Tallinna Tehnikaülikool

37-aastane Niina Kippasto töötab Põhja Eesti Regionaalhaiglas onkoloogina ja hoolitseb kodus 11-kuuse pesamuna eest. 2008. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning 2012. aastal onkoloogia residentuuri lõpetanud Niina on end pidevalt täiendanud erialaste koolitustega, praegu õpib ta aga Tallinna Tehnikaülikoolis mikrokraadiõppekaval „Inimeste ja võrgustike juhtimine avalikus sektoris“.

Niina Kippasto

Kuidas tekkis huvi lisahariduse järele?

Lapsega kodus olles tekkis mul rohkem vaba aega ja otsustasin seda kasutada millegi uue õppimiseks. Olen ammu mõelnud, et võiks midagi uut õppida, aga siiamaani leidsin vist enda jaoks vabandusi, miks seda mitte teha.

Miks otsustasid kasutada just mikrokraadi?

Avatud ülikoolis erinevaid õppimisvariante otsides nägin TalTechi veebis mikrokraadi kavasid ja selline õppimisvariant tundus päris huvitav. Valisin enda jaoks huvitava kava ja hakkasingi õppima.

Oled esimene „mikrokraadurite“ lend. Millised on senised kogemused?

Kogemused on väga positiivsed. Õppimine nõudis korralikult pingutusi, aga vastutasuks said omandatud uued teadmised, mis ei ole ainult teoreetilised, vaid ka praktikas rakendatavad. Mulle meeldis õppida midagi muud, mis ei ole otseselt minu erialaga seotud. Õppimine aitas arendada “kastist välja” mõtlemist, treenida analüüsivõimet ja lisaks saada tuttavaks palju toredate inimestega.

Kui raske selline töö kõrvalt õppimine on?

Kuna käin ainult osalise ajaga tööl, oli minu jaoks oli õppimine pigem raske kolme lapse kõrvalt. Aga mul on väga toetavad lähedased, kes kõik tegid väga palju, et võimaldada mul rahulikult õppida. 

Kas soovitad sõbrale või kaalud ka edaspidi mikrokraadidel õppimist?

Kindlasti julgen soovitada sõbrale. Ka ise kaalun tulevikus veel mõnda mikrokraadi läbida.

Üks üllatus, mis on TalTechis mikrokraadiõppurina ette tulnud?

Pean tunnistama, et alguses kujutasin seda õppimist teistmoodi ette. Et ma lihtsalt käin loengutel, kuulan, kirjutan, loen ning teen eksami ära. Üllatuseks tuli see, et õppimisel oli väga palju iseseisvat tööd, mis alguses tundus kohati võimatu teha. Aga lõppkokkuvõttes sain kõigega hakkama ja tegelikult väga hästi.

TalTech pakub kevadsemestril 2021/22 kokku 16 mikrokraadikava kolmes teaduskonnas ja mereakadeemias.
Kandideerimine avati 13. detsembril 2021, õppetöö algab 24. jaanuaril 2022.

TalTechi mikrokraadikavadel toimub õppetöö koos tudengitega, samas on õppekavad koostatud selliselt, et nende maht oleks sobilik tööl käivatele õppuritele. Mikrokraadikava maht on 12–24 ainepunkti, mis läbitakse kahe kuni kolme semestri jooksul. Lõpetajad saavad ülikooli täiendusõppe tunnistuse ja võimaluse jätkata tasemeõppes.

Laeb infot...