TalTechi maapõueressursside eriala magistrant ja tudengiaktivist Henri Olavi Suomalainen pälvis kevadel Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu Eesti Mäeseltsi magistriõppe stipendiumi. Uurisime Henrilt, miks ta otsustas stipendiumile kandideerida, mida on see talle pakkunud ja miks soovitab teistelgi seda võimalust kasutada.
Igapäevaselt osaleb Henri aktiivselt tudengielus, aitab koolis kaasa mitmete sündmuste korraldamisele (nt hiljutine Linnakupidu 2021), samuti panustab ta mitmekülgselt ühiskonda. Alates 2017. aastast on ta Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus tantsija ning aastast 2019 Kuljuse president. 2020. aasta sügisest kuulub Henri ka rahvusvahelisse tudengiorganisatsiooni BEST-Estonia. Lisaks sellele tegeleb ta suviti õpilasmalevate ning rahvusvaheliste noorteprojektidega. Väga tihti on ta vabatahtlikuna abiks ka mitmetel erinevatel üritustel ja panustab aktiivselt Eesti riigikaitsesse, kust on saanud hindamatuid teadmisi ja kogemusi.
Mis Sind ajendas stipendiumile taotlema?
Olin varasemalt kuulnud, et mu tuttavad on saanud Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu eri ettevõtete nimelisi stipendiume, mispeale uurisin nende kohta ka ise. Minu jaoks tundus see väga hea võimalusena saada toetust, tunnustust ning kindlasti ka uusi oma valdkonna kontakte ja tutvusi. Nüüd, pärast stipendiumi saamist, võin öelda, et olen kõike seda saanud – nii uusi põnevaid valdkondlikke pakkumisi kui ka vajalikke tutvusi.
Mäletad Sa hetke, kui konkursi tulemused avalikustati ning nägid stipendiumi saajate hulgas ka enda nime? Mis emotsioone/mõtteid see tekitas?
Loomulikult mäletan seda hetke, kui sain teada, et olen Arengufondi stipendiumi saajate hulgas. Kuna kandideerisin kahele stipendiumile ja osutusin valituks mõlema puhul, siis tehti see mulle teatavaks enne ametlike stipendiumisaajate avalikustamist, kus mind õnnitleti ja paluti langetada valik, kumma stipendiumi soovin vastu võtta. Tol hetkel oli meeleolu ülev ja rõõmu kui palju, et ma sellise au osaliseks olen saanud.
Stipendiumi üleandmise aktuse ajal viibisin küll Eesti Kaitseväe õppusel Kevadtorm 2021, kuid selleks, et nii Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kui ka stipendiumi andjat, Eesti Mäeseltsi tänada, tegin metsast ikkagi videotervituse.
Kas stipendiumi saamine kergendas õpingutele pühendumist?
Usun, et stipendiumi saamine aitab tõepoolest veelgi rohkem pühenduda oma õpingutele ning tõstab õpimotivatsiooni. Mina plaanin kasutada stipendiumina saadud toetust näiteks oma välisõpingutel, kus see tuleb kindlasti kasuks. 2022. aasta kevadsemestriks olengi suundumas Hollandisse Delfti Tehnikaülikooli vahetusõpingutele – nii põnev!
On Sul mõni soovitus tänasele tudengile, miks tasub õpingute jooksul erinevatele stipendiumitele kandideerida. Ja kas ja miks Sa soovitad kandideerida?
Head tudengid, mitmed ettevõtted on valmis toetama teie õpinguid ning panustama teie kui tulevikutegijate arengusse – palun kasutage seda võimalust ja kandideerige erinevatele stipendiumitele. Kaotada ei ole tõepoolest mitte midagi, kuid ühe kogemuse võrra võite jälle rikkamaks saada. Pärast stipendiumi saamist võivad avaneda mitmeid uued ning põnevad võimalused, millest me ei pruugi unistadagi.
Arengufondi stipendiumid on ühed tänuväärsed toetused, sest need aitavad kaasa üliõpilaste ja kaudsemalt ka ülikooli arengule ning võimaldavad üliõpilastel luua oma potentsiaalsete tööandjatega ka tulevikuks kontakte.
Uuri Arengufondi stipendiumikonkursi kohta lähemalt ja esita avaldus siin.