Magnus Martinson on TalTechis majandusteaduskonna ettevõtliku juhtimise õppekava magistrant, kes töötab igapäevaselt Verston Eesti OÜ-s projektijuhina. Peale selle on ta ka omandanud magistrikraadi TalTechi inseneriteaduskonnas teede- ja sillaehituse erialal ning jagab oma teadmisi tulevastele inseneridele Tallinna Tehnikakõrgkoolis külalislektorina. “Mul on olnud võimalus osaleda mitmete oluliste taristuprojektide, nagu Reidi tee, Kommunismiohvrite Memoriaal, Tallinna ja Ämari lennujaam ning Via Baltica ehitusel,” räägib ta oma tööst. Lisaks naudib ta vabal ajal nii sportlikke kui ka kultuurilisi tegevusi – “füüsiline aktiivsus, kultuurisündmused ja reisimine pakuvad mulle vaheldust ning uusi perspektiive.”
Miks otsustasite endale teha teise magistrikraadi? Millised tegurid mängisid Teie otsuses kõige olulisemat rolli?
Teise magistrikraadi omandamise otsus sündis soovist täiendada oma teadmisi ja süvendada arusaama juhtimise mitmetahulisusest. Minu varasem haridus ja töökogemus on olnud valdavalt tehniline, kuid insenerivaldkonnas on järjest enam vajalikud ka tugevad juhtimisoskused ja ettevõtlusalased teadmised.
Kuigi praktiline töökogemus on mulle õpetanud palju, tundsin, et akadeemiline taust aitaks teha järgmisi samme karjääris. TalTechi ettevõtliku juhtimise MBA programm köitis mind oma mitmekülgse ülesehituse ja rahvusvahelise maine tõttu. AMBA akrediteering ning kuulumine maailma 2% parimate õppekavade hulka andsid mulle kindluse, et saan kvaliteetse ja väärtusliku hariduse.
Mulle meeldib, et programm ei ole pelgalt teoreetiline, vaid sisaldab ka palju praktilist. Lisaks on suur lisandväärtus personaalne coaching Kristjan Jasinski juhendamisel, mis on aidanud mul paremini mõista oma tugevusi, seada selgemaid eesmärke ja arendada juhtimisoskusi terviklikumal tasandil.
Miks otsustasite eestlasena valida ingliskeelse õppekava?
Valisin teadlikult ingliskeelse õppekava, sest see loob rahvusvahelisi võimalusi, viib mugavustsoonist välja ning võimaldab arendada ja praktiseerida keeleoskust.
Programmi ülesehitus toetab rahvusvahelise ärikeskkonna mõistmist ja annab väärtusliku võimaluse töötada erinevatest kultuuridest pärit kursusekaaslastega. Kuna ärimaailmas on inglise keel domineeriv, tundsin, et just ingliskeelne haridus annab mulle suurima lisandväärtuse.
Kui rahul olete oma senise valikuga? Millised ained või teemad on Teile seni kõige huvitavamad olnud?
Senise valikuga olen rahul, kuna programm on väga mitmekülgne ja katab juhtimise erinevaid tahke. Finantsplaneerimise moodul Paavo Siimani juhendamisel on andnud mulle palju uusi teadmisi, samuti on olnud väga huvitavad ärianalüüs ja digitaalne organisatsioon Erki Pogoretski juhendamisel ning toote- ja teenusdisain Martin Pärni eestvedamisel.
Kas õppekava vastab Teie ootustele või oli midagi, mis teid üllatas?
Positiivselt on mind üllatanud kursusekaaslaste tugev õpimotivatsioon ja soov igast kursusest maksimumi võtta. See loob dünaamilise ja inspireeriva õpikeskkonna ning seab nii endale kui õppejõududele kõrgendatud ootused.
Kuidas on Teie kogemus erinevate kultuuritaustadega õpingukaaslastega töötamisel?
Rahvusvahelises keskkonnas õppimine on olnud silmiavav ja arendav. Olen saanud teha koostööd erinevatest kultuuridest ja ärikeskkondadest pärit inimestega, mis on aidanud arendada paindlikkust ja koostööoskusi. Erinevad taustad ja vaatenurgad rikastavad arutelusid ning avardavad probleemilahendusoskust.
Kuidas võrdleksite ingliskeelses õppes õppimist eestikeelse õppega? Kas tunnete, et see annab Teile mingeid eeliseid?
Ingliskeelne õpe annab mitmeid eeliseid, sealhulgas parema valmisoleku rahvusvaheliseks suhtluseks ja tööks. Samas esitab see ka väljakutseid – keerulisemate finantsmõistete omandamine võib olla nõudlik, sest paralleelselt tuleb tõlkida ja mõista nii erialaseid kui ka keelelisi nüansse. Kuid just see protsess tugevdab teadmisi ja parandab keeleoskust.
Kuidas haldate õpingute ja muu elu tasakaalu? Kas oli midagi, mida alguses kartsisite või mille pärast muretsesite, kuid mis osutus hiljem lihtsamaks?
Tasakaalu leidmine töö, õpingute ja isikliku elu vahel on olnud väljakutse, kuid aja jooksul olen õppinud seda paremini haldama. Hea ajaplaneerimine ja prioriteetide seadmine on olnud võtmetähtsusega. Alguses kartsin, et õpingud võivad liialt koormavaks osutuda, kuid tegelikult on see aidanud mul tööd efektiivsemalt korraldada ja oma aega paremini juhtida. Samuti pean oluliseks teadlikku puhkust ja oskust vajadusel tööst ning õpingutest välja lülituda.
Millised on Teie tulevikuplaanid pärast lõpetamist? Kas plaanite töötada Eestis või välismaal?
Pärast lõpetamist soovin rakendada omandatud teadmisi oma töös ja kasvada edasi parema juhina. Kuigi praegu tegutsen Eestis, hoian avatuna ka võimaluse töötada rahvusvahelises keskkonnas. MBA programm anna selleks kindlasti hea ettevalmistuse ning tugevdab enesekindlust juhtimisotsuste langetamisel.
Kas on veel midagi, mida tahaksite välja tuua?
Teise magistrikraadi omandamine ei ole pelgalt haridustee jätkamine – see on võimalus avardada maailmapilti, luua väärtuslikke kontakte ning arendada oskusi ja teadmisi, mis aitavad kaasa nii professionaalses kui ka isiklikus arengus.
Ettevõtliku juhtimise ja teiste õppekavade vastuvõtt on avatud alates 1. märtsist 2025.
Tutvu programmiga ja kandideeri kohe: taltech.ee/ettevotlik-juhtimine