Tallinna Tehnikaülikool

Koostööpartnerite kogemuslood

SA Tallinna Tehnikaülikooi Arengufondi kaudu on ettevõtted ja eraisikud andnud stipendiume alates 1998. aastast. Kogemuslugusid läbi aastate on palju ning erinevaid. Läbi aegade kõikide koostööpartnerite nimesid saab näha siit. 

Mida stipendiumite välja panemise ja Arengufondiga koostöö kohta partnerid arvavad? 

Siim Pille: Saagu Skeletoni stipendiaadist klient, kolleeg või konkuret. Oluline on sektori areng täna ja edaspidi. 
Epp Sillaste: Talentide toetamine on osa tööandja brändingust. Ja olles ise avatud võivad noored ettevõtteid palju üllatada.
Siim Iimre: Elering AS toetab stipendiumitega IT ja insenerivaldkonna üliõpilasi, sest mõlemas valdkonnas tugevad insenerid on hinnas.
Enn Listra: majandusteaduskond toetab oma õppureid. Ettevõtja, tee seda sinagi!
Eesti Energia: stipendiumite välja andmine on osa ettevõtte suuremast praktikaprogrammist.
Admirals: stipendiumi andmine on hea võimalus näidata mida üks fintech ettevõte teeb.
Kairi Nodapera: heaks hüppelauaks karjääriredelil Tallinna Vees on stipendium ja praktika.
Peeter Laidma: toetades haridust ehitame tulevikku! Merko Ehitus on stipendiume andnud 15 aastat.
Onninen: inseneride toetamine on oluline, tehnilised teadmised ja oskused on ka müügiorganisatsioonis vajalikud.

Arengufondi partnerite poolt välja pandud stipendiumid annavad võimaluse üliõpilasel keskenduda õppetööle. Stipendium on suurepärane innustus üliõpilasele, kelle pühendumus on eeskujuks. Lisaks annab stipendiumiga kõnetada järelkasvu, kes võiksid tulevikus olla Sinu kolleegid, kliendid või hästi haritud konkurendid. Minul on olnud ääretult hea meel näha kui avatud ja valmis on ettevõtted noortesse panustama. Suur aitäh teile! 

Lisaks on suurepärane näha hulga inspireerivaid ja aktiivseid üliõpilasi, kes õppetöö kõrvalt tegelevad üliõpilasorganisatsioonides oma valdkonna populariseerimise, õppetöö ja ettevõtluskoostöö parendamisega. Ka need andekad noored väärivad tähelepanu ja tunnustust.   Elinor Toming, SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond juhataja

Üliõpilaste kogemuslood ja soovitused

Julgustame üliõpilasi stipendiumitele kandideerima. Kogemus kandideerimisel (dokumentide kokku panemine ja korda tegemine; soovituskirja küsimine, essee ja/või motivatsioonikirja kirjutamine), selle protsessi läbimisel (ettevõtetega suhtlemised ja kohtumised) on ideaalseks ettevalmistuseks tööturule sisenemiseks. Kaotada ei ole midagi, ainult võita. 

Vaata videotest, mida räägivad varasemad stipendiaadid kandideerimisest ja miks soovitavad nad konkursil osaleda? 

Merko Ehitus Eesti AS stipendiaat Risto Häelme annab nõu miks ja millele tähelepanu pöörata stipendiumile kandideerimisel.
Kahekordne stipendiaat Naatan Johannes Bender jagab oma kandideerimise kogemusi ja soovitusi.
Doktorant Karoliina Kundelina väärtustab kõrgelt saadud stipendiumi ning sellega kaasnenud võimalusi end valdkonnapõhiselt täiendada ja kontakte saada.

Järgmine stipendiumikonkurss on juba ettevalmistamisel. Koostöö soovist kirjuta aadressil arengufond@taltech.ee