Anna on terve elu olnud seotud Tallinnaga ning kõik tudengi- ja tööaastad on samuti möödunud pealinnas. 2020. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli informaatika eriala (cum laude) ning aasta pärast asus samas õppima magistriõppes äriinfotehnoloogiat. Aktiivse ning sportliku eluviisiga Anna jaoks on IT ala, kus ta kogu aeg võtab vastu erinevaid uusi väljakutseid. Ta töötab Twilios tarkvaraarendajana ning teab, et tema tööl on tõeline väärtus, kuna süsteemid, mida ta tiimiga kirjutab, teevad inimeste elu lihtsamaks.
Miks valisid just selle eriala?
Kuna bakalaureuse tasemel õppisin informaatikat ning seal sain väga hea programmeerimise kogemuse, siis nüüd tekkis soov õppida midagi suuremat ja kohati abstraktsemat - andmeid, arhitektuuri, analüüsi ja äri. Minu jaoks on IT ala, kus kogu aeg võtan vastu erinevaid uusi väljakutseid. Omas töös tunnen väärtust, sest süsteemid, mida tiimiga kirjutame, teevad inimeste elu lihtsamaks.
Mis on olnud kõige põnevam õppeaine/kogemus sellel erialal õppides?
Mulle meeldivad ained, mis on kuidagi moodi seotud majandusega. Kuigi eriala ise on IT-teaduskonnast, saab siis ka majandust ja ärindust päris korralikult õppida ja praktilisi teadmisi omandada.
Kuidas mõjutab digirevolutsioon ettevõtteid ja nende juhtimist?
Soodustab progressi ja innovatsiooni arengut :).
Kus ja kellena pärast lõpetamist töötada tahad?
Endiselt näen end tarkvaraarendajana, kellena töötan ka praegu Twilios. Arvan, et peale magistrikraadi omandamist soovin liikuda edasi juhtivate positsioonide suunas, kuid ikka tehnilises valdkonnas.
Ütle midagi tüdrukutele, kes ei julge IT-sse tulla.
Kohati saavad tüdrukud paremini hakkama kui mehed, mõnikord on ka teistmoodi ja see on okei. Isegi siis, kui on hirmus, kuid on siiras huvi tehnoloogia vastu - mine ja proovi! See on seda väärt.
Üks fun fact, mida sa enne sellel erialal õppimist ei teadnud.
Eriala pakub väga suure valikuvabaduse. Vabaõpe moodulist tuleb võtta 30 EAP väärtuses aineid ja see on nagu terve semester. Muidugi on hea, kui valitud ained on seotud magistritöö teemaga, kuid erialal pakutakse väga palju õppeaineid, millest saad ise valida kõige sobivama ja huvipakkuvama.
Homsed IT-juhid ja spetsialistid vajavad teadmisi, mis aitavad neil ettevõtte eesmärkide saavutamiseks IT-d uuenduslikult rakendada. Äriinfotehnoloogia magistriõppekava valmistabki ette just selliseid IT-vanemspetsialiste. Äriinfotehnoloogia spetsialisti peamiseks igapäevaseks ülesandeks on kavandada IT-lahendusi, mis muudaksid tööandja või klientide töö kiiremaks, tulemuslikumaks ja veavabamaks. Et oma tööd hästi teha, tuleb põhjalikult tunda erinevaid tehnoloogiaid, sh (suur)andmete töötlemist ning pilvepõhiseid ärilahenduste ökosüsteeme, ja osata koostada IT-lahenduste prototüüpe. Teisalt aga mõista ettevõtluse ja organisatsiooni toimimise ja juhtimise aluseid, osata äriinimestega neile mõistetavas keeles rääkida ning tegeleda ettevõtete digitaliseerimise ja IT-innovatsiooniga. Äriinfotehnoloogia magistrikava lõpetajatel on potentsiaali areneda ettevõtte IT tippjuhiks.