Tallinna Tehnikaülikool

Kaarel Paal õpib TalTechis rakendusfüüsikat. Tallinna Reaalkoolis programmeerimise suuna lõpetanud Kaarel ütleb, et on „tuline purjehing“ ning purjetamisega tegelenud üle kümne aasta. Ülikooli kõrvalt töötabki noormees leiutajana ettevõttes, kus arendatakse efektiivsemat purje kasutamist võimaldavat tehnoloogiat.

Kaarel Paal

Miks valisid just rakendusfüüsika?

Füüsikat on tarvis, et loodusnähtusi seletada. Aga ainult füüsikast tihti ei piisa, kasuks tulevad ka teadmised matemaatikast ja programmeerimisest. Rakendusfüüsika on just paras segu füüsikast, matemaatikast ja programmeerimisest.

Kus ja kellena tahad pärast lõpetamist töötada?

Leiutajana – juba töötan!

Millised maailma põletavad probleemid vajavad hädasti rakendusfüüsika haridusega inimesi?

Ilmselt kõik, mis on kuidagi seotud füüsikaga. Rakendusfüüsikast on kasu nii uurimisel kui arendamisel.

Mis on kõige põnevam õppeaine?

Ma ei tea, kas ükski aine mu jaoks just kohutavalt põnev on. Aga väga positiivne on see, et ained on kasulikud ja talutavad.

Üks fun fact, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

Ma alahindasin matemaatikat. Koolist jäi mulje, et tegemist on peamiselt arvutamisega, kuid hiljem sain aru, et see on ekstreemselt kasulik tööriist. Ma olen väga tänulik, et rakendusfüüsikas on meil eraldi ainetena matemaatiline analüüs, lineaaralgebra, tõenäosusteooria, diferentsiaalvõrrandid jne, mitte lihtsalt „kõrgem matemaatika“.

Rakendusfüüsika õppekava on suurepärane valik, kui huvitud uute ja innovatiivsete lahenduste loomisest. Siit saad interdistsiplinaarse hariduse, mis annab sulle analüütilise mõtlemise ja probleemilahendamise oskuse, mida hindavad väga erinevate valdkondade tööandjad. Rakendusfüüsika on hea valik ka siis, kui tahad õppida mõnd inseneriala, kuid sa pole veel päris kindel, millist täpsemalt. Rakendusfüüsika erialal, saad kolme aasta jooksul sedavõrd universaalsed teadmised, et sinu edasiõppimisvõimalustel pole sisuliselt piire – meteoroloogiast materjaliteaduseni, biofüüsikast okeanograafiani, majandusfüüsikast osakestefüüsikani. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/rakendusfuusika