Tallinna Tehnikaülikool

Soomest pärit Henna Rinta-Pollari õpib TalTechis 2. kursusel õigusteadust. Suure osa tema vabast ajast võtab töö tudengiorganisatsiooni MTÜ Õigus juhatuses, kuid jääb aega ka jalgpalli ja vormelivõistluste vaatamiseks. Hennale meeldib kuulata audioraamatuid ja vaadata dokumentaalfilme, eriti ajalooteemalisi. 

Henna Rinta-Pollari
Henna Rinta-Pollari. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Olen lapsest peale poliitikategemist lähedalt näinud ja sestsaati tahtnud ühiskonda muuta. Olin 8-aastane, kui kirjutasin oma esimese miniessee kliimamuutustest ja kuidas me inimestena saaksime paremini tegutseda. Siiski olen alati teadnud, et ma ei taha poliitik olla, selle asemel eelistan töötada taustal, kus tean, et saan ellu viia olulisi muutuseid. Vanemaks saades olen hakanud kaaluma teisi karjäärivõimalusi, näiteks diplomaatias, ja ma tean, et õigusteaduse kraad annab hea baasi, mis avab uksed praktiliselt kõikjale. 

Mida uut on õigusteadusse toonud digi- ja rohepööre? 

Digirevolutsioonis edestab tehnoloogia arengu tempo õigusloome oma. Reegleid tuleb kirjutada ja kehtestada nii kiiresti kui võimalik, et tehnoloogia võimalustega kaasas käia. Seadusandjad peavad tegelema väga keeruliste stsenaariumidega, kus reeglid luuakse juba kasutusel oleva tehnoloogia jaoks, samal ajal arvestades ka tuleviku tehnoloogiatega. Enamgi veel, kuna tehnoloogia on tihtipeale seadusloomest ees, on seadusandjad sageli sunnitud kehtestama piiranguid, mis on teiste osapoolte huvidega vastuolus. 

Milliseid õigussüsteemi väljakutseid tahad lahendada ja miks? 

Olen võlutud rahvusvahelisest avalikust õigusest, eriti inimõigustesse puutuvast. Arvestades maailmas toimuvat usun, et need teemad on ajakohased ja põnevad, ja mulle meeldiks panustada selle valdkonna väljakutsete lahendamisse. 

Näiteks Ukrainas näeme, et rahvusvahelised inimõigused ei kehti sellisel määral nagu peaks. Ma tahan selles muutusi näha, ja nagu paljud teised, tahan osaleda ideaalse rahuliku maailma loomises. 

Mis on kõige põnevam õppeaine? 

Rahvusvaheline avalik õigus. Eriti nautisin seda, et lisaks sellele kursusele on meil eraldi inimõiguste ja rahvusvahelise humanitaarõiguse ained, mis annavad sügavuti infot teemadest, mida rahvusvahelise avaliku õiguse kursusel vaid põgusalt puudutatakse. Professor Evhen Tsybulenko, kes neid aineid õpetab, on valdkonnas ekspert ja tema teadmised on imetlusväärsed. 

Üks lõbus tõik, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Kuna esmaspäeviti loenguid tunniplaanis pole, kestab meie nädalavahetus vähemalt kolm päeva! 

TalTechi õigusteaduse õppekaval koolitatakse tuleviku juriste, kes mõistavad nii kontinentaalse kui üldise õiguse olemust nii siseriiklikul, Euroopa Liidu kui ka rahvusvahelisel tasandil. TalTechi õiguse instituudis saab bakalaureuseõppes spetsialiseeruda EL ja rahvusvahelisele õigusele ning rahvusvahelistele suhetele. Õpe toimub inglise keeles. Uuri lähemalt, mida TalTechi õigusteaduse erialal sulle pakkuda on. Õpe toimub inglise keeles. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/oigusteadus

Laeb infot...