Tallinna Tehnikaülikool

Iga üliõpilane kandideerib stipendiumile erineva eesmärgiga. Selleks võib olla otsekontakti loomine ettevõtte võtmeisikutega, võimalik koostöö (praktika/lõputöö) või lihtsalt rahaline toetus, mis annab võimaluse rohkem õppetööle pühenduda. Stipendiumile kandideerimine võib olla hüppelauaks erialases karjääris.

Naatan Johannes Bender

Stipendiaat Naatan Johannes Bender annab nõu, kuidas oma kandideerimisdokumente ette valmistada, et kandideerimine oleks edukas.

Naatan Johannes Bender                                      

Mina olen stipendiumile kandideerinud neljal korral, kuid pälvinud kahel korral. Esimesel kahel kandideerimisel ma stippi ei saanud. Aga see ongi protsess ning iga korraga olen saanud paremaks. Minu nõuanded kandideerimiseks:

  1. Hakka kandideerimisega tegelema varakult. Viimasel hetkel läheb rabistamiseks. Nii jõuad motivatsioonikirja ja essee (mõnes statuudis nõutud) paremini läbi mõelda ja aegsasti küsida soovituskirja ning dekanaadist hinnetelehte.

  2. Soovituskirja ei pea kirjutama ilmtingimata õppejõud. Sinu õppevälisest tegevusest ja aktiivsusest saab soovituskirja kirjutada ka nt tudengiorganisatsiooni esimees.

  3. Lisaks soovituskirja saamisele tasub oma tegemisi tudengielus kajastada ka CVs ja motivatsioonikirjas. Aktiivne tudeng on alati atraktiivne tööandjale ning kohati isegi olulisem kui keskmine hinne.

  4. Motivatsioonikirja võib esialgu olla päris raske kirjutada, kuid oluline on end ikkagi kokku võtta. Kirjuta oma praktikakogemusest, tudengiaktivismist, töötubade läbiviimisest, projektide abistamisest jne.

  5. Kui sa isegi ei proovi ega kandideeri, pole sul lootust ka stipendiumi saada. Vali välja enda erialale või valdkonnale suunatud stipendium(id) ning too võit koju! Lihtsalt kandideeri!

Kandideerimisprotsess on kiire ja lihtne. Koonda kõik vajalikud dokumendid, allkirjasta digitaalselt ning esita avaldus.

  • Täida ära stipendiumiavaldus (5-10min)

  • Küsi hinnetelehte dekanaadist (5-10min)

  • Küsi soovituskiri (-kirjad)

  • Kirjuta motivatsioonikiri (ja essee kui nõutud)

  • Kontrolli üle kõik vajalikud dokumendid (10min)

  • Allkirjasta ja lae üles ettenähtud keskkonda.

Arengufondi veebis on mitmeid stipendiumite sponsorite ja stipendiaatide kogemuslugusid. Loe lähemalt: https://taltech.ee/arengufond/kogemuslood 

Kandideerida saab 26. märtsini: www.taltech.ee/kevad2023

Laeb infot...