõtted otsivad just tudengeid, kes paistavad silma enda isikuomaduste ja ambitsioonidega mitte puhta 5-liste hinnetelehega. Minu kaalutud keskmine hinne võis olla seal üle 3,5, mis oli ka klassikaline kandideerimistingimus paljudele stipendiumitele. Mina soovitaksin olla enda kirjeldamisel aus, mitte ehtida end võõraste sulgedega ning lisaks tugevustele rääkida vajadusel ka nõrkustest. Üks suurimaid tugevusi inimese puhul on enda nõrkuste teadvustamine.

Paljude ettevõtete soov on arendada enda töösektorit ning parim viis selleks on toetada järelkasvu, kellel siht silme ees ja tahe rinnus. Ma jäin neljast ettevõttest kahe sõelale ning vestluste käigus osutusin mõlema poolt valituks ehk stipendiaadiks. Reeglitest tulenevalt tuli mul muidugi valida välja üks. Samamoodi olen tänulik teisele ettevõttele –  on näha, et ettevõtted ei seo alati stipendiume praktikate/töösuhetega, kui tudeng seda just ei soovi. Nad tahavad toetada tudengit kui indiviidi, teades, et ta panustab sektori arengusse omal ajal ja kohal.

Seega ärge kartke, hakake võimalusel varakult motivatsioonikirja kirjutama, küsige soovitusi ning kindlasti ka tagasisidet, kuna teistel võib olla kogemusi ja mõtteid, millest teil on õppida.

Nüüdseks olen Projektibüroos töötanud üle kahe aasta, pälvinud aasta töötaja tiitli. Ma tunnen ja näen, et minuga arvestatakse ja minu sisendit väärtustatakse. Siin saan areneda nii erialaselt kui ka isiklikul tasemel ning panustada ka ettevõtte arengusse.

Arengufondi sügisene stipendiumikonkurss on avatud 3.10-24.10. 

Laeb infot...