Tallinna Tehnikaülikooli Linnakupidu algab juba 8. septembril kell 11 hommikul. Programm on väga põnev ja mitmekesine, meelepäraseid tegevusi leiab endale igaüks - tudengid, vilistlased, töötajad ja külalised. Kusjuures päevane programm on kõigile tasuta. Paljud tegevused eeldavad eelregistreerumist, klikka huvipakkuval sündmusel.

Linnakupidu 2022
Ka Juulius kutsub Sind peole :)

Põhjust juba hommikul peamajja tulla on mitu. Peopäeva programm saab vägeva avalöögi kell 12 Akadeemikute alleel, kus on erakordne võimalus tutvuda TalTechi Spordiklubi esindusvõistkondadega

Ja miks mitte tulla kohale juba natuke varem, et keha kinnitada Akadeemikute alleel oleval toidualleel. Toidukaravanid pakuvad head ja paremat alates kell 11 kuni kella kaheni öösel. Muide, BiteMe ja Köömen pakuvad süüa juba päev varem, 7. septembril.

Lisaks saab alates kell 11 peahoone fuajees vahetada õhtuse järelpeo piletid käepaelte vastu

Maja täitub tänaste ja endiste tudengitega

Üks peamisi Linnakupeo väärtusi on ülikooli poolt loodud ideaalsed võimalused vilistlaskokkutulekute korraldamiseks. Kuna sel päeval on linnakus väga palju tegevusi ja ülikool aitab ka kokkutulekuid organiseerida, siis on see suurepärane võimalus oma kursusekaaslased taas kokku kutsuda ja veeta üheskoos üks tore päev.

Majandusteaduskond pakub oma vilistlastele põnevat lühiprogrammi, mille keskmes on Tea Kookmaa ettekanne „AI: sõber või vaenlane? Õiguslike tagajärgede mõistmine.“

Tudengid (aga miks mitte ka vilistlased) saavad sel päeval mugavalt soetada endale Tallinna Tehnikaülikooli tekli. Seda saab teha peahoone fuajees kell 12–15.

Tuurid siin, tuurid seal

Linnakupeol on ainukordne võimalus uudistada ülikooli neid nurgataguseid, kuhu iga päev ei satu või millest paljudel aimugi pole. Nagu varasematelgi aastatel, saab ka sel korral giidiga teha ringi peale kogu meie Mustamäe linnakule. Selle aasta linnakuekskursioon kannab pealkirja „Masin on inimese sõber“. Tuure on kolm, kohtumispaik peamaja fuajee.

Ka Tehnikaülikooli arhiiv avab oma uksed – ringkäigud ja näitus parimatest pärlitest toimuvad neljal täistunnil.

Linnakupeol on võimalus uudistada giidiga Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi näitust „Ain Toim. Insenerikunst“. Kusjuures ühe ringkäigu saab teha Ain Toimi enda juhtimisel.

Spordi ise ja vaata pealt

Linnakupeolt ei puudu ka füüsilist aktiivsust nõudvad tegevused. Elu on näidanud, et eriti vaatemänguline on TalTechi üliõpilasorganisatsioonide Eesti maailmameistrivõistlused viievõistluses. Kuigi sellest saavad osa võtta vaid tudengiorganisatsioonide poolt kokkupandud meeskonnad, siis pealtvaatajad on samuti väga oodatud. Mängud avatakse kell 15 Tudengimaja parklas. Registreeru.

Kes aga tahab enda võimed ise proovile panna, siis 6. korpuse lähistel saab alates kell 11 kätt proovida discgolfis. Lisaks lühirajale saab kell 13–15 Akadeemikute alleel osaleda puttimise võistlusel

Tule Linnakupeole (e-)rattaga

Ülikooli linnakus on hulgaliselt võimalusi rataste ja tõukerataste parkimiseks, mistõttu võid auto Linnakupeole tulles julgelt koju jätta. Ja miks mitte kaaluda edaspidiseks liikumiseks hoopis e-(kasti)ratast? Inspiratsiooniks on sel päeval peahoone esisel lipuväljakul kell 12–18 võimalik tutvuda e-(kasti)rataste väljapanekuga. Kusjuures neid saab ka ise proovida. Oma sõiduvahenditega on esindatud Electrobike, Velomarket, Kastiratas ning Ampler Bikes & Äike. Muide - Velomarket loosib kõikide osalejate vahel välja Triumph Classico linnaratta!

Ajugümnastika aitab valmistuda õhtuseks järelpeoks

Linnakupeol on traditsiooniks muutunud mälumäng, mis on alati olnud nii populaarne, et kõik huvilised mängima ei mahugi. Et oma aju ikka korralikult Linnakupeo järelpeoks ette valmistada, siis tasub enda võistkond juba varakult kirja panna. Osaleda saavad kolmeliikmelised võistkonnad ja ajud pannakse ragisema SOC hoone (majandusmaja) fuajees kell 18.

Juba kell 16 algab samas kohas QUIZ night, mis on inglise keeles ja suunatud peamiselt meie välistudengitele, -õppejõududele ja -vilistlastele. Kuid osa võtma on oodatud kõik teised tipikad.

Pidu hommikuni parimate Eesti artistidega

Kõik päevasest programmist osavõtjad on loomulikult oodatud õhtusele tasulisele järelpeole.

Järelpeo avab kell 19 Rein Rannapi rock-kantaat, mis toimub ülikooli peahoone aulas ja milles löövad kaasa ka kõik Tehnikaülikooli kultuurikollektiivid. Õhtule panevad vägeva punkti Eesti parimad artistid – Kukerpillid, Terminaator ning 5MIINUST.

Öötundidesse juhatab pidulised Linnakupeo ülimalt populaarne silent disco.

Osta piletid varakult, sest kiirematele on soodsamad hinnad. Piletid osta Fientast.

Täpsema programmiga saad tutvuda: www.taltech.ee/linnakupidu