Tallinna Tehnikaülikool

Levira ootab oma stipendiumile kandideerima TalTechis sügisel avatud võrgutehnoloogiate- ja teenuste eriala tudengeid. “Meie stipendiaat on oma eriala tõeline fänn, kes mitte ainult ei õpi võrgutehnoloogiaid, vaid peab seda heas mõttes oma suureks hobiks,” selgitas ettevõte. Eriti hea meel on neil kandidaatide üle, kes panustavad aktiivselt tudengiellu ja löövad kaasa tudengiprojektides.

Levira

Mis ettevõte on Levira ning milliste teenuste osas tavakodanik teiega kõige lähemalt kokku puutub?

Levira edastab meediat Eestis ja maailmas. Eestis toob Levira raadiosignaali ja telepildi iga Eesti elanikuni. Rahvusvahelistel meediaettevõtetel aitame teleprogramme väljastada ning viia signaal nende klientideni kogu Euroopas ja kaugemalegi.

Oma rahvusvahelistele klientidele pakume täispaketti digitaalse meedia halduse ja telekanali väljastuse ning levitamise teenuste vallas. Levira hoolitseb kogu tehnilise poole eest, mida vajavad lõpptarbijani jõudmisel ringhäälinguettevõtted, sisu omanikud, telekanalid, OTT-platvormid ning muud digitaalse sisu omanikud ja meediakontsernid.

Eestis on Levira olnud pikaajaline ja usaldusväärne partner Eesti Rahvusringhäälingule ja teistele meediaettevõtetele maapealse ringhäälingu vallas. Levira võrgu kaudu jõuab üle õhu Eesti televaatajateni ligi 40 telekanalit, opereerime ja arendame Eesti maapealse digitaaltelevisiooni võrke, olles  Eesti suurim FM raadioprogrammide edastaja. Haldame tele- ja raadiomaste ning kõrge käideldavusega IT taristut. Tallinna Teletorni keldrikorrusel asub Levira andmekeskus, kus servereid ümbritseb 25 000 tonni betooni ning need on varustatud kaasaegsete turva- ja ligipääsusüsteemidega. Lisaks värskelt avatud andmekeskused Tallinnas ja Tartus.

Meie klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud ringhäälingu- ja IT-ettevõtted ning meediateenuste osutajad nagu WarnerBrosDiscovery, Paramount, Viasat World, EBU, ATEA, ERR, Duo Meedia, TV3 ja Delfi. Samuti suuremad telekommunikatsiooniettevõtted Eestis ja Baltikumis: Telia, Tele2 ja Elisa.

Sergei Zjuganov

Veiko, oled lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli elektroonika eriala (täna lähedane võrgutehnoloogia erialaga) ja igapäevaselt puutud selle valdkonnaga lähemalt ja kaugemalt kokku. Mis on tänasel hakkajal üliõpilasel selles valdkonnas ära teha?

Oma kogemusele tuginedes võin öelda, et Tallinna Tehnikaülikooli haridusega saab  telekommunikatsiooni ja IT teenuste ellu rakendamisel ja arendamisel väga hästi hakkama. Seda ka rahvusvaheliste tippspetsialistidega võrreldes. Kutsun üles julgelt tegutsema ja ennast proovile panema väga põnevas meediatehnoloogia valdkonnas. Leviras saab ühendada IT ja võrgualased oskused ning luua uusi teenuseid, mis teevad inimeste elu huvitavamaks.

Levira annab stipendiumi 2024. aastal esmakordselt. Miks just nüüd ning miks selle eriala (võrgutehnoloogiad ja -teenused) tudengitele?

Meie üheks eesmärgiks on telekommunikatsiooni, ringhäälingu- ja meediatehnoloogia teadmiste jagamine, nende õppe toetamine ja populariseerimine Eesti noorte seas ning meie valdkonna järelkasvu panustamine. Tervitasime seetõttu aplausiga TalTechi otsust võrgutehnoloogiate ja -teenuste õppekava avada ning taaskord telekommunikatsiooniga seotud spetsialiste ette valmistama hakata. Koheselt peale uue õppekava esimese lennu startimist otsustasime tudengeid stipendiumiga toetada, et anda oma panus võrgutehnoloogiate järelkasvule Eestis.

Teletorn

Milliseid üliõpilasi ootate kandideerima? Millised võiksid olla stipendiaadil ja/või kandidaadil edasised koostöövõimalused Leviraga?

Ootame Levira stipendiumile kandideerima vastavatud võrgutehnoloogiate magistriõppe tudengeid, kellel on huvi võrgutehnoloogiate, telekommunikatsiooni või laiemalt meediatehnoloogia vastu. Meie meele teevad eriti rõõmsaks tudengid, kes panustavad aktiivselt tudengiellu ning löövad kaasa tudengiprojektides olgu selleks Filmiklubi, Tudengisatelliit, Tudengivormel, Solaride või muud valdkondlikud organisatsioonid. Meie stipendiaat on oma eriala tõeline fänn, kes mitte ainult ei õpi võrgutehnoloogiaid, vaid peab seda heas mõttes oma suureks hobiks.

On mõni kindel soovitus, mida annaksite dokumentide kokku panemiseks? Millele tasuks tähelepanu pöörata?

Analüüsime põhjalikult kõiki meile laekunud kandideerimisavaldusi ja -dokumente. Kandidaadile lisab kindlasti väärtust põhjalik motivatsioonikiri, mis avab tudengi huvi õpitava valdkonna ja võrgutehnoloogiate, telekommunikatsiooni või laiemalt meediatehnoloogia vastu ning räägib, mida ta sooviks selles valdkonnas tulevikus saavutada. Kõik põnevad hobid ja õppetöö välised tegevused ainult toetavad tudengi kandidatuuri ning võiksid olla motivatsioonikirjas välja toodud. Samuti sooviksime lugeda, miks tudeng just Levira stipendiumile kandideerib, kas ta on mingil moel Leviraga varasemalt kokku puutunud ning kui on huvi, siis milline on tema nägemus Leviraga tulevikus koostööd teha.

Stipendiumivoor on avatud 18. märtsini.

Loe lähemalt ja kandideeri