Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatud üliõpilaste teadustööde riikliku konkurss toimub kord aastas ja selleaastased preemiasaajad on selgunud. Vladislav Fjodorov pälvis 2022. aasta kevadel Majandusanalüüsi õppekavas kaitstud magistritöö eest kaks preemiat.  Vladislav sai 2. preemia magistriõppe üliõpilaste astmes sotsiaalteaduste valdkonnas ja Rahandusministeeriumi magistriõppe eripreemia finants- ja maksupoliitika valdkonnas.

Vladislav kirjutas magistritöö teemal „Kodumajapidamiste kinnisvaramaksu stsenaariumid ja jaotuslik mõju Eestis“, juhendajaks vanemteadur Merike Kukk. Töö eesmärk oli analüüsida, kuidas jaguneb kinnisvaramaksu koormus erinevate leibkonnagruppide vahel, kui võtta Eestis kasutusele vastavalt kas Soomes, Lätis või Leedus kasutatav kinnisvaramaksu süsteem.  Uurimusest selgub, et kõik analüüsitud stsenaariumid on regressiivsed sissetuleku suhtes, s.t. nad ei suuda vähendada sissetulekute ebavõrdsust.

Vladislav jätkab doktoriõpinguid teemal „Psychological and health aspects in individual economic and financial decisions – consequences and policy implications“, mis on seotud Horizon 2020 projektiga „Individual behaviour and economic performance“ (IBEP)

Täiendav teave üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi 2022. aasta tulemuste kohta on Eesti Teadusagentuuri kodulehel
Samalt lehelt on pärit ka uudise pilt.