Kuressaare kolledži meretehnoloogia ja hüdrodünaamika uurimisrühma juht, professor Mihkel Kõrgesaar, osales augustikuus Ameerika Ühendriikides, Texases, College Stationis toimunud konverentsil, mille peamised teemad hõlmasid uusi lahendusi mehaanika ja materjalide vallas.
Professori esitlus võttis kokku tema juhendatud Teguh Putranto doktoritöö, kirjeldades, kuidas laeva disainis kiiremini ja efektiivsemalt konstruktsioone modelleerida ja simuleerida. Antud meetodi sisuks on jäigastatud plaadi lihtsustamine arvutusmudelis nii, et jäigastajaid mudelis ei modelleerita ning nende jäikus lisatakse plaadi jäikusmaatriksisse.
„Konverents ise oli kindlasti külastamist väärt, erinedes mõnevõrra tavapärastest laeva-spetsiifilistest konverentsidest, kus varasemalt osalenud olen. Mehaanika on lai valdkond – palju oli erinevaid alusuuringuid numbriliste meetodite arendamisest kuni printimistehnoloogiate kasutamisest, uute hübriidsete metamaterjalide ja origami struktuuride loomiseni. Viimane oligi ehk kõige põnevam, sest nagu professor Glaucio H. Paulino esitlusest välja tuli, kombineerib origami endas matemaatika, inseneeria, teaduse, disaini ja kunsti, mille abil luua uudseid lahendusi nii meditsiini kui kosmosevaldkonnas,“ muljetas professor.
„Eelkõige on konverentsid muidugi inimestega tutvumiseks ning ühe hea kontakti sain ka seekord. Nimelt esitas Joshua Stuckner NASA-st masinõppel põhinevat modelleerimise metoodikat, mida nad plaanivad kasutama hakata lennukitööstuses keerukate komposiitmaterjalide simuleerimiseks. Huvitaval kombel oli nende meetodi puuduseks just see, millega minu doktorant Muhammed Adil Yatkin hetkel tegeleb,“ rääkis Mihkel.
Mihkli doktorandi Muhammedi lahendus pakkus NASA kontaktile huvi ning hetkel on ta kaasatud Muhammedi teise artiklisse kaasautorina, mille autorid loodavad valmis saada veel selle aasta jooksul. Muhammedi esimene teadusartikkel sai hiljuti avaldamiseks aktsepteeritud ning selle põhjal loodud konverentsiartiklit läheb ta ka detsembrikuus USA’sse esitlema.