Tallinna Tehnikaülikool

Carl-Robert Reidolf lõpetas sel suvel bakalaureuseõppe äriinfotehnoloogia eriala ning töötab hetkel AS SEB Pangas Balti IT-Kesksüsteemide divisjonis tarkvaraarendajana ning vastutab selle eest, et kõik maksed SEB panga klientidel globaalselt üle maailma tehniliselt õnnestuksid. Ta hindab väga meeskonnatööd ning ühiseid saavutusi ja seetõttu võib tema portfooliost leida kõrgeid saavutusi meeskondlikelt insenerivõistlustelt, hackathonidelt, mis tagasid talle ülikooliõpingute ajaks  stipendiumid. Tema moto on: hoia fookust, ole järjepidev ning tee igapäevaselt täpselt neid tegevusi, mis sind sinu eesmärkidele lähemale viivad, räägib äriinfotehnoloogia cum laude lõpetanud vilistlane.

Carl-Robert Reidolf on bakalaureuseõppe äriinfotehnoloogia eriala vilistlane

Miks otsustasid kunagi just TalTechis õppimise kasuks? Miks valisid just äriinfotehnoloogia eriala?

TalTechi õppima minemisega astusin selgelt oma inseneridest vanavanemate jälgedes, kes mind põhikooli ajal täiendõpingutele tehnikaülikooli IT-d õppima suunasid, kuid otsus äriinfotehnoloogia eriala osas sündis lihtsalt ja konkreetselt. Tahtsin õppida nii IT-d, matemaatikat kui ka majandust ning äriinfotehnoloogia eriala võimaldas mul õppida neid kõiki kombineeritult.

Millistes lahedates projektides said õppimise ajal kaasa lüüa ja mis need Sulle andsid? Milline oli kõige põnevam õppeaine?

Õppimise ajal osalesin mitmetel hackathonidel, insenerivõistlustel, prototüüpimise projektides ning mitmed neist lõppesid väga edukalt. Need andsid mulle eelkõige väärtuslikud kontaktid ning sillutasid tee uuteks väljakutseteks, võimalusteks end realiseerida ka väljaspool kooliõpinguid.

Miks võiksid noored sinu eriala valida? Miks tasub äriinfotehnoloogiat õppima tulla?

Äriinfotehnoloogia eriala tudeng oskab olla nii tarkvara arendaja kui ka äriarendusjuhi rollis – suudab kaasa rääkida arendusprojektide kirjelduste ja nõuete koostamisel ning need lõpuks arendajana ellu viia. See omakorda tähendab, et tudengist kasvab universaalne ja nõutud spetsialist, keda erinevate projektide puhul ettevõte saab rakendada erinevatesse rollidesse.

Mida soovid äriinfotehnoloogia eriala lõpetades saavutada?

Äriinfotehnoloogia eriala lõpetades soovin teha karjääri panganduses ning digitaalettevõtluses tervikuna. Kindlasti täiendan teadmisi magistrantuuris ning näen igapäevaselt vaeva selle nimel, et tulevikus ise tööandjana ühiskonna ja globaalse majanduse kestlikusse panustada.

Üks lõbus tõik („fun fact“), mida Sa enne äriinfotehnoloogia õppimist ei teadnud.

Eeldasin, et kõik IT-spetsialistiks pürgivad noored on meessoost ning eelis on sel erialal kindlasti meestel, kuid tegelikult on kaalukauss tugevalt naissoost tudengite poole, kes oma tarkuse ja sihikindlusega on eeskujuks ning suunanäitajaks kõikidele meessoost tudengitele.

***

Ettevõtete juhid kurdavad sageli, et nende jaoks on IT-inimeste jutt kui hiina keel, millest parimal juhul suudetakse mõista veerandit. Äriinfotehnoloogia just seda “hiina keelt” õpetabki: suudad aru saada äri poole vajadustest ja tõlkida need IT-inimeste jaoks arusaadavasse keelepruuki ning vastupidi. Äriinfotehnoloogia eriala annab sulle oskuse teha majanduslikult perspektiivikaid IT-lahendusi ja –rakendusi (ning siinkohal ei pea me silmas mobiiliäppe!). Lisaks on selle kava praktika kujundatud meeskonna projektitööna mõnes ettevõttes. Ning jah, arvasid õigesti, kogenud süsteemiarendaja või IT-projektijuhi palk on väga korralik.

Tule ja astu sisse äriinfotehnoloogia bakalaureuse õppekavale kuni 7. juulini! Juba bakalaureusekraad käes? Siis tule õppima äriinfotehnoloogia magistrikavale.

Intervjuu magistrikava vilistlasega: Äriinfotehnoloogia magistrikava võimaldab keskenduda äriprotsessidele, infosüsteemide arhitektuurile või andmeanalüüsile