Tallinna Tehnikaülikoolis hajaenergeetika mikrokraadikaval õppiv Priit Grosnõi ütleb enda kohta, et hingelt on ta pigem müügiinimene, viimased viis aastat ongi ta töötanud energiamüügi valdkonnas, praegu Eesti Gaas AS-is suurkliendihalduri positsioonil. Varem on Priit õppinud Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor ärijuhtimist ja turundust.
Kuidas tekkis huvi lisahariduse järele?
Läbi töö saab loomulikult ka suurepärase kogemuse energeetika valdkonnast, kuid usun, et mitte kunagi ei tee paha enda teadmisi täiendada või kinnistada.
Miks otsustasid nüüd edasiõppimiseks kasutada just mikrokraadi lahendust?
Praeguse kiire elutempo juures tundus just mikrokraad olevat suurepärane võimalus omandada uusi teadmisi ning anda ka endale lisaväärtust tööturul, kui selleks peaks kunagi vajadus tekkima.
Oled esimene „mikrokraadurite“ lend. Millised on senised kogemused?
Kahjuks pean siinkohal välja tooma ühe minu silmis väga suure miinuse konkreetselt Hajaenergeetika mikrokraadikavaga: nimelt toimub õppetöö teisipäevast reedeni ning loengute ajad on täpselt sellised, et töötaval inimesel on väga keeruline osa võtta.
Minul õnneks sellega probleeme ei tekkinud, sest ettevõte, kus töötan, kiitis minu õpingud heaks ning võimaldas käia loengutes, kuid nüüd aastalõpu kiiremas tempos pidin kahjuks ühe aine järgmisse aastasse edasi lükkama.
Suur pluss mikrokraadi juures on selle sisu – kokku on korjatud täpselt need kõige tähtsamad ained, et anda valitud valdkonna kohta võimalikult palju teadmisi.
Kas soovitad sõbrale või kaalud ise ka edaspidi mikrokraadidel õppimist?
Kui mikrokraadi omandamine muutuks sessioonseks, julgeksin soovitada kõigile, kes vähegi huvitatud energeetikast, tulla õppima TalTech Hajaenergeetika mikrokraadikavale. See on tõesti huvitav, ootan suure huviga järgmist semestrit.
Suures pildis mulle väga meeldib mikrokraadide lahendus, see annab võimaluse kergesti omandada teadmisi täiesti teisest valdkonnast või erialast. Isiklikult usun, et peale praegu valitud õpingute lõpetamist hoian kindlasti mikrokraadidel silma peal ning kui tekib midagi, mis mulle kasulik võib olla, siis ka kandideerin õppele.
TalTech pakub kevadsemestril 2021/22 kokku 16 mikrokraadikava kolmes teaduskonnas ja mereakadeemias.
Kandideerimine avati 13. detsembril 2021, õppetöö algab 24. jaanuaril 2022.
TalTechi mikrokraadikavadel toimub õppetöö koos tudengitega, samas on õppekavad koostatud selliselt, et nende maht oleks sobilik tööl käivatele õppuritele. Mikrokraadikava maht on 12–24 ainepunkti, mis läbitakse kahe kuni kolme semestri jooksul. Lõpetajad saavad ülikooli täiendusõppe tunnistuse ja võimaluse jätkata tasemeõppes.