Tallinna Tehnikaülikool

Johanna Kristina Väät lõpetab magistriõpingud tööstustehnika ja juhtimine erialal. Mehaanikainseneriks õppinud Johanna täidab tööülesandeid projektijuhina allhankeettevõttes. Vabal ajal paelub teda sport, eriti elab ta kaasa laskesuusatamisele ja võrkpallile, viimasega tegeleb ka ise. Lisaks on ta suuremal ja vähemal määral terve oma elu tegelenud laulmisega. Enda jaoks on ta leidnud kire salsa ja ladinamuusika vastu ning kindlasti ei saa mainimata reisimist ja teiste kultuuridega tutvumist! “Elu on väljakutse, võta see vastu! Elu on unistus, tee see teoks! Elu on mäng, mängi seda! Elu on armastus, naudi seda!” soovitab noor insener.

Johanna Kristina Väät

Millist kasu inimesed iga päev selle ala spetsidelt saavad?

Saades teadmisi nii juhtimisest kui ka tööstuslikust poolest, omab eriala lõpetaja erinevaid kogemusi. Näiteks tootmise optimeerimine, mille kaudu kulusid vähendada ja protsesse arendada – see on tänapäeval üks peamisi murekohti tootmisettevõtetes.

Kuidas digirevolutsioon tööstustehnikamaailma muudab?

Digirevolutsioon annab juurde võimalusi, millega pelgalt inimene üksi hakkama ei saa või on ajakulukas. Tänu sellele on võimalik parendada tootmisvoogu, suurendada konkurentsivõimet ja tootlikkust, kirjeldada ja jälgida protsesse paremini ning informatsiooni jagatavus on mitmekülgsem. Teisisõnu: see annab võimekuse paindlikumaks juhtimiseks.

Loogilist mõtlemist ja tehnilist taipu läheb siin kindlasti tarvis, aga kui suur osa sel erialal on loovusel ja kui suur rutiinsetel tegevustel?

Arvan, et loovusel on sama suur osa kui loogilisel mõtlemisel ja tehnilisel taibul, üks ilma teiseta pole täiuslik.

Usun, et rutiin võib tekkida paljudel töökohtadel, kuid olen kindel, et endale väljakutseid leides ei pea pikalt ootama, kui mõnest uuest ja huvitavast projekist kinni haarata. Kõik on enda teha!

Miks selle valdkonna lõpetajaid vaja on?

Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas on vajalik arusaam mitte vaid ühest alast, tihti on boonuseks erinevate teadmiste olemasolu. Tööstustehnika ja juhtimine annab teadmised nii tööstuslikust poolest, nagu näiteks masinad, materjalid ja IT süsteemid, kui ka sellest, kuidas neid juhtida.

Töökäsi on alati puudu!

Kui töötad tööstusettevõttes ning vajad täiendavaid teadmisi tehnoloogiast ja juhtimisest, siis tööstustehnika ja –juhtimise õppekava on eeskätt Sinule. Õppekava on interdistsiplinaarne, mis ühendab majandus-, sotsiaal- ja tehnikavaldkonda ning on suunatud tööstusettevõtete tulevastele tootmisjuhtidele ja tippjuhtidele. Loe pikemalt: www.taltech.ee/toostustehnika-ja-juhtimine

Laeb infot...