Küsisime kaheksalt esimese kursuse erineva eriala ning õppevormi tudengitelt, kuidas neil esimene õppeaasta Tallinna Tehnikaülikoolis Virumaal läinud on.
Esmakursuslased räägivad, et õppimist aitavad kohe alguses toetada mitmed rühmatööd. Nii on võimalus kiiresti kursusekaaslastega tuttavaks saada. Distantsõppe ajal ollakse muidugi lisaks ka Messengeris ja Viberis, kuid just nii saab üksteist alati toetada. Juba esimesel kursusel leitakse endale uued sõbrad ja seeläbi uusi huvitavaid tutvusi. „Meil on sõbralik ja motiveeritud rühm,“ kirjeldas Daria.
Ülikoolis on õppekorraldus hoopis teistsugune kui üldharidus- või kutsekoolis. Et sellega toime tulla, on kolledži esmakursuslastel kõikidel oma mentor. Ta on kolledži töötaja, kelle poole võib alati oma murede ja rõõmudega pöörduda. Meie esmakursuslased tunnistavad, et kui õpingute alguses ongi veidi segadust, siis mentorilt saab kindlasti abi. „Mentoriga on tore see, kui tead, et oled ise midagi tegemata jätnud ja kuidagi tunned, et ei julge õppejõule kohe üles tunnistada, siis rahustavad ja suunavad sõnad mentorilt aitavad valehäbist üle saada. Mentor on justkui salasõber kooliseinte vahel,“ rääkis Monika.
TalTech Virumaa kolledži esmakursuslastele on meeldinud õppeained digitaalloogika ja –süsteemid, tarkade süsteemide projekteerimine, matemaatiline analüüs, füüsika, kujutav geomeetria ja multimeedia. Tudengid toovad välja mõned uued avastused: signaalide töötlemine, elektromagnetism, arvutused füüsikas ja boolean loogika. Tudengid kiidavad õppejõude, sest need on oma ala profid ja oskavad aine teadmisi väga hästi, ka lihtsas keeles, selgitada.
Kas teadsid, et edukalt õppides on juba esmakursuslastel võimalik saada tulemusstipendiumit? Juba teisest semestrist on võimalik tublimatel saada stipendiumit 100 eurot kuus. Lisaks saab kandideerida juba esimesel kursusel omavalitsuste või ettevõtete stipendiumitele, mis ulatuvad kuni 1000 euroni.
Mida soovitavad esmakursuslased neile, kes veel mõtlevad edasiõppimisele? Sessioonõppes õppijad leiavad, et alati tasub midagi uut õppida ja hea spetsialist õpibki pidevalt. Töö kõrvalt õppijad, kellel on keskhariduse omandamisest möödas enam kui 10 aastat, julgustavad, et tänu õpingutele tunnevad nad end ka töökohal enesekindlamalt, kuna teadmised ja pädevus kasvavad pidevalt.
Vjatšeslav tunnistab, et kui vahel ongi rakse, siis uued teadmised on seda väärt. Ka teadmine, et ollakse tööturul oodatud spetsialistid, annab kindlust. Kui esmapilgul võib eestikeelne õpe olla raske, siis esmakursuslased soovitavad julgelt kohe eesti keelt kasutada ning seada endale eesmärk olla püüdlik ja tähelepanelik, konspekteerimine on alati abiks. „Peamine on teadlikult läheneda elukutse valikule, saada haridust endale tõeliselt huvitaval tegevusalal, kus saaksid realiseerida kõik oma võimed ja saavutada kõrgeid tulemusi,“ soovitas Georgi.
Vastuvõtt kolmele rakenduskõrghariduse ja ühele magistriõppekavale on avatud kuni 6. juulini 2021.
Mõtle suurelt ja astu tulevikku juba täna! www.taltech.ee/virumaa