Tallinna Tehnikaülikool

Esmakordselt toimus TalTechi Virumaa Kolledžis gümnasistidele mõeldud ringmajanduse päev "Jätkusuutlikum tulevik, mis algab täna". Ringmajanduse päeva korraldasid TalTech majandusteaduskond ja Virumaa kolledž koostöös TalTech ringmajanduse tuumiklaboriga. 

"Jätkusuutlikum tulevik, mis algab täna"

Päeva eesmärk oli tõsta õpilaste teadlikkust keskkonnasõbralike majandusmudelite olulisusest ning innustada neid leidma praktilisi viise, kuidas jätkusuutlikke väärtusahelaid luua, jäätmeid ressursiks muuta ning igapäevaelus ja töömaailmas keskkonnasõbralikke lahendusi rakendada. Samuti tutvustas majandusteaduskond üritusel oma innovaatilist õppekava „Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus“, mis on spetsiaalselt loodud käsitlema neid olulisi teemasid ja valmistama tudengeid ette keskkonnasõbralike lahenduste rakendamiseks nii ärimaailmas kui ka igapäevaelus.

Üritusel osalesid gümnasistid Kohtla-Järve, Jõhvi, Sillamäe ja Narva gümnaasiumidest. Päev algas viktoriiniga ning jätkus praktiliste ülesannetega, kus osalejad lahendasid ringmajanduse teemalisi probleeme. Päeva kulminatsiooniks selgitati välja paremusjärjestus:

I koht: Kohtla-Järve Gümnaasiumi võistkond BIOMASS
II koht: Jõhvi Gümnaasiumi võistkond
III koht: Sillamäe Gümnaasiumi võistkond PUMPKINS
IV koht: Narva Eesti Gümnaasiumi võistkond NERGIKAD

“Erialapäev möödus meeleolukalt ja gümnasistid said suurepäraselt hakkama erinevate ülesannete lahendamisega,” sõnas programmijuht Helena Rozeik ning lisas: “Õpilased said teada, mis on ringmajandus, mida tähendab lühend ESG, kuidas toorained muutuvad igapäevaelus kasutatavateks esemeteks, milline on alumiiniumist purgi elutsükkel ja jäätmekäitluse hierarhia ning mis on rohepesu „7 pattu“.“

Auhinnad gümnasistidele panid välja Swedbank Eesti, Enefit Eesti ja Viru Keemia Grupp. Suur aitäh toetajatele.

Jätkusuutlikkuse edendamine Ida-Virumaal

“Ringmajanduse eriala päeva teiseks eesmärgiks oli tutvustada uut majandusteaduskonna bakalaureuse õppekava Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus, mida on võimalik õppida Virumaa kolledžis,” kommenteeris veel päeva Rozeik. Tegemist on Eestis ainulaadse programmiga, mis pakub terviklikku ülevaadet kestlikust ettevõtlusest ja ringmajandusest.

Uus õppekava ühendab endas võtmeteadmised majandusest, ettevõtlusest, tehnoloogiast ja loodusteadustest, valmistades õpilasi ette rohelise ülemineku valguses kiiresti muutuvale tööturule. Lisaks on programm välja töötatud tihedas koostöös Eesti juhtivate ettevõtetega, sealhulgas Eesti Energia, Viru Keemia Grupi, Swedbank Eesti ja paljude teistega. Samuti võimaldab õppekava omandada praktilisi kogemusi läbi praktika kohalikes juhtivates ettevõtetes.

Programm keskendub praktilistele oskustele, mis annavad ülikoolilõpetajatele konkurentsieelise ja võimaluse panustada otseselt Ida-Virumaa arengusse, aidates muuta piirkonna 2035. aastaks kliimasõbralikumaks ja majanduslikult atraktiivsemaks.

Õppekava avab mitmekülgseid karjäärivõimalusi, sealhulgas jätkusuutlikkuse juhtimise, ringmajanduse strateegiate loomise ja roheprojektide koordineerimise valdkondades. Õppima on oodatud kõik, kes soovivad panustada vastutustundliku majanduse arengusse ja luua kestlikku tulevikku.

Sisseastumine jätkusuutliku ettevõtluse ja ringmajanduse ning kõigile teistele õppekavadele algab 1. märtsil 2025.

Tutvu erialade ja tingimustega siin